Eğlenceli Gerçekler | Her bir kar tanesi eşsizdir

0
Bunları biliyor musunuz? Hiçbir kar tanesi bir diğerine benzemez...Her bir kar kristali eşsizdir, tektir
Bunları biliyor musunuz? Hiçbir kar tanesi bir diğerine benzemez...Her bir kar kristali eşsizdir, tektir

Bunları biliyor musunuz? Hiçbir kar tanesi bir diğerine benzemez…

Her bir kar kristali eşsizdir, tektir

Mikroskopla incelendiğinde her bir kar kristalinin eşsizliğine tanıklık edersiniz. Kar kristallerinin eşsiz güzelliği ilk olarak 1800’lü yıllarda Wilson Alwyn “Snowflake” Bentley tarafından keşfedilerek fotoğraflanmıştır. Bentley hayatı boyunca 5000’den fazla kar kristalini fotoğraflamayı başarmıştır. Hızla eriyen kar kristallerini fotoğraflayabilmek için annesinin hediye ettiği mikroskopla fotograf makinesini özel bir düzenekle geliştirerek ilk olarak 15 yaşında başladığı kar kristallerini fotoğraflama macerasını 20 yaşında gerçekleştirmiş. Bentley’nin tutkusu kar kristallerinin eşsiz güzelliği kadar taktiri hak ediyor.

Kar kristallerinin bu eşsizliği beni her zaman çok etkiliyor ve benzersiz mucizesine hayran bırakıyor.

Buyrun size eşisiz güzellikteki nefis kar kristali fotoğrafları:

Bunları biliyor musunuz? Hiçbir kar tanesi bir diğerine benzemez... Her bir kar tanesi eşsizdir Mikroskopla incelendiğinde her bir kar tanesinin eşsizliğine tanıklık edersiniz.

Kar neden yağar diye hiç merak ettiniz mi? annesinmelegi.com’da kar neden yağar sorusunun cevabını da bulabilirsiniz: tıklayın!

Annesininmelegi.com’da birbirinden ilginç, eğlenceli bilgileri anneler ve çocukları için derledik.  Diğer ilginç ve eğlenceli bilgilere göz atmak ister misin? Eğlenceli bilgiler için tıkla

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz