fbpx
Ana Sayfa Anneler İçin Doğum Göbek bağı düştükten sonra ne yapılır?

Göbek bağı düştükten sonra ne yapılır?

0
Göbek bağı düştükten sonra ne yapılır? Göbek bağı nereye gömülür?

Göbek bağı düştükten sonra ne yapılır?

Göbek bağımızla anne karnında başka boyut alanda 9 ay yaşarız. Göbek bağı ile annemizle bağ oluşturur ve mitokondrisini kopyalarız. Annemizden aldığımız mitokondri sayesinde, annemizin yaşam enerjisi nasılsa bizimde öyle olacaktır. Epigenetik olarak kodlarımız bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Anne karnında bizi annemiz ile bağlayan göbek bağımız kesildiği anda, dünyaya doğmuş oluruz ve 40. günde artık tamamen dünya alemindeyizdir. Bize ait tüm parçalarımızın enerjileri bizden bedenimizden ayrılmış olsalarda bizim enerjimizi taşırlar ve bizim enerji alanımızı etkilerler.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü meme başı çatlağı en iyi göğüs kremi gogus ucu catlaklari

Göbek bağı nereye gömülür?

Göbek bağının gömülmesinin ana teması, topraktan gelip ve toprağa gideceğimizdir. Göbek bağının gömülmesi geleneği sadece bizde değil, bir çok toplum ve kültürlerinde yer alır. Batı Meksika kırsalındaki yerli kadınlar, doğum yaptıktan sonra geleneksel olarak göbek bağlarını topraklarındaki bir ağacın altına gömerler. Bu ritüel, çocukları için toprağa ve topluma kök salmayı sembolize eder, böylece çocuğun kültürel bağlantılarını yeniden teyit eder. Afrikada da bu gelenek sürdürülür. Plasenta ve göbek kordonunun gömülmesinin kadının doğurganlığını geri kazandırdığı ve rahmini iyileştirmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. Hem Japon hem de Çin kültüründe, plasentanın törenle gömülmesinin çocuğun geleceği için kutsama veya koruma sağladığına inanılıyor.

Göbek bağının gömüldüğü yer ve alan önemlidir. Burada hem doğan kişinin ruhu , hem de ana atası onurlandırılmış olur. İlk nesillerden bu yana gelen bu göbek bağının gömülmesi ritüeli geleneklerimizde önemli bir yere sahiptir.

Göbek bağı Meşe ağacı altına gömülebilir.

Meşe ağacı “Liderlik, nefsi irade, bilgelik, cömertlik, cesaret ve sevgi enerjisini taşır. Yüksek enerjili yerlere gömülebilir. Ancak tercihen savaş olmamış bir yer olması tercih edilebilir. Huzurlu, temiz havası olan, anlam olarak güzel enerjiyi temsil eden bir yerde olabilir. Türkiye’de çocuğunun onurlu, gururlu ve dürüst olmasını isteyen anne babalar göbek bağını caminin avlusuna gömerler. Göbek bağını gömmek istediğiniz yerin geçmişini bilip, çocuğunuza iyilik ve güzellik getirmesini dileyerek öyle gömebilirsiniz.

Sizler bebeğinizin göbek bağını nereye gömmüştünüz veya nereye gömmeyi düşünüyorsunuz? Bir de doğumdan sonra plasentanızı hastaneden alıp gömdünüz mü? Yorum bırakırsanız, ya da instagram sayfamda yorum olarak yazarsanız sevinirim. 

Annesinin Meleği instagram hesabım: https://www.instagram.com/annesininmelegi

isilik nasıl geçer isilik tedavisi isilik mi kızamık mı

Göbek bağı ile ilgili Sık Sorulan Sorular:


Göbek bağını denize atmak

Bizim ilk yuvamız annemizin karnının içinde su ile çeviriliydik. Göbek bağını ilk geldiği yere suya gönderebilirsiniz. Su dünyada var olduğu sürece insanlıkta varolacak.

Göbek bağı gömülürken okunacak dua

Yakun tifli aliabn alsaalih lilwatan wal’umati. hazana saeidan , jidu alfursata. daeh yuqabil alkhayr , walhuba , walmahabat , wayakun rashdaan mhtrmaan. daeh yaqra , wayahsul ealaa mansib , daeh yumahid altariq lilbashariat bima yaerifuhu.katab malak walidatih kum hadhih alsalaati


 

mumsy natural en iyi pişik kremi

Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur.

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında annesininmelegi.com’a aittir. annesininmelegi.com’un yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to annesininmelegi.com regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

 

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz