İstanbul Modern’de Yarıyıl Tatili | 7-12 Yaş Grubu Yarıyıl Sanat Atölyeleri

0
İstanbul Modern'de yariyil etkinlikleri yarıyıl çocuk etkinliği yarıyıl çocuk etkinlikleri 2019 yarıyıl çocuk aktivite önerileri yarıyıl çocuk atölyeleri yarıyıl çocuk eğitim programları yarıyıl çocuk etkinlikleri 2019 sömestr 2019 sömestr da aktiviteler çocuklara sömestr etkinlikleri 2019 Sömestr Atölyesi ücretsiz sömestr etkinlikleri sömestr tatili için öneriler Sömestr Etkinliği sömestrde ne yapsak

İstanbul Modern’de Yarıyıl Tatili | 7-12 Yaş Grubu Yarıyıl Sanat Atölyeleri

25 Ocak – 05 Şubat 2016

İstanbul Modern, yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 25 Ocak – 05 Şubat 2016 yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. 7-12 yaş aralığındaki çocuklar bu program kapsamında, sabah saatlerinde müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya yönelik atölye çalışmalarına ya da öğleden sonra sanatçıların yönetiminde gerçekleşen, sanat projeleri üretmeye odaklanan sanatçı atölyelerine katılabiliyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 25 Ocak – 05 Şubat 2016 yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. 7-12 yaş aralığındaki çocuklar bu program kapsamında, sabah saatlerinde müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya yönelik atölye çalışmalarına ya da öğleden sonra sanatçıların yönetiminde gerçekleşen, sanat projeleri üretmeye odaklanan sanatçı atölyelerine katılabiliyor.

Sabah 10.00-12.00 saatlerinde müze uzmanlarının yönetiminde, pazartesi günleri “Resimler ve Kostümler”, salı günleri “Tarih Öncesi Canlılar”, çarşamba günleri “Atlantis”, perşembe günleri “Hayalimdeki Müze”, cuma günleri ise “Mikroskoptan Resimler” adlı atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor. Sanat tarihi, tasarım, arkeoloji, çevre, müzecilik ve hatta kimya konularıyla sanat uygulamalarını buluşturan bu atölyeler, çocukları disiplinlerarası düşünmeye ve üretmeye davet ediyor.

Öğleden sonra 13.00-16.00 saatlerinde Sanatçı Atölyeleri’nde çağdaş sanatçı Ardan Özmenoğlu ile buluşan çocuklar fikirlerini, boya ya da kalem dışında malzemeler kullanarak, stencil, gravür, ipek baskı gibi her gün farklı bir baskı tekniğini deneyerek somutlaştırıyor.

Sergi gezileri, sadece salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri sabah atölyeleri kapsamında gerçekleştirilir. Bu gezilerde atölye içerikleriyle ilişkilendirilen sergi alanlarındaki sanat çalışmaları ele alınır.

Programlar hakkında detaylı bilgi ve kayıt için (212) 334 7352 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

SABAH ATÖLYELERİ

Sabah atölyeleri 10.00-12.00 saatlerinde, hafta içi her gün 2 saat boyunca uygulanmaktadır.

Hafta içi her gün 10.00-12.00 saatlerinde gerçekleştirilen atölyelerin günlük katılım bedeli 90 TL’dir. Hafta içi her gün 10.00-12.00 saatlerinde gerçekleştirilen atölyelerin haftalık katılım bedeli 405 TL’dir. Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.  

Resimler ve Kostümler Atölyesi

25 Ocak, 01 Şubat 2016, Pazartesi

Bu atölyede çocuklar; renklerle, lekelerle ve farklı sanat malzemeleriyle çalışarak hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor. Sanat tarihinden usta ressamların resimlerinden örneklerin yer aldığı bir sunumu izleyerek, resimlerde tarif edilen dönemleri ve kostümleri değerlendiriyorlar. Ardından, önce prova mankenleri üzerinde bir kostüm tasarlıyor, sonra bu kostümü giyen bir figür için resim çalışması yaparak atölye çalışmasını tamamlıyorlar.

“Tarih Öncesi Canlılar” Heykel Atölyesi

26 Ocak, 02 Şubat 2016, Salı

Bu atölyede çocuklar nesli tükenmiş tarih öncesi canlıları konu alır. Arkeolojik kazılardan görsellerin ve bu canlıların yaşadıkları dönemde nasıl görülebileceklerine ilişkin görsel yorumların incelendiği kısa bir sunum ile başlayan atölye, çocukların en çok etkilendikleri canlıdan esinlenerek kartondan heykeller yapmaları ile devam ediyor. Program “YOK OLMADAN: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine bir Sergi”nin gezilmesi ve sanat çalışmalarının incelenmesi ile tamamlanıyor.

Atlantis Atölyesi

27 Ocak, 03 Şubat 2016, Çarşamba

“Efsanevi batık kıta” olarak bilinen Atlantis’i konu alan atölye çalışması, insan ve yaşam alanlarına ilişkin hayal gücünü tetikleyen bir sanat uygulaması. Çocuklar bu atölyede, strafor, renkli kartonlar, renkli teller ve keçe kullanarak, Atlantis’in doğasını, mimari yapısını, içinde yaşayan fantastik canlılarını bir maket tasarımında bir araya getiriyor. Program çocukların “YOK OLMADAN: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine bir Sergi”yi gezmeleri ile tamamlanıyor.

“Hayalimdeki Müze” Atölyesi

28 Ocak, 04 Şubat 2016, Perşembe

Program müze kavramını ele alan bir söyleşi ile başlıyor. Ardından çocuklar İstanbul Modern’in kullanım alanlarını, koleksiyonunu, müzecilik alanındaki faaliyetlerini inceledikleri kısa bir müze gezisi gerçekleştiriyor. Atölye çalışmasında çocuklar, özel hazırlanmış bir maket üzerinde, hayali koleksiyonlarıyla yeniden yorumladıkları bir İstanbul Modern kuruyor.

Mikroskoptan Resimler

29 Ocak, 05 Şubat 2016, Cuma

Bilimin araştırma teknikleri ile plastik sanatları buluşturan program, çocukların sık rastladıkları soğan kabuğu, kum, yaprak gibi malzemelerin mikroskop ile nasıl göründüklerinin incelenmesi ile başlıyor. Ardından gördükleri görüntülerden yola çıkarak bu mikro dünyanın resimlerini su bazlı boyalar kullanarak üretiyorlar. Program müzenin “Sanatçı ve Zamanı” adlı koleksiyon sergisinin gezilmesi ile tamamlanıyor.

SATIN AL

SANATÇI ATÖLYELERİ: ARDAN ÖZMENOĞLU İLE BASKI RESİM

Sanatçı atölyeleri 13.00-16.00 saatlerinde, hafta içi her gün 3 saat boyunca uygulanmaktadır.

Hafta içi her gün 13.00-16.00’da gerçekleştirilen sanatçı atölyelerinin günlük katılım bedeli 150 TL’dir. Hafta içi her gün 13.00-16.00’da gerçekleştirilen sanatçı atölyelerin haftalık katılım bedeli 600 TL’dir. Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.  

Yapışkan Resimler

25 Ocak, 01 Şubat 2016, Pazartesi

Bu atölye çalışması baskı resim uygulamalarının en temeline dayanıyor. Programda çocuklar, patatesleri yontarak, ipleri kullanarak, yapışkanlı kağıtlar üzerine imgeler yaratıyor. Sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun sanat çalışmalarından örnekleri paylaşacağı bu atölyede çocuklar, sanatçının yaratım süreçlerinden birinin izinden giderek küçük parçalardan oluşturacakları büyük baskı resimlerini, hep beraber üretiyor.

Atölyede Sokak Sanatı

26 Ocak, 02 Şubat 2016, Salı

Graffiti sanatının temel öğelerinden biri olan stencil baskılar, bu atölye çalışmasında kentlerdeki sokak sanatını çocuklara getiriyor. Çocuklar, Ardan Özmenoğlu’nu etkileyen stencil baskıları ve sanatçının tasarımlarını inceleyerek programa başlıyor. Ardından kendi imgeleri için stenciller tasarlıyor ve su bazlı boyalar kullanarak atölyenin duvarlarını tasarladıkları stencillerle kaplıyorlar.

Monoprint

27 Ocak, 03 Şubat 2016, Çarşamba

Bu atölye çalışmasında çocuklar mono baskı ve linol baskı teknikleriyle cam, pleksiglas ve linolyum gibi malzemeleri kullanarak kalıplar oluşturuyor. Tasarladıkları bu kalıpları, su bazlı boyalarla kağıtlara aktararak resimsel imgelerini çoğaltmanın yöntemlerinden biriyle tanışıyorlar.

Gravür ve Ahşap Baskı Atölyesi

28 Ocak, 04 Şubat 2016, Perşembe

Bu atölye çalışmasında çocuklar ahşap, linolyum gibi nesneleri kazıyarak programa başlıyor. Çocuklar kazıdıkları yüzeyleri su bazlı boyalarla renklendirdikten sonra, oluşturdukları kalıplarla, kağıt ve kumaşlar üzerine basarak gravür sanatını ve ahşap baskı tekniğini deneyimleme fırsatı yakalıyor.

İpek Baskı Atölyesi

29 Ocak, 05 Şubat 2016, Cuma

Atölye programı tekstil sanayii, grafik sanatlar ve baskı resim çalışmaları başta olmak üzere sayısız kullanım alanı olan, serigrafi olarak da bilinen “ipek baskı” tekniğine odaklanıyor. Çocuklar sanatçı ile birlikte atölyede tasarımlarını, ince bir ipek boyunca uygulayacakları kuvvet sayesinde boya ile kumaş, kağıt, karton, cam, metal gibi yüzeylere aktararak kompozisyonlar oluşturuyor.

SATIN AL

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz