Galataport İstanbul’da 2024 Sömestir atölyeleri

0
Galataport İstanbul’da 2024 Sömestir Atölyeleri  Galataport İstanbul, sömestir tatili boyunca çocukların doyasıya eğlenmeleri, eğlenirken de öğrenmeleri için farklı temalarda atölyeler ve etkinlikler düzenliyor.

Galataport İstanbul’da 2024 Sömestir Atölyeleri 

Galataport İstanbul, sömestir tatili boyunca çocukların doyasıya eğlenmeleri, eğlenirken de öğrenmeleri için farklı temalarda atölyeler ve etkinlikler düzenliyor. 20 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında devam edecek sömestir etkinleri kapsamında çocuklar, Mezzaluna pizza atölyesi, Kahve Dünyası tatlı atölyesi ve ödüllü çikolatalara sahip Butterfly’ın çikolata atölyeleriyle hem eğlenceli hem de öğretici vakit geçirme imkanı buluyorlar. Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Alper Tüydeş deneyimlerini ve maceralarını çocuklarla paylaşırken, Cumhuriyetin Yüzü ve Küçük Prens sergileri özel turlarla çocukları ağırlıyor.

Galataport İstanbul etkinliklerine, sömestir tatiline özel atölye ve turlarla devam ediyor. 4 Şubat tarihine kadar devam edecek olan çocuklara özel sömestir etkinlikleri ve atölyeleri, Galataport İstanbul’da yer alan birçok özel deneyimi çocuklara yaşatıyor. Sömestir atölyeleri kapsamında sergi turları, deneyim dolu atölyeler, ilgi çekici bilgiler edindirecek sohbetler Galataport İstanbul’un çocuk misafirleriyle ücretsiz olarak buluşuyor.

 

Sömestir Atölyeleri 20 Ocak-4 Şubat etkinlik takvimi

24 Ocak Çarşamba / 31 Ocak Çarşamba _ 11.00 / Mezzaluna Pizza Atölyesi: Galataport İstanbul sahasında, eşsiz Boğaz manzarasıyla İtalyan mutfağının ünlü lezzetlerini sunan Mezzaluna’da pizza atölyesi çocuklarla buluşacak. Atölyede, çocuklar Mezzaluna pizza şefi ile birlikte hamur hazırlama ve açma tekniklerini öğrenecek, diledikleri malzemelerle pizzaları süsleyecek, benzersiz bir gastronomi deneyimini tadacak.

26 Ocak Cuma / 2 Şubat Cuma _ 14.00 / Fiolas Mum Atölyesi: Fiolas’ta çocuklar kendi mumlarını yapacak, ahşap filtreler ve doğal malzemelerle birlikte mumları kendi zevklerine göre tasarlayacak. Sürdürülebilir üretim yöntemleri konusunda da bilgi sahibi olacak olan çocuklar, çevresel etkileri en aza indirmeyi öğrenecek.

26 Ocak Cuma _ 16.00 / Cumhuriyetin Yüzü Çocuklar için Sergi Turu: Çocuklar, Borusan Kocabıyık Vakfı’nın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümüne özel olarak Galataport İstanbul, O2 Blok’ta yer alan “Cumhuriyetin Yüzü” sergisini gezecek. atölyepikolo ile birlikte gerçekleşecek sergi turunda 8-12 yaş aralığındaki çocuklar, Cumhuriyetimizin ilanı sonrasında ülkemizin çağdaşlaşma ve çok boyutlu toplumsal dönüşüm hikayesini çeşitli arşiv malzemeleri, eserler, efemeralar ve dijital deneyimler üzerinden yakından inceleyecek. Tur sonunda çocuklar, Cumhuriyet’in kendileri için anlamını, renkleri ve kelimeleri kullanarak yapacakları kolektif bir sanat çalışması ile görselleştirecek.

27 Ocak Cumartesi / 3 Şubat Cumartesi _ 14.00 / Doğuş Otomotiv Plus Gerçek Doğa Hikayeleri Atölyesi: Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Alper Tüydeş, çocuklarla buluşup kendi macera ve deneyimlerinden yola çıkarak gerçek doğa hikayeleri anlatacak. Çocuklar; çeşitli kuş türlerini, doğaya dair keşfedilmeyi bekleyen bilgileri bu atölyede öğrenecek.

29 Ocak Pazartesi _ 15.00 / Butterfly Kakao Atölyesi: Titizlikle çalıştıkları kakao çekirdekleri ve ödüllü el yapımı çikolatalarıyla dünya standartlarında ürünler ortaya çıkaran Butterfly, Galataport İstanbul’da çocuklarla buluşacak. Çocuklar; Kakao Atölyesi’yle lezzetli ve eşsiz bir öğrenme deneyimi yaşayacak. Hem çikolata tiplerini öğrenip tadım yapacaklar hem de kakaonun çikolata yolculuğuna eşlik edecekler.  Kakao ayıklama, kavurma gibi teknik bilgilerle başlayacak atölye, tadım ve ikramla devam edecek.

30 Ocak Salı _ 14.00 / Küçük Prens Sergi Turu: Çocuklar Türkiye’de ilk kez Galataport İstanbul’da 80. Yılına özel bir sergiyle anılan Küçük Prens’in masalsı dünyasını keşfedecek.

Minik sanatseverler dev güneşin altına geçerek Küçük Prens’in yıldızlarına hayallerini yazacak ve yıldızlarını gökyüzündeki yerlerine yerleştirecek, Tilki’nin kendi gibi yumuşacık tüylerle kaplı gezegenini keşfedecekler. Küçük Prens’in dev gül bahçesinde diledikleri gibi gezecek, 3D gezegenler, güller, animatronik yılan ve birçok dekor ile etkileyici bir serginin parçası olarak birçok fotoğraf çektirecekler.

1 Şubat Perşembe _ 14.00 / Kahve Dünyası Çikolatayı Konuşuyoruz Atölyesi: Sömestir tatilinde çocuklar Kahve Dünyası’nın tatlı atölyesinde buluşuyor. Çocuklar; Çikolatayı Konuşuyoruz Atölyesi’nde çikolatanın hikayesini öğrenecek, Kahve Dünyası’nın eğlenceli lezzetlerinin tadına bakacak.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz