İstanbul Oyuncak Müzesinde yarıyıl tatilinde neler mi var?

0
İstanbul Oyuncak Müzesinde yarıyıl tatilinde neler mi var? İstanbul Oyuncak Müzesi, yarıyıl tatilinde çocuklarımız için bir çok eğlenceli ve eğitici etkinlik hazırladı.

İstanbul Oyuncak Müzesinde yarıyıl tatilinde neler mi var?

İstanbul Oyuncak Müzesi, yarıyıl tatilinde çocuklarımız için bir çok eğlenceli ve eğitici etkinlik hazırladı. Müzede düzenlenen yaratıcılık atölyelerinden, tiyatro oyunlarına, yaratıcı drama atölyelerinden, el becerilerini geliştirebilecekleri etkinliklere kadar bir çok eğitici çocuk programı çocuklarımızı bekliyor. İstanbul’da yarıyıl tatilinde çocukları için neler yapabileceği ile ilgili arayışta olan ailelere müze programına göz atmasını öneririz.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi: Müzeden Uzaya Yolculuk

Cumartesi, 20 Ocak, 2024
11:30-12:30
Bu etkinlikte uzay odasının derinliklerine doğru yol alıyor ve Uzay’a giden ilk canlı sevimli köpek Lakia’nın oyuncağını ve onun yolculuk yaptığı uzay aracını inceliyoruz. Uzaya çıkış macerasının tüm aşamalarını sergilenen diğer oyuncaklarla da öğreneceğimiz gezi sonunda atölye alanımıza geçerek kendimizi astronot gibi hissettirecek 3 boyutlu, kolaj tekniğinizde kullanabileceğimiz bir roket resmi yapıyoruz.
mumsy natural en iyi pişik kremi

Ara tatilde müzede tiyatro var!

Hayalbaz Tiyatro’nun birbirinden eğlenceli oyunlarını İstanbul Oyuncak Müzesinde izleyebilirsiniz

Seç, yarat, oyna atölyesi

Atölye ALOHA Ebeveyn ve Çocuk Gelişim Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarına ara tatilde de devam ediyor.
Aloha Ebeveyn ve Çocuk Gelişim Merkezi eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecek atölye çalışmalarında çocuklar yaratıcılıklarını kullanabilecek, el becerisini geliştirecek ve keyifli oyunlara dahil olup eğlenecekler!

Yıldızlı Bir Gece Resim Atölyesi

Perşembe, 25 Ocak, 2024
11:30-12:30
Renkleri ve biçimsel özellikleri fırça darbeleri ile daha belirgin hale getiren post empresyonizm sanat akımının en önemli sanatçılarından biridir Vincent Van Gogh. İstanbul Oyuncak Müzesi gezisiyle başlayacağımız bu atölyemizde de ressam Van Gogh ve en önemli eserlerinden biri olan “Yıldızlı Gece” bize ilham kaynağı olacak. Pastel boya kullanacağımız çalışmada hem sanatçıyı ve eserlerini yakından tanıyacak hem de çalışmamızı yaparken kendi yorumumuzu katacağız.
mumsy natural doğal balm stick BOO BOO stick herşeyin en doğalını tercih ettiğimiz çocuklarımızın günlük olarak kuruyan dudakları, sinek ısırıkları, minik sıyrıklar ve çizikleri için...

Bu Kimin Portresi? Tasarım Atölyesi

Cuma, 26 Ocak, 2024
11:30-12:30
İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek atölye çalışmasında katılımcılar, “portre” ve “otoportre” arasındaki farkı deneyimleyerek öğrenecekler. Eserde sadece insan yüzünün odak noktası olduğu portrelerin bize anlattıkları üzerine sohbet edeceğiz. Müzedeki oyuncak tablolardan aldığımız ilhamla portre/otoportre çalışmamızda kağıdın dışına taşacak ve çalışmalarımızı üç boyutlu hale getireceğiz. Bu çalışmanın sonunda hem boyut farkını hem de portre kavramını derinlemesine inceleyeceğiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz