Anne sütü sağma pompası nasıl seçilir?

1229
Hangi anne sütü sağma pompasını seçmeliyim? Süt pompası, Süt sağma makinesi hangisi iyi?Sağılan anne sütünün saklanması, anne bana, anne bebek blog, anne blog,anne hediyeleri, anne hikayeleri, anne kaz,anne olmak, anne sevgisi, anne siiri, Anne Süt Sağım Pompalar?Satış, anne süt sağma makinası, Anne sütü pompa ile nasıl sağılır?,anne sütü sağma,Anne sütü sağma I Süt pompası I Meme pompası |, anne sütü sağma makinası, anne sütü saklama, anne sütü saklama süresi,Anne Sütünü Artıran Gıdalar, anne sütünü arttıran, anne sütünü arttıran bitki çayları,anne sütünü ne artirir,anne sütünün önemi,bebegim e hazirlik,bebek alışveriş, bebek alışveriş listesi, bebek alışverişi, bebek bakma, bebek bakma oyunu, bebek beklerken, bebek besleme oyunu, bebek blog, bebek blogları,bebek eşyaları, bebek giydirme, bebek giydirme oyunu, bebek giyim, Bebek hazırlıkları, bebek hazırlıkları blog, Bebek Hazırlıkları için başvuru adresiniz,bebek hediyeleri,bebek odalari, Bebek Odası, bebek oyunlari,bebek oyunu, bebek oyunu oyna, bebek şekeri, bebek sekerleri,bebek siteleri, bebek susleri, benek hazırlıkları, blogger anne, cocuk odalari,cocuk odasi, cocuk oyunlari, Doğum Çantası, Doğum hazırlıkları, elektrikli süt sağma makinesi markaları, emziren anne, emziren anne diyeti, erkek bebek anneleri kadınlar kulübü, gogus sutunu ceken aletin adi, Hangi anne sütü pompası,hangi süt sağma makinası daha iyi,Hastane Çantası, idare edemem anne, ikili anne sütü sağma makinesi, ikili süt pompası, ikinci bebek hazırlıkları, Kiralama ve Ücretsiz Emzirme Danışmanlığı Ameda Lactaline tekli, kız bebek anneleri kadınlar kulübü,lohusa süt cekme makinasi, süt arttırıcı,süt emzirme, süt pompası, süt sağma,süt sağma makinası,süt sağma makinası medela, Süt sağma makinesi alırken neye dikkat etmek lazım, Süt sağma makinesi hangisi iyi?, süt sağma makinesi kiralama, süt sağma pompası nasıl kullanılır, sut yapan besinler, sut yapan yiyecekler, yeni bebek hediyeleri

Hangi anne sütü sağma pompasını | makinesini seçmeliyim?

Öncelikle belirtmeliyim, burada anne sütü pompası (göğüs pompası)nı anlatırken, meleklerimizin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi gerektiğini ve annelerin hayatını kolaylaştırıcı aletler yardımıyla meleklerimizi anne sütünden mahrum bırakmamamız gerektiğini vurgulamayı amaçlıyorum.

İki çocuklu hayatımın özetinde, en garipsediğim aletler içerisinde baş sırada süt pompası gelir. Bebek hazırlıklarını tamamlarken alınması gereken ilk alet olduğunu hemen söylemeliyim haksızlık etmeden, aşağıda neden süt pompasının elim kolum olan bir alet olduğunu bulabilirsiniz…

Neden göğüs pompasına ihtiyacım var?

Anne süt sağma makinesine dair aklınızdan bu sorunun  geçtiğine eminim: iyi de bu garip görünümlü alete neden ihtiyacım olabilir ki? İlk akla gelen cevaplar: fazla sütü çekmek, işyerinde kullanmak gibi…. bence anne  sütü pompasına en çok ihtiyaç duyulan an, doğum sonrası yeni annede sıtmaya sebep olan, süt bezlerinde olan tıkanıklıkları açmakta ihtiyaç duyulması. Dolayısıyla anne sütü pompası, bebek hazırlıkları yaparken ilk almanız ve doğuma giderken yanınızda bulundurmanız gereken en önemli anne yardımcısı alet. Bir de süt sağma makinesinin sütünüzü artırmak gibi önemli bir görevi var.. 

Neden nasıllara geçmeden, hangisi en çok iş görür kısmına başlamadan önce, lohusa kadının en çok sıkıntı çektiği süt sıtmasından bahsetmeliyim:

Doğumdan hemen sonra kolostrum (ağız) sütü ile bebeğinizi beslersiniz. Normal doğum yapmayan, sezaryenle bebeğini dünyaya getiren annelerin olgun sütü, ilk gün değil 2-3 gün sonra gelmeye başlayabilir. Bu normal doğum yapan anneler için de geçerli olabilir. Vücudumuz  bu yepyeni süt üretme işine aniden alışmaya çalışırken, vücudumuz için süt üretmek biraz travmatiktir ve bu esnada göğüste ağrılar olur, göğsünüzden damla damla süt gelmeye başlayıp doğal akışında sorunsuzca süt akmaya devam ederse şanslısınızdır. Ama benim için ne ilk ne de ikinci çocuğumda bu süreç rahat olmadı. 

Göğsümden birkaç damla süt gelir gibi oldu ama göğüslerim tıkalı bir hisle sertleşti büyüdü büyüdü ve süt akışı kesildi, çok yoğun bir ağrı ile sıtma tuttu vücudumu. Bunun üzerine deneyimli annelerim her iki göğsüme orta sıcaklıkta bez ile kompres yaptırıp, sık sık bana süt sağdırdılar ve durumum düzeldi, olgun süt düzenli gelmeye başladı ve göğüslerimdeki ağrı sonlandı.

Oysa ben satın aldığım ilk göğüs pompasını, bebeğimin dudak yarığıyla doğacağını bildiğimden almıştım. Bebeğimin yarık dudağı sebebiyle oluşabilecek emme güçlüklerini aşmak için, bebeğim anne sütünden mahrum kalmasın diye ilk göğüs pompasını satın aldım. Doğru adımlar atarak, ilk üç ay meleğimi anne göğsünden besleyemesem de, sağdığım anne sütünü biberonla vererek kızımı anne sütü ile besledim. Ben anne sütü konusunda çok inatçı olduğumdan kızım anne sütünden bu aletler sayesinde mahrum kalmadı ve 1.5 yaşına kadar anne sütünü aldı.

Meleğim Mira’cığım 2.5 aylıkken, dudağından ilk ameliyatı gerçekleşti ve kızımı 1.5 yaşına kadar emzirdim. Evet ameliyattan sonra emmeye başladı miniğim… Tatlı Miram da en az benim kadar kararlıydı.

Ayrıca, göğüs ucu yaralarını iyileştirmeye çalışırken de birçok arkadaşım, sütünü makine ile sağıp bir süre daha az emzirerek ya da emzirmeyi keserek göğüs ucu yaralarını iyileştirdiğinden bu bilgiyi de paylaşmalıyım.

Ben göğüs ucu yaralarını yaşarken süt sağmayı da, emzirmeyi de kesmedim. Birçok ürün denedikten sonra meme ucu yaralarımı Mumsy Natural krem hızla iyileştirdi. Bebeklerim de bu sayede anne sütünden hiç mahrum kalmadı. Size de doğumunuzdan önce bu kremi kullanmanızı ve hiç göğüs ucu yarası yaşamadan emzirmeye başlamanızı tavsiye ederim. Ben ilk bebeğimde göğüs ucu yaraları olduktan sonra bu markadan haberdar oldum, ama ikinci bebeğimde hamileliğimde kullanmaya başlayıp göğüs ucu yarası ile uğraşmadan emzirdim.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer emzirirken gögüslerin yara olmaması için gögüs ucu yarasi emziren memede yara bebek emzirirken memenin yara olması gögüs yarası emzirirken gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu yarası emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl gecer emzirme gögüs yaraları emzirirken memede çatlak emziren anne göğsünde yara göğüs ucu yarası  gögüs yaraları nasıl geçer emziren anne memede çatlak emzirme sonrası memede yara emziren annede memede çatlak meme yara emzirme döneminde memede yara emzirirken memede oluşan yaralar meme başı çatlak meme ucuna emzirmede memede çatlak tedavisi göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yaralari gögüs çatlagina ne iyi gelir bitkisel gogus ucu yaralari göğüs ucu çatlaması gögüs ucu kremi tavsiye gögüs ucu çatlakları nasıl geçer gögüs ucu yaraları gögüs ucu yarası için gögüs ucu yarasına ne yapılmalı ilk emzirmede yara olmaması için emziren annenin gögüs ucu yarası bebek emzirirken gögüs ucu yarası göğüs ucu yara meme ucu yara kremi meme ucu çatlaklari gögüs ucu yara gögüs yarasi icin krem göğüs ucu yarasi meme ucu catlamasi gögüs uçları yaralarına ne iyi gelir emziren anne meme ucu gogus ucu yara kremi gögüs yaraları için kremler gögüs ucu yaraları için ne yapılmalı gögüs yaralarına iyi gelen kremler göğüs ucu yaralari meme ucu yara  gögüs ucu catlakları icin emziren annede gögüs yaraları göğüs ucu yaraları meme catlaklari göğüs ucu çatlak göğüs ucu yarası nasıl geçer emzirirken gögüs yaraları doğum sonrası memede çatlak gögüs yarasına ne iyi gelir meme basi catlaklari emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir meme catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları için ne yapmalıyız gögüs ucu yaraları için krem gögus ucu catlaklari ne zaman geçer gögüs ucu yarası için krem emzirirken göğüs ucu yarası gögus ucu catlaklari gögüs ucu yaraları ne zaman geçer meme ucu yarasına ne iyi gelir  meme yaraları göğüs çatlağı kremi göğüs çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yaraları için emzirme döneminde gögüs yarası gögüs ucu yarası nasıl iyileşir  meme başı çatlağı  meme çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu catlakliklari meme ucu çatlaması gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs ucu yarasi kadınlar kulübü en iyi meme ucu kremi emzirirken meme ucu gögüs çatlakları için ne yapmalıyız dogum sonrası gögüs yaraları emzirme memede yara dogumdan sonra gögüs yaraları meme ucu yarasina ne iyi gelir emzirmede memenin yara olması meme yarasi meme ucu yarıkları

Elektrikli Süt Sağma Makinesi Kullanımı

Gelelim manuel bir göğüs pompası mı, tek göğüs sağımı yapan makineler mi, yoksa çift göğüs çalışan makineler mi en doğru seçim.

Manuel bir alet kullanmadım, ama kullanan arkadaşlarımdan hepsinin çok pişman olduğunu ve can yaktığını ama süt sağamadığını öğrendim. 

Ben ilk üç ay anne sütünü devamlı sağıp vereceğimi bildiğimden, yedek aparatları kolayca satın alabileceğim, sağdığım anne sütü ile havanın temas etmeyeceği, hijyenik şartları sağlayan, elektrikli/pilli tekli bir süt sağma makinesi aldım ama benim gibi günde 8 kere 15 dakikadan süt sağacaklar için son derece eziyetli bir aletti. Zaten ismi lazım değil olan bu süt sağma makinesi sık sık bozularak ve berbat satış sonrası müşteri servisi anlayışıyla beni çileden çıkardı. Ve evet tekli süt sağma pompasını çöpe attım. Bahsettiğim süt sağma makinesinin en son bozuluşunda, bir arkadaşım benim durumuma çok üzülerek, yeni bir süt sağma makinesi alana kadar kullanmam için ilk bebeğini büyütürken kullandığı süt sağma pompasını getirdi. Çift sağım/sağma yapan bu cihaz çok hızlı bir şekilde  anne sütünü sağmamı ve göğüslerimi tam olarak boşaltmamı sağladı. O gün ve ertesi günler kendisine çok dua ettim. Sevgili Yasemin, ne büyük bir iyilikti, bak hala unutmadım, Allah razı olsun… 

Eğer zamanınız kısıtlıysa, anne olup da geniş zamanı olan var mı bilmiyorum.. Benim naçizane önerim biraz daha fazla bütçe ayırarak, mutlaka çift sağım yapan bir göğüs pompası alın. Özellikle iş saatlerinde kaybettiğiniz zamanı hatırlatan bir başka çalışan, müdür vb. etrafınızda iken, zaten zorlu olan iş hayatınızı bu süt sağma seanslarını ima ederek daha da çekilmez kılabilir.

Ayrıca benim kullandığım ikili süt sağma pompası modeli tamamen göğsü boşalttığından, vücudumun daha fazla süt üretmesini teşvik etti ve meleklerime daha fazla süt vermemi sağladı. Anne sütünü sağarak süt miktarını artırıp, daha uzun süre bebeğinize süt vermeye devam edebilirsiniz.

Anne sütünü sağmanın faydaları

Yukarıda bir kaç gerekçeyle süt sağma makinesini kullanma amaçlarını ve ihtiyaçlarını anlattım ama yazıyı bitirmeden bu süt sağma pompaları yoluyla sütünüzü nasıl artıracağınızı anlatayım:

Bebeğiniz doğduğunda, vücudunuz bebeğinizin ihtiyacı olan miktar kadar süt üretmeye başlar ama bebeğiniz minik ve güçsüz olduğundan göğsünüzdeki sütü emerek tamamen boşaltamaz ve vücudunuz daha az talep gören sütü, talep edilen miktar kadar üretmeye başlar. Bebeğiniz az emdiği süreçte, vücudunuz daha fazla süt üretebilecekken daha az süt üretmeye başlar. İşte bu noktada minik bebeğiniz önce anne memesinden beslensin, sonra siz süt sağma makinesini kullanarak her iki göğsünüzü tamamen boşaltın. Böylelikle vücudunuz şu mesajı alsın: “bu sütün tamamını tükettim, miktarı azaltma, üretime devam, daha çok lazım.. ” Anne sütünü artırmaya yönelik detaylı önerilerim için tıklayınız!

BPA’sız özel saklama poşetlerinde bu kıymetli sütü biriktirmeye başlayın, aylar sonra işe geri döneceksiniz ve bu sütlere de ihtiyacınız olacak. 

Son olarak bu süt sağma makineleri sayesinde süt üretim ve bebeğinizin süt tüketim miktarını öğrenebilirsiniz.. 

Ben çok yönlü olarak anne süt sağma makinesi ya da bir diğer deyişle anne sütü sağma pompasından fayda ettim. Doğru kullanılırsa çok faydalı olan süt sağma pompalarının, olası zararlarını da göz ardı etmemek aşağıdaki notlarıma da göz atın!

Süt sağma makinesinin zararları

Öncelikle meme yapısına uyumlu kaliteli bir süt sağma cihazı seçmezseniz, yanlış süt sağarak meme uçlarınızda ağır meme ucu yaralarına sebep olabilirsiniz.

Süt sağma konusunda aşırıya kaçan anneler, vücutlarında aşırı süt üretimine ve dolayısıyla emzirme sırasında fışkırır şekilde süt salgılamaya sebep olurlar. Bebekler memeden fışkırarak gelen sütten rahatsız olarak meme emmeyi reddedebilirler.

Bu sebeple süt sağarken aşırıya kaçmamak ve doğru cihazlardan faydalanmak önemlidir.

Sütünüzü anne sütü sağma makinesi/pompası ile sağdınız, peki anne sütünü hangi koşullarda ve nasıl saklanmalı?

[Makale Önerisi:Anne sütü saklama koşulları ve anne sütünün yeniden ısıtılması ! ]

Anne sütünü süt sağma makinesi ile sağarak süt miktarını artırıp, daha uzun süre bebeğinize süt vermeye devam edebilirsiniz. en iyi elektrikli sut sagma makinasi 2016,en iyi elektrikli sut sagma makinasi 2017,en iyi elektrikli sut sagma makinasi 2018,en iyi elektrikli sut sagma makinasi 2019,elektrikli süt sağma makinasi kullanimi,sut sagma makinasi fiyat,sut sagma makinasi kiralama, sut sagma makinasi anne,Süt sağma makinası kullananlara soruyorum en iyisi hangisi,Süt sagma makinası tavsiyesi,Elektrikli Süt sağma makinesi, Avent mi medela mı,Süt sağma makinası kullananlar tavsiyelerinize ihtiyacım var,Süt sağma makinesi hangisi iyi,AVENT SÜT SAĞMA MAKİNESİ KULLANANA VARMI,Bebedor Elektrikli Göğüs Pompası,süt sağma makinesi avent mi yoksa medela mı,Avent Elektrikli Süt Sağma Makinesi, Medela Elektrikli Süt Sağma Makinesi, Avent Elektirikli Çekim gücü,Süt Sağma Makinası Markası,En iyi süt sağma makinası hangisidir,Medela Mini Elektrikli Pilli Süt Pompası Fiyatı,Süt sağma makinesi nasıl seçilir, süt pompası modelleri, göğüs,Mini elektrikli-pilli süt pompası,Süt Pompası Kullananlardan Öneriler,Göğüs pompası ve bakım,Avent Konfor Tekelektrikli göğüs pompası,elektrikli sut sagma makinasi kullanimi,sut sagma makinasi fiyat,sut sagma makinasi kiralama,sutsagma makinasi anne,sut sagma makinasi fiyatlari,sut sagma makinasi zararlimi,sut sagma makinasi sutu azaltirmi,sut sagma makinasi kadinlar kulubu,Anne Sütü Sağma: Elle mi Pompayla mı,süt sağma makinesi, sut sagma makinasi alanlar,emzirme notları,pompa ile süt sağma,Süt Pompası Hangisini Almalı,Süt Sağma Makinesi,Süt Sağma Pompası,EN İYİ SÜT SAĞMA MAKİNESİ,Lansinoh, Philips Avent, Kraft, Bebedor, Chicco, Medela, Ameda, Mamajoo,Göğüs pompası seçimimiz,göğüs pompası, lansinoh, avent, phlips, süt, saklama, beslenme, bebek,,elektrikli pilli göğüs pompası, anne bebek blog, bebek hazırlıkları,bebek beklerken,bloger anne,blogger anne, bebek hazırlıkları blog,süt sağma pompası,Anne sütü sağma I Süt pompası I Meme pompası ,elle süt sağma,süt sağma makinası fiyatları,süt sağma pompası fiyatları,Anne sütünü sağarak,Anne Sütü Nasıl Sağılır,Göğüs Pompası Fiyatları ve Çeşitleri,anne sütü nasıl sağılır - göğüs pompası nasıl kullanılır,Süt sağmave saklama teknikleri,ELLE ANNE SÜTÜ SAĞMA,anne sütünü sağma,Süt sağmanın faydaları,Başarılı Bir Süt Sağma İşlemi Nasıl Olmalı,Göğüs pompası ile anne sütü sağma işlemi,sütü sağmanın farklı yolları var,Süt Pompası Kullananlardan Öneriler,İndirimli göğüs pompası ve en iyi süt pompası seçenekleri,annelerin en çok tercih ettiği göğüs pompası markaları,Anne sütünü sağma,Göğüs Pompası - Süt Sağma Makinesi,süt sağma pompası kullananlar Kadınlar Kulübü,Sağma Makinaları en ucuz fiyatlara,Süt Sağım Makinası,Anne sütünü sağarak süt üretimini arttırabilir,Anne sütü sağma ve süt pompası ,Anne Sütü Nasıl Sağılır ,Süt sağarken nelere dikkat edilmeli,Anne sütü pompa ile nasıl sağılır? Anne sütünü makine ile sağmak süt üretimini azaltır mı? Anne sütünü sağmak için ne tür pompalar kullanılır,Süt Sağma Makinesi,Süt Sağma Pompası,Süt Sağma Yöntemleri,Anne Sütü Sağma: Elle mi Pompayla mı,sağdığımda neden süt çıkmıyor,medela elektrikli süt sağma makinem,Anne sütünü sağmak gerekir mi,Süt Sağma Makinası,Emzirme, Süt Pompası, Anne Sütü Sağma Makinası Fiyatları,Elektrikli süt pompası, elektrikli süt sağma makinası, elektrikli anne sütü sağma makinası fiyatları, elektrikli göğüs pompası fiyatları,İşyerinde Süt Sağmanın ve Taşımanın Püf noktaları,Seyyar Süt Sağma Makinaları,taşınabilir Süt Sağma Makinaları,Süt Sağım Makineleri,sağarak süt,süt sağmayı düşünen bir anne,Süt Sağım Makinesi ,Emzirmek-Süt Sağmak,Süt Sağma Makineleri ,Anne Göğüs Pompaları,Lactina Hastane Tipi Süp Pompası,Anne süt ve göğüs pompaları, süt sağma ürünleri,Anne Sütü Sağma ve Saklama Teknikleri ,Anne Sütü Sağma ve Saklama ,Süt sağma incelikleri ,Pompa ile süt sağma,Süt sağma pompaları,Lansinoh Süt Sağma Makinesi,Anne sütünün sağılması ve süt sağım pompası tercihi,Anne sütünün sağılması ve süt sağım pompası tercihi,Süt Sağma Cihazları,Babyvacc Süt sağma cihazları, süt sağma setleri,Babyvacc Klasik Süt Sağma Cihazı,Medela Senfony Süt Sağma Pompası,Anne Sütünün Sağılması, Saklanması, Depolanması ,İZMİR ANNE SÜTÜ SAĞMA CİHAZI , İZMİR ANNE SÜTÜ SAĞMA MAKİNESİ , İZMİR ANNE SÜTÜ SAĞMA CİHAZI KİRALAMA , İZMİR ANNE SÜTÜ SAĞIM ,EL YARDIMIYLA SÜT sağma,Anne Sütümü Nasıl Saklayabilirim,Göğüs Pompası Seçimi Milkway,süt sağması gereken anneler,Emziren Anne Ürünleri ,sTERİL ANNE sÜTÜ sAĞMA sETİ,en ucuz Lansinoh Tekli Elektrikli Göğüs Pompası fiyatı,Hangi Süt Sağma Makinesi,Süt sağma makinesi nasıl seçilir, süt pompası modelleri,Süt sağma pompası,Süt Sağma Sistemi Hakkında,Anne Sütü Nasıl Sağılır,süt sağmak nedir,Emziren annenin bebeğinin yeterince beslenip beslenmediği,Süt Pompası Kullananlardan Öneriler,göğüs pompası,göğüs pompası tavsiyesi,süt pompası kullananlar,süt pompası nasıl kullanılır,süt pompası kiralama,Kaliteli Göğüs Pompaları,Göğüs Pompası Fiyatları ve Çeşitleri,en iyi göğüs pompası,en ucuz Göğüs Pompası fiyatları ,Lansinoh 2'si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası,acil cevap elektrikli göğüs pompası kullananlar,elektrikligöğüs pompası marka,gögüs pompası tavsiyesi, süt pompası kullananlar, süt pompası nasıl kullanılır, süt pompası kiralama, e bebek, medela, lansinoh elektrikli süt pompası, avent elektrikli süt pompası,Göğüs Pompaları,Elektrikli Göğüs Pompaları ,Göğüs Pompası, Göğüs Pompaları, Süt Pompası, Göğüs Koruyucusu,Konfor Tek elektrikli göğüs pompası,Anne Göğüs Pompaları,Emzirme döneminde göğüs pompası seçimi konusunda nelere dikkat ,Doğru Göğüs Pompası Nasıl Olmalı,Göğüs Pompası Seçimi,Elektrikli göğüs pompasını nasıl kullanmalıyım,göğüs pompası manuel,Göğüs Pompaları, Emzirme Ürünü, Bebedor, Lansinoh, WeeWell,HANGİ MARKA GÖĞÜS POMPASI ALMALIYIM,Chicco Süt Fazlalığını Çeken Göğüs Pompası,Mamajoo Çekim Ayarlı Elektronik Göğüs Pompası ,Mamajoo Çekim Ayarlı Elektrikli Göğüs pompası,Anne sütü nasıl saklanmalı

Gönüllülükle yürüttüğümüz web sitemizde yayın ilkelerimiz gereği yazılarımızda, yorumlarımızda denemeden, memnun kalmadan, tavsiyemizin arkasında duramayacağımız hiçbir marka ile ilgili yazmıyoruz. Derli toplu bir listeye ihtiyacınız varsa, sitemizdeki “Bebek Hazırlıkları” yazılarıma bir göz atın, denediğimiz ve memnun kaldığımız bebek ürünleri markalarını öğrenmek isterseniz,  sayfamıza bırakacağınız bir yorumla bebek hazırlıkları ve marka önerilerimizi isteyin, bebek hazırlıkları excel listemi ve süt sağma makineleri için marka önerilerimi e-posta adresinize ileteyim. Her gün yüzlerce email aldığımız için, sadece düzenli takip sağladığımız web sitemize yorum bırakanlara cevap verebiliyoruz. Lütfen sitemize yorumlarınızı ve görüşlerinizi bırakın. Gönüllülük ile yürütülen çalışmalarımızda bizi en çok yorumlarınız ve görüşleriniz sevindiriyor. Sayfamızı ziyaretiniz ve güzel yorumlarınızla desteklediğiniz için teşekkürler.

Sayfamızı doğumunu bekleyen, henüz emzirmeye başlayan arkadaşlarınıza tavsiye edin, daha fazla anneye ulaşmamıza ve daha fazla bebeğin sadece anne sütü ile büyümesine destek vermemize yardımcı olun.  

Sevgiyle kalın.. 

süt sağmak göğsü sarkıtır mı?


Ama benim sütüm az ne yapabilirim diyen anneler sütünüzü artırmak ile ilgili bilgileri annesininmelegi.com’da bulabilirsiniz. Anne sütünü artırmaya yönelik yazılarımıza göz atın:

“Süt yapan yiyecekler” | Hangi besinler anne sütünü artırır? Tükettiğimiz yiyecekler anne sütü miktarını nasıl etkiler? 

Anne sütü nasıl artar?

Anne sütünü artırmak için Ramazan’ın güzel meyvesi hurmayı tüketin. Kendinizi yorgun, enerjisiz hissediyorsanız hurma tüm yıl boyunca elinizin altında olması gereken bir meyve.

Anne sütünün kalitesi nasıl anlaşılır?


hurma sütü artırır mı? Hurma süt yaparmı?  Sut arrtirmak icin kullananlar kadinlar kulubu.
Bebek Gelişimi | Emzirme: Anne sütünün kalitesi ile tükettiğimiz yiyeceklerin bağlantısı. Anne Sütü Arttırmak için anne sütü yapan yeni keşfim Anne sütü nasıl arttırılır Süt yapan yiyecekler hangileridir ‎Anne Sütünü Arttırmak İçin ‎Anne Sütü Nasıl Artar Anne sütünü arttırdığı bilinen besinler sütü arttırdığına Sütünü Arttıran Yiyecekler süt yapan besinler Anne sütü nasıl arttırılır Süt yapan yiyecekler hangileridir Emziren Anneler İçin Süt Yapan Yiyecekler Süt Yapan Yiyecekler Süt yapan yiyecekler nelerdir İbrahim Saraçoğlu Anne Sütü Yapan Meyveler Nelerdir Anne sütü ve anne sütünü İncir anne sütü artmasını sağlar Süt Yapan Anne Sütünü Artıran Yiyecekler dereotu sağlıklı anne sütü üretimi Anne sütünü artıran yiyecekler anne sütünü arttıran besinler anne sütü üretimi Sütüm Yeterli mi Anne Sütü Yapan Yiyecekler Hangileridir Anne Sütünü Artıran En Önemli Meyve Hangisidir Anne Sütü Yapan Anne sütü ve anne sütünü artırmak Lohusaya Süt Yapan Yiyecekler süt yapan meyveler süt yapan yiyecekler ibrahim saraçoğlu süt yapan yiyecekler kadınlar kulübü süt yapan çay anne sütünü artıran gıdalar süt yapan yiyecekler canan karatay doğum sonrası süt yapan yiyecekler süt yapan çorbalar süt artırıcı sütü arttırmak için ne yapmalıyız Süt yapan yiyecekler hangileridir çok süt yapan mucizevi bir yiyecek Emzirme hakkında bilinmesi gerekenler Emzirme Döneminde Beslenme Anne Sütünün Önemi bol bol süt yapan yiyecekler tüketin Anne sütünü arttırdığı bilinen besinler ve eski zamanlardan beri sütü arttırdığına inanılan besinler nelerdir Çok sütüm vardı benim 3 aylık bebek 4 aylık bebek 6 aylık bebek anne anne bebek blog anne blog Anne sütü kalitesi nasıl belirlenir Anne sütünü artıran besinler artırmak için hangi arttıran gıdalar ile anne sütü nasıl artar anne sütünün kalitesi anne sütünün kalitesi nasıl anlaşılır Anne Sütünün Kalitesi Nasıl Anlaşılır ve Artırılır Anne sütünün kalitesi nasıl artırılır? Anne sütünün kalitesini artıran 10 besin Anne Sütünün Kalitesini Artıran Yiyecekler annenin sütünün kalitesi arttırıcı yiyecekler ve bitkiler bebek gelişimi blogcu blogcu anne bloger anne emzirme Emzirme döneminde sütün besleyici olması için anne nasıl beslenmeli kaliteli anne sütü nasıl anlaşılır persentil persentil hesaplama sut yapan yiyecekler Sütüm bebeğime yetiyor mu? Sütümün kalitesi bebeğimin gelişimi için yeterli mi? bebek emzirme süresi bebek emzirme rüyada yeni doğan bebek emzirme videoları emzirme sorunları yeni doğan bebek emzirme pozisyonu yenidoğan bebek emzirme teknikleri yeni doğan bebek emzirme kadınlar kulübü Emzirmenin Temel Kuralları Emzirmede doğru yöntem nasıldır Emzirmenin faydaları nelerdir Emzirmede en çok dikkat etmemiz gereken kurallar nelerdir bebek Emzirme Rehberi emziren kadın La Leche League Türkiye-Emzirme Bilgi ve Destek iyi emzirmepozisyonu Yenidoğan Emzirme ve Süt Üretiminde İlk Günler Emzirmenin 5 Altın Kuralı Emzirme sırasında süt gelmesi Başarılı Emzirme Teknikleri Bebeğiniz İçin Başarılı Emzirme Teknikleri Hangiler Başarılı Emzirme İçin Dikkat Etmeniz Gerekenlerin Neler Olduğunu Biliyor Musunuz?
*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. bebek hazırlıkları süt pompası göğüs pompası ameda medela spectra süt sağmak süt pompası elektrikli pompa bebek hazırlıkları süt pompası göğüs pompası ameda medela spectra süt sağmak süt pompası elektrikli pompa All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com

 

1229 YORUMLAR

 1. Merhabalar süt sağma makinesi markasını ve alışveriş listenizdeki diğer ürünleri benimle de paylaşırsanız çok memnun olurum araştırdım ama karar veremedim açıkçası doğuma da iki hafta kaldı

  • Merhaba Tuğba,

   Tebrik ederim, bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. Süt sağma cihazı önerimi de içeren bebek alışverişi listemi email adresine ilettim.Ama bir de notum var: Herşeyin lazım olduğunu pompalayan tüketim kültürünü yaşarken, günümüzün koşullarında bütçemizi hiç kullanmayacağımız, hiç ihtiyaç duymayacağımız alışverişlerde çarçur etmek hiç anlamlı değil. Benim bebeğimin özel koşullarını düşündüğümde süt sağma makinesi benim için çok büyük gereklilikti. Fakat emzirme sorunu yaşamadığınız müddetçe süt sağma makinesini doğumdan sonra bir süre kiralayıp sonra ihtiyaç varsa satın almanızı öneriyorum bugünkü koşullarda. Ben 2. bebeğimde emzirme sorunları yaşamadım ve süt sağma cihazına doğumdan sonra aniden inen sütün sebep olduğu angorjmanı açmak için kullandım. İşe dönene kadar da süt sağmadım. Bütün bunları dikkate alarak alışverişe karar ver. Aklına takılan bir konu olursa bana her zaman buradan yorum yazarak, instagram ve facebook sayfalarımdan yazabilirsin.
   Sevgiler

  • Merhaba Seda,

   Bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle, mutlulukla büyütmeni dilerim. E-posta adresine ilettiğim bebek alışverişi listemde süt sağma cihazından hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından bebek arabasına, pişik kreminden meme ucu bakım ürünlerine kadar gerekli emzirme yardımcısı ürünler ve birçok ihtiyaçtan ayrıntılı bahsediyorum.

   Bebeklerin sağlığı ve bağışıklığı için anne sütünün önemi ve kıymeti her gün yeni araştırmalarla ortaya konuyor. Sağlıklı bir ömür için anne sütü ile büyümek çok önemli. Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık emzirmeye hazırlık için göğüs ucu yaralarına karşın gerekli bakımın yapılmasıdır. Hamileliğinin son ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmalısın. Doğumdan önce doğru emzirmeyi mutlaka öğren. annesininmelegi.com’da yer alan doğru emzirme konusundaki yazılarıma da mutlaka göz atmalısın. Sevgiler.

  • Merhaba Yasemin,

   Bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle, mutlulukla büyütmeni dilerim. E-posta adresine ilettiğim bebek alışverişi listemde süt sağma cihazından hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından bebek arabasına, pişik kreminden meme ucu bakım ürünlerine kadar gerekli emzirme yardımcısı ürünlere kadar birçok ihtiyaçtan ayrıntılı bahsediyorum.

   Bu salgın günleri, bebeklerin sağlığı ve bağışıklığı için anne sütünün önemini ve kıymetini daha fazla öne çıkarıyor. Sağlıklı bir ömür için anne sütü ile büyümek çok önemli. Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık emzirmeye hazırlık için göğüs ucu yaralarına karşın gerekli bakımın yapılmasıdır. Hamileliğinin son ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmalısın. Doğumdan önce doğru emzirmeyi mutlaka öğren. annesininmelegi.com’da yer alan doğru emzirme konusundaki yazılarıma da mutlaka göz atmalısın. Sevgiler.

  • Merhaba Merve,

   Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, keyifle ve mutlulukla büyütmeni dilerim. Emailine listemi ilettim. Bebek alışverişi listemde süt sağma cihazından, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından bebek arabasına, pişik kreminden emzirme yardımcısı ürünlere kadar birçok ihtiyaçtan ayrıntılı bahsediyorum. Umarım listemden faydalanırsın. Sevgilerimle.

   • Merhaba Züleyha,

    Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, keyifle ve mutlulukla büyütmeni dilerim. Bebek alışverişi listemde süt sağma cihazından, emzirme yardımcısına, pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından bebek arabasına kadar birçok ihtiyaçtan ayrıntılı bahsediyorum. E-mailimin altında listenin linkini bulabilirsin.

    Sevgiler.

  • Merhaba Sultan,

   Ben el pompalarını önermiyorum. Tabii gereksiz süt sağımını da önermiyorum. Birçok anne süt sağarak aşırı süt salgılanmasına ve memeyi boşaltmadıklarında da mastite yol açıyor. Aman dikkatli kontrollü kullan. E-mail adresine bebek hazırlıkları listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. Sağlıklı günler.

  • Merhaba Rabia,

   Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, keyifle ve mutlulukla büyütmeni dilerim. Bebek hazırlıkları alışverişi ihtiyaç listemi email adresine ilettim.Sağlıklı günler dilerim.

    • Merhaba Çiğdem,

     Haklısın, ürünler tavsiyeler fikirler oldukça kara karıştırıcı. Bebek ihtiyaçları marka tavsiyelerimi ve ihtiyaç listemi email adresine ilettim. Bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim.

     Sevgiler

 2. Merhaba,

  Günlerdir süt sağma makinesi yorumları okuyorum ve kafam müthiş karıştı. Marka önerinizi ve alışveriş listenizi bana da gönderebilir misiniz?

  Teşekkürler.

  • Merhaba Öznur,
   Süt sağma makinesi seçimi biraz kafa karıştırıcı, süt sağma makinesi gerekli mi, gereksiz mi? süt sağma cihazı ne zaman gerekli? Tekli, çiftli vs… Sana kullanıp memnun kaldığım bebek ihtiyaçları listemi ilettim. Bebeği emzirmeye başladığımız ilk günlerde süt kanallarında bir tıkanıklık varsa süt sağma cihazı gerçekten yardımcı oluyor. Sonrasında bebeği düzenli emzirirsen süt sağma cihazı çok da gerekli değil, ama iş hayatına dönüş ya da emzirme sorunları süt sağma cihazına ihtiyaç durmana sebep oluyor. Ama süt artıracağım derken süt salgısını aşırıya taşımakta doğru değil. Süt salgılamayı artırıp, memedeki sütü düzenli boşaltmazsan bu defa mastit gibi sıkıntılar kapını çalabilir. Süt sağma cihazını dikkatli kullan. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.

 3. Merhaba,
  Banada bebek ihtiyaçları alışveriş listenizi ve süt sağma cihazlarında marka önerilerinşzi e mail atarmusınız? Süt sağmak göğüs sarkıtıyormu? Ve kılo vermeye yardımcı mı?

  Tesekkur ederım

  • Merhaba Ebru,
   Tebrik ederim. e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ve süt sağma cihazı marka önerilerimi ilettim. Süt sağmak memede sarkmaya sebep olmaz ama meme sarkmasından kaçınmak için hamileliğinde pilates yaparak göğüs bölgen dahil kaslarını güçlendirmen önerim. Doğumdan itibaren bebeğini emzirmelisin. Düzenli emziren anne hızla eski kilosuna döner, yeter ki emziriyorsun öyleyse tüm şerbetleri ve tatlıları tüket diyenlere kulağını tıkarsan. Bebeğini sık sık emzirmek sütünü artırır. Elbette süt artıran gıdalar hakkında bir yazım var ona da göz at ama yiyerek sütünü artırmaya çalışırken emzirmezsen yediklerin sana yağ ve ödem olarak kalır. Süt sağma konusunu yönetmelisin, emzirerek bir rutin oluşturmalısın öncelikle. Sütünü artırmaya çalışırken aşırı süt salgısı tazyikli süte , bu da meme reddine sebep olur. Sevgiler.

 4. Merhabalar.. benim de 2 ay sonra doğum var ikinci olacak, ilkinde pompa kullanmadım ve ilk 6 ay sık sık tıkanma doluluk ve mastit yaşadım bu sefer mutlaka alacağım.. marka model onerinizi öğrenebilir miyim

  • Merhaba Selva,

   Tebrik ederim. 2. bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle, mutlulukla büyütmeni dilerim. Süt sağma ile ilgili dikkatli olmanı öneririm. Süt sağarak sütünü artırmaya çalışırken de, mastitle ve aşırı tazyikli süt sorunu ile uğraşabilirsin. İlk başta süt sıtması için ihtiyaç olan süt sağma cihazı, düzenli emzirmeye başladığında özellikle gece dolu meme ile uyumak istemediğim için kullandığım bir cihaz. Tabi işe başladığında daha fazla ihtiyaç oluyor. Mastitten korunmak için doğru emzirme pozisyonu ve tekniği çok önemli. Ayrıca meme ucu yaralarından süt kanallarına geçen bakteriler de süt kanallarının tıkanmasına sebep oluyor. Bu yüzden doğumdan önce meme ucu bakımına başlamanı öneririm. Son olarak mutlaka göğüs ucu yarası hakkında yazdığım yazıma göz atmanı öneririm. Sevgiler.

  • Sevgili Esra,
   Güzel sözlerin için teşekkür ederim. Faydalı olduğumu bilmek çok kıymetli benim için. Sana bebek alışverişi hazırlık listemi ve marka önerilerimin olduğu dosyayı ilettim. Bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlıklardan biri olan göğüs ucu bakımını düzenli yaparak emzirmeye göğüs ucu yaralarını yaşamadan keyifli bir lohusalık geçirebilirsin. doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazıma göz at. Sevgiler

  • Merhaba Bilge,

   e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ve süt sağma cihazlarında marka önerilerimi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmeyi planlayan annelere bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlığın göğüs ucu yaralarını yaşamadan emzirme için gerekli hazırlıkları yapmak olduğunu hatırlatıyorum. Seninle de paylaşayım, doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazımı mutlaka oku. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, mutlulukla büyütmeni dilerim. Sevgiler.

 5. Merhaba, öncelikle detaylı açıklamalarınız için teşekkürler. Süt sağma makinesi marka önerinizi ve ihtiyaç listenizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Şeyda,

   Ben teşekkür ederim. e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ve süt sağma cihazlarında marka önerilerimi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmeyi planlayan annelere bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlığın göğüs ucu yaralarını yaşamadan emzirme için gerekli hazırlıkları yapmak olduğunu hatırlatıyorum. Seninle de paylaşayım, doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazımı mutlaka oku. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, mutlulukla büyütmeni dilerim. Sevgiler.

 6. süt pompası önerinizi bana da söylerseniz çok sevinirim. Bir de göğüs ucu çatlaklarının oluşmaması için gümüş göğüs kapakları çok öneriyorlar,sizin yorumunuz nedir?

  • Merhaba Elif,
   E-posta adresine süt pompası marka önerimi ve bebek alışverişi hazırlık listemi ilettim. Gümüş kapakları önermem, 2 sebeple birincisi meme ucunun kapatılması değil bilakis hava alması gerekiyor, ikincisi bu ürünü doktorlar kesinlikle önermiyor, gümüş cilt altında ve böbreklerde birikiyormuş. Bildiğim kadarıyla bu ürünlerin sağlık bakanlığı onayları da yok. Şahsen benim gümüşe alerjim var, cildimde nereye dokunsa kızartıp sulu yara olmasına sebep oluyor. Sevgiler

  • Çok teşekkürler Sena, çok tatlısın. İçeriğimi yararlı bulmana, beğenmene çok sevindim. Faydalı olduğumu bilmek harika. e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmeyi planlayan annelere bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlığın göğüs ucu yaralarını yaşamadan emzirme için gerekli hazırlıkları yapmak olduğunu hatırlatıyorum. Seninle de paylaşayım, doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazımı mutlaka oku. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, mutlulukla büyütmeni dilerim. Sevgiler.

    • Merhaba Zeynep,

     Bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle, mutlulukla büyütmeni dilerim. Emailine ilettiğim Bebek alışverişi listemde süt sağma makinesinden hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Ben yazıda da bahsettiğim gibi birden fazla marka süt sağma makinesi kullandım ama en çok memnun kaldığım marka önerimi emailimde ilettim.

     Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin göğüs ucu yaraları oluşmaması için yapması gereken bakıma önem vermesidir. Hamileliğinin son ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmalısın. annesininmelegi.com’da yer alan doğru emzirme konusundaki yazılarıma da mutlaka göz atmalısın.
     Bebek hazırlıkları listemdeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın.

 7. Merhaba alışveriş listeniz ve pompa marka önerinizi bende rica edebilirmiyim? Bu kafa karıştırıcı süreçte bilgilendirici yazılarınızdan ötürü teşekkür etmeyi bir borç biliyorum takipteyim haberiniz olsun sevgiler…

  • Çok teşekkürler Gizem, çok tatlısın. İçeriğimi yararlı bulmana, beğenmene çok sevindim. e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmeyi planlayan annelere bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlığın göğüs ucu yaralarını yaşamadan emzirme için gerekli hazırlıkları yapmak olduğunu hatırlatıyorum. Seninle de paylaşayım, doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazımı mutlaka oku. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, mutlulukla büyütmeni dilerim. Sevgiler.

  • Elbette,

   e-posta adresine bebek hazırlıkları alışveriş listemi ve güvenilir bebek markası önerilerimi ilettim. Bebeğinizi mutlu günlerde büyütmenizi dilerim. Sevgiler.

 8. Merhabalarr sitenizden yeni haberdar oldum biraz gec kaldim sanirim cunku sut sagma.makinasi tercihim mamajo oldu ne kadar dogru bilemiyorum siz hangisininden memnun kaldiniz acaba ayrica bebek alisveris listesi ve guvendiginiz markalari yazarsaniz cok mutlu olurum dogumuma az kaldi…

  • Merhaba Kübra,
   Tebrik ederim. Bebek hazırlıkları alışveriş listemi, güvenilir bebek markası önerilerimi email adresine ilettim. Doğumuna kısa süre kalması sebebiyle özellikle önemli hatırlatmamı yapayım: Bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin göğüs ucu yaralarını baştan önlemek için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanması çok önemli. Listedeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu yaraları için bakım yapmayı ihmal edersen emzirmeye başladığın lohusalık döneminde ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Bebek hazırlıkları içerinde meme ucu yarasına önlem almak zamanı geri saramadığın için tek telafi edemediğin hazırlık oluyor. Önerdiğim kremi kullanarak meme ucu yaralarına önlem alabilirsin. Göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın. Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat!
   Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim Sevgiler.

    • Merhaba Hülya,

     Memnun kaldığım süt pompası marka önerilerimi ve bebek alışverişi hazırlık listesini eposta adresine ilettim. Umarım bu süreci çabucak atlatırsın. Aklına takılan her konuda bana yazabilirsin. Haberlerini beklerim. Sevgiler.

     • Aldığınız makinenin markasını ogrenebilir miyim? Ben de 2.5 aylık bebeğim icin sütümü arttırmak istiyorum.Elimde l.. elektriklisi var ve 3yillik bir cihaz olduğundan sanırım cekim gücü çok dusuk

     • Merhaba Gamze,
      e-posta adresine kullanıp memnun kaldığım süt sağma makinesi önerilerimi ilettim. Sütünü artırmak için mutlaka doğru emzirme, süt yapan yiyecekler yazılarımı da okumanı öneriririm. Sevgiler.

 9. Merhabalar,
  3 saattir sitenizdeyim. Tüm yazdıklarınızı okumaya çalışıyorum. Gerçekten çok değerli bilgiler.
  Bebek hazırlıkları ve marka önerilerinizi, bebek hazırlıkları excel listenizi ve süt sağma makineleri için marka önerilerinizi mail yoluyla rica ediyorum.
  Teşekkürler,sevgiler

  • Merhaba,
   Yazılarımdan faydalanmana çok sevindim. Güzel yorumun için teşekkür ederim. Bebek hazırlıkları listemi, güvenilir bebek markası önerilerimi ve süt sağma makinesi önerilerimi email adresine ilettim. Sevgiler.

  • Merhaba Fatma,
   Süt sağma cihazları için önerilerimi email adresine ilettim. Süt sağma makineleri özellikle çalışan annelerin eli kolu, umarım memnun kalırsın. Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin meme ucu yaraları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmasıdır. Listedeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen emzirmeye başladığın lohusalık döneminde ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın. Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat! Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim

 10. Merhaba Süt sağma makinesi marka önerilerinizi alabilir miyim? Sitenizi keşfettiğim için çok mutluyum. İlk çocuğum olacağından oldukça heyecanlıyım ve doğru kararlar alma konusunda endişeliydim. Tecrübeleriniz sayesinde şimdi içim çok daha rahat. Her şey için teşekkürler. 🙂

  • Merhaba Eda,
   Güzel yorumun için teşekkür ederim. Süt sağma makineleri özellikle çalışan annelerin eli kolu, umarım memnun kalırsınız. Manuel pompaları hiç önermem. Ancak zor durumlar için yedek olarak alınabilir. Süt sağma cihazları için önerilerimi email adresine ilettim. Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin meme ucu çatlakları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzimeye hazırlanmasıdır. Listedeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın. Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat!

 11. Merhabalar sitenize denk gelmek en büyük şansım oldu. Listenizi istemistim daha once ve en kisa zamanda donus yaptiniz harikasiniz,cok tesekkurler. Çalışan bir anne olarak sut sagma makinesi tavsiyenizi de almak isterim.

 12. Merhabalar.Ilk bebegimi kucağıma aldım.Göğüs yaralarim ileri seviyede.Denemedigim tedavi yöntemi kalmadı.En sonsayfada önerdiğiniz krem ve losyonu sparis ettim iki güne gelecek insaallah.Yaralardan dolayı emziremiyorum sütümü sagmak için makina önerir misiniz

  • Merhaba Asiye Hanım,

   Tebrik ederim. Bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim. Göğüs ucu yaralarınız kanıyorsa süt sağma makinesi yerine elle sağmanız daha kolay ve daha acısız olacaktır. Sütünüzü sağmak için meme ucunu değil, memenin etrafındaki kahverengi alanı sıkarak sütünüzü sağabilirsiniz. Hem de meme uçlarınız kanayıp süte karışmaz. Sütünüzü biberonla değil, kaşık, kupa yahut enjektör yardımı ile verin. Bebeğiniz biberona alışıp memeyi reddetmesin. Ama makine almak isterseniz elbette size memnun kaldığım makine markasını iletirim. Çok geçmiş olsun umarım çabucak iyileşirsiniz. Önerdiğim krem ile ilgili çok dua alıyorum, umarım sizin de yaralarınızı çabucak iyileştirir. Sevgiler.
   *Bu arada meme ucunuz iyileşene kadar arada silikon meme ucu kullanabilirsiniz. Yalnız meme ucuna alıştırmayın. Doğru emzirme tekniğine bir an önce dönmelisiniz.

 13. Merhabalar hangi markayı seçmeliyim çok kararsızlık yaşıyorum ilk bebeğim olduğu için emzirme süt saklama teknikleri neler yapmam gerekli yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim 🙂

 14. İyi günler:) Bebek Çantası için gerekli malzemelerin olduğu dosyayı ben de rica edebilir miyim:) Bir de süt sağma makinenizin markasını ve diğer kullandığınız her şeyin markasını öğrenebilir miyim eğer mümkünse:) Şimdiden çok teşekkürler:)

 15. merhaba ,
  daha önce alıp mennun kalmadığınız pompayı ve sonrasında beğendiniz süt sağma makinesinin markasını paylaşır mısınız ? Bir de ihtiyaç listesini iletirseniz memnun olurum. teşekkür ederim.

  • Merhaba Şule,

   E-posta adresine memnun kaldığım süt sağma makinasının markasını ve bebek hazırlıkları alışveriş listemi ve güvenilir bebek markalarında tercihlerimi ilettim. Sevgiler.

  • Ahmet Bey merhaba,
   Teşekkürler, önerilerim size hitap etmesine sevindim. Önerilerimin mantıklı, akla yatkın bulunması çok kıymetli. E-posta adresinize bebek hazırlıkları listemi ilettim. Bebeğinizi sağlıkla kucaklamanızı dilerim.

   Sevgiler

  • Merhaba Selin,

   E-posta adresine önerdiğim süt sapma pompası marka önerilerimi ilettim. Şimdiden işe dönüşünüzün rahat ve kolay olmasını diliyorum. Sevgiler

 16. Merhaba; işe başlamadan önce çözmem gereken en önemli konu süt sağma pompası; sizden ricam mrmnun kalmadığınız ve çok memnun olduğunuz markaları benimle paylaşabilir misiniz?

  • Merhaba Rukiye,

   Rahat bir hamilelik sonrası bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. e-posta adresine güvenilir bebek markaları önerilerimi ve bebek hazırlıkları alışveriş listemi ilettim. Bebeğini anne sütü ile büyütürken meme çatlakları ile uğraşmamak için mutlaka göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma da göz atmanı öneririm. Göğüs ucu çatlakları yüzünden emzirmeye ara vermemek için hamileliğinde göğüs ucu çatlak kremi kullanmaya başlamanı öneririm. Aksi halde maalesef çoğu anne meme çatlakları yüzünden çok kötü zamanlar geçiriyor. Aklına takılan sorularını memnuniyetle cevaplamak isteriz.
   Sevgiler

 17. Merhabalar bende anne adayıyım ve yazılarınızı merakla takip ediyorum sizden ricam listeyi benimle de paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

 18. Merhaba, ben de 25. haftama girdimm 🙂 🙂 yazınız için teşekkürler, bebek hazırlık alışveriş listenizi ve önerdiğiniz markaları gönderebilir misiniz??

  İyi Günler

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz