Ted rönesans koleji yaz okulu başlıyor

0

Ted rönesans koleji yaz okulu başlıyor

Çocuklar yaz boyunca spor ve sanatla iç içe olacak. TED Rönesans Kolej Yaz Okulu’nda minikler eğlenirken öğrenecek.

Ted rönesans koleji yaz okulu başlıyor  Çocuklar yaz boyunca spor ve sanatla iç içe olacak. TED Rönesans Kolej Yaz Okulu’nda minikler eğlenirken öğrenecek.

TED Rönesans Koleji, çocukları keyifli, nitelikli bir yaz okuluna davet ediyor. Okulların tatile girmesiyle yaz boyunca üç farklı dönemde hizmet verecek olan TED Rönesans Yaz Okulu, çocuklara yoğun geçen bir akademik yılın ardından eğlenirken öğrenmenin yolunu açacak. Öğrencilerinin tüm gelişim alanlarında olgunlaşarak ve yetişkin desteğinden bağımsızlaşarak, yaşam boyu öğrenmeyi seven bireyler olarak yetişmesi amacıyla hazırlanan yaz okulu programında spordan sanata her şey düşünüldü.

UNİ Spor Akademi ile işbirliği

Basketbol, voleybol, jimnastik ve hareket eğitimi, tenis, dans, mini futbol, satranç, eğlenceli ve değişimli sanat, yaratıcı drama ve ritim atölyesi gibi aktiviteleri içeren TED Rönesans Koleji Yaz Okulu’nun programı çocukları eğlendirirken eğitiyor.

Çocukların her birinin değerli bireyler olduğu titizliği ve düşüncesiyle hazırlanan yaz okulu, 18 yıl “Spor ve Kamp Kulübü” deneyimi olan, yurtiçi ve yurtdışında toplam 53 kamp düzenleyen UNİ Spor Akademi ile birlikte hazırlandı. TED Rönesans Koleji Yaz Okulu’nun ilk dönemi 6-17 Temmuz 2015 tarihlerinde hizmet verecek.

Kayıtlar devam ediyor

Kayıtların devam ettiği TED Rönesans Koleji’ne 2015-2016 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul, ortaokul 5, 6 ve 7’inci sınıf düzeylerindeki öğrenciler kabul edilecek.

Anasınıfından itibaren 7’inci sınıf dahil eğitim veren kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor. İngilizce dil eğitiminde Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanmış ve TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı uygulanıyor. Çağdaş eğitim sistemine bir yenisini daha ekleyen Kolej, dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri olan “Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası’nı (IGCSE) da alarak öğrencilerini, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynağa kavuşturdu.

Leed Altın Sertifikalı İlk Özel Okul

Türkiye’de, Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans Koleji’nde tüm ayrıntılar, öğrencilerin konforunu artırmak ve çevreyi korumak önceliğiyle tasarlandı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz