Çocuklar, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gezecek, görecek, tasarlayacak

0
Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Eğitim Atölyesi’nde çocukların hedefleri ve davranışlarına uygun olarak seçilen “Tasarım Atölyeleri” miniklerin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.Rahmi M. Koç Müzesi,Yerden Göğe-Model Uçak Sergisi,Maketten Taşıtlar,Benim Uçağım,Maketten Taşıtlar ile Benim Uçağım isimli Tasarım Atölyeleri,çocuk etkinlikleri,istanbul çocuk etkinlikleri, yaz etkinlikleri,haftasonu etkinlikleri

Okullar tatilde ancak Rahmi M. Koç Müzesi’nde eğlenceli bir eğitim programı uygulanıyor. Sergilerde keyifli zaman geçirecek olan çocuklar, tasarım atölyelerinde de hayal dünyalarını güçlendirecek.

Rahmi M. Koç Müzesi, yoğun bir öğrenim yılını gerisinde bırakarak yaz tatilini tamamlamak üzere olan çocuklarımıza eğlenceli bir gezi ve eğitim ortamı sunuyor. Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Eğitim Atölyesi’nde çocukların hedefleri ve davranışlarına uygun olarak seçilen “Tasarım Atölyeleri” miniklerin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Yerden Göğe-Model Uçak Sergisi” ve “Retro Arabalar Sergisi”ni gezecek olan çocuklar ardından Tasarım Atölyeleri’nde gördüklerini hayal dünyalarıyla bütünleştirme fırsatı yakalayacaklar. Yaz dönemi boyunca her Çarşamba ve Cuma günleri “Maketten Taşıtlar ile Benim Uçağım isimli Tasarım Atölyeleri” çocukları bekliyor olacak.

Gelişim ve öğrenimin çok yönlü sosyal, kültürel çevreler içinde oluştuğunu bilen Rahmi M. Koç Müzesi, faaliyetleriyle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyor.

5-8 yaş arasındaki minikleri bekleyen “Maketten Taşıtlar” atölyesi saat 11.00-12.30 arasında yapılacak. 9-12 yaş arası çocuklarla yapılacak olan “Benim Uçağım” atölyesi ise 13.30-15.00 arasında gerçekleştirilecek. Atölyeler 25 TL ile ücretlendirilecek. Her Çarşamba ve Cuma günleri yapılacak olan atölyeler hakkında M. Rahmi Koç Müzesi’nin eğitim bölümünden detaylı bilgi alınabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz