Geleceğin Yılldızları Çocuk Kampı Beykoz Summer City Camp

0

Şehirde özel bir kamp deneyimi:

Geleceğin Yıldızları “Beykoz Summer City Camp”

Beykoz Summer City Camp Çocuk Yaz Kampı 2013
Beykoz Summer City Camp Çocuk Yaz Kampı 2013

Haziran ayının gelmesiyle ailelerin çocukları için faydalı yaz tatili arayışı artıyor. Çocuklarına eğlenceli, eğitici ve farklı bir tatil sunmak isteyen aileler yaz kamplarını tercih ediyor.  24 yıllık tecrübesiyle Geleceğin Yıldızları, 17 farklı programla dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den çocuklara ve gençlere birçok alternatif sunuyor.

Bu yaz yatılı kamplarının yanısıra İstanbul Beykoz’da yer alan TED İstanbul Koleji kampüsünde 5-12 yaşa özel “Summer City Camp” ile hafta içi gündüz programlarını hayata geçiriyor.

Eğlenceli ve faydalı yaz tatili arayışı, kuşkusuz yalnız Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesindeki milyonlarca ailenin gündeminde. Türkiye’de okul dışı eğitim ve kamp sektörünün öncüsü Geleceğin Yıldızları, Uludağ, Kuşadası, Alaçatı, Göcek’de düzenlediği yatılı kampları ile gençlere spor, sanat ve İngilizce içerikli okul dışı eğitim olanağı sunuyor. Ayrıca, 24 Haziran – 2 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da düzenlediği “Summer City Camp” ile yatılı kamp için kendini henüz hazır hissetmeyen veya yazın bir bölümünü İstanbul’da geçirmek durumunda olan 5-12 yaş grubu çocuklar için bir yaz okulu değil, eğitim ve gelişim programlarından, eğlenceye ve kurulacak dostluklara kadar kampçılık ruhunu şehirde yaşatan gerçek bir yaz kampı imkanı sunuyor. Üstelik aileler 3-4 haftalık dönemler veya tüm yazı kapsayacak şekilde değil, kendi yaz programlarına göre esnek 2’ şer haftalık devreler halinde kayıt yaptırabiliyorlar.

Kamp yaşamının çocukların hayatını değiştiren bir deneyim olduğunu vurgulayan Geleceğin Yıldızları Genel Müdürü Osman Gözet, “24 yıllık uluslararası yatılı kamp deneyimimizi özellikle çalışan anne-babalardan gelen talep üzerinde şehirde de yapmaya karar verdik. Tecrübemiz ile yapmak istediklerimiz için ideal imkanlar sunan TED İstanbul Koleji kampüsünde yabancı eğitmenler ile İngilizce, spor, sanat, doğa aktivitleri ve gezileri 5-12 yaş grubuna özel olarak sunuyoruz.

Artık Türkiye’de de pek çok aile için kamp şimdiden bir tatil geleneği haline geldi.’’ diyor. Çocukların fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerindeki olumlu etkilerine dikkat çeken Gözet sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Doğal ortamdaki kamp aktiviteleri ve grup yaşamı, kampçılara başarılı ve sağlıklı bir gelişim olanağı sağlıyor. Böyle bir ortamda çocuklar, dinlemek, konuşmak ve bunları yansıtmak için zamanı olan pozitif ‘role model’lerle iletişim kuruyorlar. Birlikte çalışmayı, karar vermeyi, sorumluluk almayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, özgürlüğü, kendine güven oluşturmayı ve güven kazanmayı öğreniyorlar. Bütün bunlar sağlıklı ve üretici bir yaşam için gerekli olan basamakları oluşturuyor.

 

Neden kamp ?

  • Kamp çocukların kendine olan güvenini arttırmasına yardımcı oluyor. Dünyanın pek çok ülkesinde yapılan araştırmalara göre kampçıların %92’si kampların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olduğunu söylüyor.
  • Doğa ile iç içe yaşama fırsatı! Böceklerden bitkilere, ormanlık alanlarda yaşayan canlılardan balığa kadar kamp, çocukları doğayla çevreliyor ve içinde bulunduğu ortamın ve doğal hayatın kıymetini anlamalarını sağlıyor.
  • Çocuklar, kamplarda farklı kültürel birikimlere sahip pek çok kişiyle tanışma fırsatına sahip oluyor. Yapılan araştırmalar kampçıların %96’sının yeni arkadaşlıklar edindiğini ve kampçıların %93’ünün kendilerinden farklı olan kişilerle de arkadaşlık kurduğunu gösteriyor. Kamp deneyimi, kampçıların dünyayı daha iyi anlamasını sağlayarak onların hakiki arkadaşlıklar ve toplum bilinci edinmelerine yardımcı oluyor.
  • Kamp, çocukların yazın da yeni şeyler öğrenmelerini sağlıyor. Pek çok çocuk yaz aylarında az da olsa öğrenme kaybı yaşıyor. Bu durumu en aza indirgemek için kamp gibi deneyime dayanan eğitim programlarının bu bilgi kaybı üzerinde olumlu etkileri olduğu biliniyor.

Ayrıca;

  • Yapılan araştırmalar Haziran ayındaki tatillerde verilen oyuncakların ve hediyelerin %41’i Eylül ayına gelmeden bozulmuş olduğunu gösteriyor.
  • Kamp seçerken alışveriş merkezlerinde olduğu gibi sırada bekleme derdi bulunmuyor.
  • Montaja ya da sürekli pil almaya gerek olmuyor.

 

Geleceğin Yıldızları Beykoz Summer City Camp

Ücret, Kayıt ve Diğer Detaylar İçin İletişim Bilgileri:

Tel :   (216) 345 81 00

[email protected]

www.geleceginyildizlari.com

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz