fbpx
Ana Sayfa Çocuk Etkinlikleri Hafta Sonuna Özel Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri

Hafta Sonuna Özel Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri

0

Hafta Sonuna Özel Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri

Hafta Sonuna Özel Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri

Çocukluğumuz boya markası Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi ve Ankara Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri minikleri renkli tasarımlar gerçekleştirmek üzere sanatın yaratıcı dünyasına davet ediyor.

 

Rahmi M. Koç Müzesi

 

Etkinlik: ‘Boyama Atölyesi; Parım Parım Parmaklarım

Yer: Ana sınıfı Eğitim Atölyesi

Tarih: 17 Ekim Cumartesi

Saat: 13.00 – 14.30

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik hakkında kısa bilgi: Bu Cumartesi, tüm sihir, çocukların parmaklarında ortaya çıkacak. Haliç’in muhteşem renkleri yetenekli minik parmaklarla hayat bulacak. Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi’nde yapılan etkinliğe katılım için biletler www.Biletix.Com üzerinden temin edilebilir. Etkinlik için kişi başı katılım ücreti 35 TL’dir.

 

 

Pera Müzesi

 

Etkinlik: ‘İllüstrasyon ve Çizgi Roman Atölyesi

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 17 Ekim Cumartesi

Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 15 Yaş ve Üzeri

 

Etkinlik hakkında kısa bilgi: Günümüz İmgeleri: Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisini gezen gençlerimiz, sergi turunun ardından düzenlenecek atölyeye katılarak günümüzde film, reklam ve yayıncılık sektöründe fazlaca yaygın kullanılan ve fotoğraf sanatı ile grafik tasarımın birleşiminden meydana gelen, genellikle gerçeküstü kompozisyonların resmedildiği bir sanat dalı olan illüstrasyonun çeşitli tekniklerini ve tarzlarını tanıyacaklar. Ek olarak illüstrasyon tekniklerinin çizgi romandaki kullanımı ve çizgi romanda öykü anlatımı, kadraj, mekan tasarımı ve karakter tasarımını inceledikten sonra, kendi kısa çizgi hikayelerini tasarlayarak hayallerindeki karakterleri gün ışığına çıkaracaklar. Her aktivite başına katılım bedeli 50 TL’dir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Etkinlik: ‘Doğayı Kabart’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 18 Ekim Pazar

Saat: 12.20 – 14.20

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik ayrıntıları: Çocuklar, havayla çabuk kuruyabilen hamur ile kabartma tekniğini keşfediyor ve farklı dokularla renkli rölyef çalışmalarını tasarlıyor. Bu çalışmada çocuklar “Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisinde görmüş oldukleri heykel sanatının bir parçası olan rölyef sanatını, dokular arasındaki farkı ve iki boyut üzerinde biçimleri elle düzenleyerek farklı dokular yaratmayı öğreniyor. Imalathane başına katılım bedeli 45 TL’dir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Etkinlik: ‘Geri Dönüşümle Kolaj

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 18 Ekim Pazar

Saat: 15.00 – 17.00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası

 

Etkinlik ayrıntıları: “Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisini gezen çocuklar bu imalathane çalışmasında 3 boyutlu materyalleri, yazı ve farklı dokuları kompozisyonda nasıl kullanacaklarını öğrenerek, tipografik kolaj çalışmaları yaratıyor. Görsel sanatlarda kullanılan karışık teknik, asamblaj, kolaj, enstalasyon hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Atölyeye katılım bedeli 45 TL’dir. Katılım PERAkart aile ile %50 indirimlidir!

 

 

Ankara Rahmi M. Koç Müzesi

 

Etkinlik: ‘Otomobil Fabrikası; Tasarım Atölyesi

Yer: Ankara Rahmi M. Koç Müzesi

Tarih: 17 Ekim Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.30

 

 

Yaş: 7 – 11 Yaş Arası

 

Etkinlik detayı: Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi kapsamında düzenlenen atölyede çocuklar müzede bulunan araçları inceledikten sonra gelecekte kendi kullanacakları araçları tasarlayacak. Çalışmaya katılan kişi başına katılım bedeli 25 TL’dir. Katılım için rezervasyon yapılması gerekmektedir. 0 312 309 68 00 no’lu telefondan rezervasyon yapılabilir.

 

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz