Bebekli evin kuralları

Bebekli evin kuralları yazımı basıp kapınıza asın :) Bebek ziyareti öncesi bebekli evin kurallarına lütfen gözatın.

5
Bebekli Evin Kuralları,bebek ziyareti,bulaşıcı hastalık,nezle,bebeğim hastalanırsa,bebek sevgisi,evde bebek var,bebekler nasıl sevilmeli,bebeğimi öpme,izinsiz bebek öpülmez,hırpalyarak bebek sevmek,bebek gelişimi,bebek bakımı,bebek sağlığı,bebekli ev ziyareti,

Bebekli Evin Kuralları 

1. Hastaysanız lütfen iyileştiğinizde misafirimiz olun…

2. Evimize geldiğinizde bebeğimi sevmek için hamle yapmadan önce ilk olarak ellerinizi yıkayın! Bu çocukluğunuzdan bu yana uygulamanız gereken bir hijyen kuralı…

3. Bebeği ellerinden ve yüzünden lütfen öpmeyin. Bu miniklerin elleri hep ağızlarında. Lütfen bebeğimin dudaklarına ellerinizle dokunmayın, varsa taşıdığınız herhangi bir mikrop doğrudan ağız yoluyla bebeğime geçirmeyin.

4. Bebeği hoplatıp, zıplatmayın. İtip kakarak, ısırıp hırpalayarak sevmeyin. Bebeğim ağladığında bu sizin sevimsiz ve sorunlu sevginizi yansıtma şeklinizden kaynaklanıyor. Valla patlatasım geliyor. Bir annenin çocuğunun hırpalanıp, ağlamasına seyirci kalması mümkün olabilir mi sizce.. Beni daha fazla söyletmeyin!

5. Sigaranızı söndürüp hemen ardından buram buram sigara kokarken, bir şişe parfümü üstünüze boca edip bebeğe hamle yapmayın. Ben o kokuya katlanamıyorum, el kadar bebek nasıl katlansın..

6. Bebekli evde sigara içilmez. Alınıp darılmayın. Lütfen içebilir miyim diye de hiç boşuna sormayın…

7. Bebekler yetişkin yiyecekleri tüketmez. Lütfen sormadan bebeğimize yiyecek uzatmayın. Özellikle gıda alerjileri olan bir bebeği anaflaktik şok ile ölüme sürükleyebilirsiniz. Bebeğimin gıda düzeninden ben sorumluyum. Yardım istersem söylerim.

8. Markette patates seçip sonra bebeğime doğru sıçrayıp o pis ellerinizle dokunmak istediğinizde sizce çok mu fazla tepki veriyorum. O pis ellerle sana dokunulsa?

9. Lütfen bir sürü insan bağırışarak bebeğimin başına toplanıp bebeğimi ürkütmeyin. Bebeğimiz bu mütevazi evde annesini, babasını birde ablasını/ağabeyini tanır. Bebeğime, size ve yüksek sesinize alışması için süre verin.

10. Evde bol bağrış çağrışlı sohbetleri bir kenara bırakın, bizim evimizde bebeğimiz ılıman bir ortamda sakin bir tonda yetişiyor. En kötü kulağınızı kontrol ettirin, belki sorun kulağınızdadır.

Tekrar eden madde: Bize ziyarete geldiğinizde bebeğimizin başına toplanmadan önce lütfen ellerinizi yıkayın. Tamam bunlar hep aşırı sevgiden ama bak Resim 2.1.’deki minik meleğe ne kadar endişeli gözlerle durumu anlamaya çalışıyor… Lütfen hatırlayın; minik bir bebeğin kalbi sizin iki tırnağınızın toplamından daha büyük değil. Ne gerek var bu minik kalbi korkutmaya endişelendirmeye…

Bebekli Evin Kuralları | Bebeğime dokunmadan lütfen bir kez daha ellerini yıka!, Bebekli Evin Kuralları | Hastaysanız, kırgınlığınız ateşiniz varsa bebekli bir evi ziyaret etmeden önce lütfen bir kez daha düşünün.Bebekli Evin Kuralları,bebek ziyareti,bulaşıcı hastalık,nezle,bebeğim hastalanırsa,bebek sevgisi,evde bebek var,bebekler nasıl sevilmeli,bebeğimi öpme,izinsiz bebek öpülmez,hırpalyarak bebek sevmek,bebek gelişimi,bebek bakımı,bebek sağlığı,bebekli ev ziyareti,

Bu kuralları okuyorsunuz çünkü bu minik kuşlar hastalandığında maaile perişan oluyoruz, bu minik yürek davranışlarınızdan tedirgin oluyor, ağlıyor, korkuyor vs. Ve o zaman sizi pek de iyilikle anmıyoruz…

www.annesininmelegi.com

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. dikkat bebek var, bebekli ev kuralları

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında annesininmelegi.com’a aittir. annesininmelegi.com’un yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to annesininmelegi.com regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

5 YORUMLAR

 1. Cam fanusa koyun bebeği daha iyi. Tamam tabii ki dikkat edilmesi gereken hususlar var ama bu kadarı da bence fazla. Bu da bir insan sonunda. İlla bir ses olacak etrafında. İlla birileri ile temasa geçecek. Bu kadar kuralın sonunda okula ilk gittiği gün deli hasta olacak biliyorsunuz di mi. Bir çok şeye ilk defa maruz kaldığı için!

  • Merhaba Deniz,
   Bu kuralları uygulamak zorunda değilsin ki! Arzu edersen bebeğini patates seçmiş, sigara içmiş birine teslim edebilir, grip nezle geçiren birinin kollarına bırakabilirsin. Elbette seçim senin. Ama ben ve benim gibiler çocuklarına bu şartlarda dokunulmasına izin vermeyecek, evinde sigara içirmeyecek. Kısacası herkes kendi çocuğundan mesul ve elbette 2 çocuk büyütüyorum ve okul öncesi/sırasında hayli hastalık tecrübem var. En zoru 2 aylık bebeğin evini ziyaret eden birinden aldığı griple hastanelerde perişan olması ve başında korku ile beklemek, nefes alamadığında…

   • Kusura bakmayın ama o zaman sizin çevreniz zır cahil.Yeni doğmuş bebeğe ziyarete gelen birisi grip ise ben zaten eve almam.Eve almayı bırak ben görüşmem bile. Patates seçmiş nedir ya ? Patatese gelesiye kadar kendi evinde ondan daha pis eşyaların var.

    • Kusura bakmam, isminizi verseydiniz isminiz ile hitap ederdim. Benim evimde patatesten daha pis olan detayları da belirtseydiniz keşke, buna göre ben ve cahil çevrem de önlemini alırdı. Evimin pis olduğunu varsayarak patates seçmiş birine çocuğumu teslim edebileceğimi mi iddia ediyorsunuz? Bazen ne cevap vereceğimi şaşırıyorum, “nedir ya?” diye biten cümlelerinize, size nasıl ve hangi üslupta cevap vermemi istiyorsunuz? Çocuklarımızı bu üslubu kullananlardan da sakınmamız gerekiyor. Çok içten ağzınızdan çıktığı şekilde bir kabalıkla yazmışsınız. Yazmayın! Ben sizin gibileri de etrafımda evimde istemiyorum!

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz