Engineering For Kids Workshopları ile çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkaracak

0

Engineering For Kids ile Hafta Sonu Workshopları

Çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkaracak

Çocuk etkinlikleri, çocuk aktiviteleri,Engineering For Kids Workshopları ile çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkaracak

 Engineering For Kids (EFK) Türkiye’de açtığı ilk eğitim merkezinde hafta sonu sınıflarını çocuklara açıyor. Çocuklarımız 2 Ocak günü İnşaat Mühendisliği workshopunda “Lokumdan Köprü”3 Ocak günü ise Kimya workshopunda “Oobleck” yapacaklar.

Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre düzenlenen workshoplara 12:30-14:00 saatleri arası 5-7 yaş grubu, 14:30-16:00 da ise 8-14 yaş grubu çocuklar katılabilecek. 2 Ocak günü ayrıca, 8-14 yaş grubu çocuklar 16:30 – 18:00 saatleri arasında da aktiviteye katılabilecek.

Bilim ve Eğlence Aynı Kapta

EFK’da Mühendislik tasarım süreçlerini eğlenceli aktiviteler eşliğinde kullanan çocuklar 2 Ocak günü ise yaratıcılıklarını kullanarak lokumlarla birleştirilmiş bir köprüyü nasıl yapacaklarını deneyimleyecek. 3 Ocak günü düzenlenecek Kimya workshopunda ise çocuklar Oobleck deneyi ile moleküler bileşim, karışım, bileşik kavramlarını tanıyıp öğrenecek. Çocuklar katı-sıvı-gaz hallerinin dışında, ne katı ne de sıvı olan bir nesnenin farklı ortamlarda nasıl davrandığını şaşırarak gözlemleyecek. Her iki aktivitede de çocuklar sorgulamayı, akıl yürütmeyi, tasarlamayı ve üretmeyi öğrenirken takım çalışmasının ve paylaşımın önemini kavrayacak.

Katılım ücreti 60 TL+KDV olan etkinlikler hakkında detaylı bilgiye www.engineeringforkids.com/location/turkey www.facebook.com/EngineeringForKidsTurkiye adreslerinden ve 0216 576 80 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz