EFK’da Çocuklar Robotları Harekete Geçiriyor

0
Çocuklar için robot atölyesi

Çocukların problem çözme yeteneklerinin gelişmesinin yanı sıra nesnelerin nasıl çalıştığını keşfetmeleri için eğitim programları tasarlayan Engineering For Kids, 11 Mart Cumartesi günü ‘Engel Algılayan Robot’ atölye çalışmasını gerçekleştirecek.

‘Engel Algılayan Robot’ atölyesinde çocuklar, analitik düşünce becerilerini kullanarak robotlarını farklı şekillerde hareket ettirebilmek için akış diyagramları tasarlayıp uygulayacaklar. — Sanırım bu atölyeden çocuklarımız evde bizler için bir temizlik robotu da tasarlar artık değil mi? 🙂

Yapılacak çalışmalar sırasında yön ve fiziksel büyüklük kavramlarını gerçek hayat ile pekiştirme fırsatı yakalayacak olan çocuklar, lego WeDo 2.0 modellerini tablet bilgisayarları kullanarak hareket ettirecek ve eğlenceli vakit geçirecekler. Çocuklar, farklı şekillerde hareket ettirebilecekleri robotlarına bir buçuk saatlik atölyede, çeşitli komutlar verecekler. STEM metodu ile gerçekleştirilecek çalışmada çocuklar, hem mantıksal ve analitik düşünme becerilerini arttıracak hem de görev bitirme becerilerini geliştirecekler.

7-11 yaş grubu arası çocukların katılabileceği atölye çalışması 11:00- 12:30 saatleri arasında 11 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. 1 buçuk saat sürecek olan atölye çalışmasının katılım ücreti ise 100 TL + KDV.

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. EFK eğitim takvimlerini www.engineeringforkidstr.com adresinden takip edebilirsiniz. 

Katılım ücreti 100 TL+ KDV olan etkinlik hakkında detaylı bilgiye http://www.engineeringforkidstr.com/ www.facebook.com/EngineeringForKidsTurkiye adreslerinden ve 0216 576 80 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz