“Konuşan Trafik” Çocuk Oyunu Aralık Ayı boyunca Profilo Alışveriş Merkezi’nde

0

“Konuşan Trafik” Ücretsiz Çocuk Oyunu Aralık 2013 Programı

“Konuşan Trafik” adlı ücretsiz çocuk tiyatro oyunu

Ülkemizde yaklaşık 1,5 milyon çocuğa 15 yıldır trafik eğitimi verilmesine aracılık eden BP Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu“Konuşan Trafik” adlı oyunuyla 7, 14, 21 ve 28 Aralık 2013 tarihlerinde saat 11.00’de 4 yaş ve üstü minik tiyatroseverle Profilo Kültür Merkezi’nde  ücretsiz olarak buluşacak.

Oyun Hakkında:

Yazım ve yönetmenliğini Yazar/Pedagog Aylin Çalap’ın üstlendiği oyun, çocukların birebir etkileşimde olduğu yol güvenliği unsurlarıyla, empati yolu ile etkin biçimde tanışmasını sağlamayı amaçlıyor. Neden-sonuç ilişkisi ve ortak deneyimle yol güvenliği eğitimi hiç olmadığı kadar eğlenceli bir dille anlatılıyor, kolayca kavranıyor.

Oyunun  kahramanları, çocukların trafikte sıklıkla karşılaştıkları, birbiriyle bir türlü anlaşamayan trafik lambaları, ilgi çekememekten dertli yaya geçidi, bir türlü doğru kullanılmayan, sıkıcı bulunan emniyet kemerleri… Kahramanlar, tek başlarına içinden çıkamadıkları sorunlarını çocuklarla paylaşıyor, birlikte çözmek üzere dayanışma içinde adım adım ilerliyorlar.

Yaya olmak ve yayaların uyması gereken kurallar, trafik işaretleri ve neden kullanıldıkları, doğru davranış biçimleri eğlenceli bir dil, akrobasi hareketleri, kuklalar ile betimleniyor, ritm-beden, müzik yardımıyla zenginleştirilerek interaktif uygulamalarla çocuklarla beraber tekrar ediliyor. Trafikteki hatalı davranışların, kahramanlar üzerinde yarattığı etkiler vurgulanıyor. Doğru davranış biçimleri ile kahramanlarımızın sorunları çözülüyor.

Final bölümünde tüm kahramanlar, hikâyelerini ve karakterlerinin geçirdiği değişimi kısa ve etkili biçimde izleyicilere hatırlatıyor.

Oyun Tarihleri:

7, 14, 21 ve 28 Aralık 2013 Cumartesi

Yer: Profilo Alışveriş Merkezi, Profilo Kültür Merkezi Salon 2

Adres: Cemal Sahir Cad. No:33 Mecidiyeköy

——————–

Davetiyeler salon kapasitesiyle sınırlı olduğundan rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için  0 212 219 49 86-87 no.lu telefonları arayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz