Dünya Oyun Oynama Günü’nde Bütün İstanbul Beşiktaş’ta Oynuyor

0
Dünya Oyun Oynama Günü’nde Bütün İstanbul Beşiktaş’ta Oynuyor.oyun oynama günü, beşiktaş belediyesi,omo,ücretsiz etkinlik,çocuk etkinlikleri

 Omo İle Oyun Sokaklara Taşınıyor!

OMO, 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü’nde küçük büyük herkesi sokaklara davet ediyor.  

Türkiye’de, Marmara Üniversitesi tarafından 2010 yılında başlatılan “Dünya Oyun Oynama Günü’nün” 2016 yılı teması “Oyun Oynamak İçin Özgürlük Veriyoruz: Çocuk Dostu İstanbul” olarak belirlendi. Bu temaya uygun olarak OMO 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü’nde de Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile Beşiktaş Abbasağa Parkı’nı ve Kuruçeşme, Ortaköy, Bebek, Arnavutköy semtlerinde çeşitli sokakları oyun alanına çeviriyor. Çöp kutuları basket potalarına, banklar tahterevallilere, sokaklar seksek alanlarına dönüyor, salıncaklardan müzik sesleri yükseliyor.

 

28 Mayıs Cumartesi günü hem çocukları hem de ebeveynleri farklı sürprizler bekliyor.

  

Kirlenmek Güzeldir felsefesinden yola çıkarak, çocukların geleceğe daha iyi hazırlanması için açık hava oyunları ve deneyimleyerek öğrenmenin önemini vurgulayan OMO, “Bırakın Çıksın, Özgürce Oynasın” mottosunu her fırsatta ebeveynlere ilham verecek bir etkinliğe çeviriyor. 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü’nde, Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle Beşiktaş Abbasağa Parkı’nı ve Beşiktaş’ın Kuruçeşme, Ortaköy, Bebek, Arnavutköy semtlerini oyun alanına çeviren OMO, küçük büyük demeden herkesi saat 11:00 – 19:00 arası Beşiktaş’taki bu etkinliklere davet ediyor.

 

Tüm dünyada çeşitli ülkelerde 1999 yılında kutlanmaya başlanan 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü için OMO da, Beşiktaş Belediyesi ile kolları sıvıyor. İstanbul’un sokağa davet edildiği etkinlikler kapsamında Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda oluşturulacak alanda ip atlamadan baskete, halat çekmeden seksek oyununa keyifli zaman geçirilecek bir çok aktivite yer alıyor. Abbasağa Parkı’nın yanı sıra Beşiktaş sokaklarında bazı noktalarda kaldırımlar seksek alanına, çöp kutuları basket potalarına ve banklar tahterevallilere dönüştürülüyor, sallandıkça salıncaklar müzik sesi çıkarıyor. Bu faaliyetlerle hayatımızın içine oyun katmamız gerektiği esprili bir şekilde anlatılıyor. Dünya Oyun Oynama Günü’nü kutlamak ve dışarıda özgürce oyun oynamak için Omo tüm İstanbulluları bu etkinliğe davet ediyor. 

#dışardaoyunvar

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz