ocuklara en eğlenceli yaz hediyesi : Rahmi M. Koç Müzesi gezisi

0
Rahmi M. Koç Müzesi’nde Eğlenceli Yaz Çocuklara en eğlenceli yaz hediyesi : Rahmi M. Koç Müzesi gezisi Rahmi M. Koç Müzesi, çocuklarının tatilde hem sosyalleşmesini hem de eğlenmesini isteyen herkesi eğlence dolu bir yaz günü için müzeye davet ediyor. Çocuk etkinlikleri çocuk atölyeleri rahmi koç müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi’nde Eğlenceli Yaz

Çocuklara en eğlenceli yaz hediyesi : Rahmi M. Koç Müzesi gezisi

Rahmi M. Koç Müzesi, çocuklarının tatilde hem sosyalleşmesini hem de eğlenmesini isteyen herkesi eğlence dolu bir yaz günü için müzeye davet ediyor. Sergiler, nostaljik atlı karınca, oyun parkı gibi aktiviteler ile çocuklar müzede eğlenceli bir gün geçirecek. Rahmi M. Koç Müzesi’nde yer alan “Renkli Matematik Dünyası” bölümü interaktif deney setleri ile çocuklara matematiği sevdiriyor.

Okullar açılmadan önce çocuklarıyla iyi zaman geçirmek isteyen ailelere Rahmi M. Koç Müzesi eğlence dolu bir gün teklifinde bulunuyor. Atlıkarınca, oyun parkı ve tren gezisi gibi eğlenceli aktivitelerle hem çocuklar hem aileler keyifli anlar geçirecekler.

Rahmi M. Koç Müzesi, çocuklarının tatilde hem sosyalleşmesini hem de eğlenmesini isteyen herkesi eğlence dolu bir yaz günü için müzeye davet ediyor. Sergiler, nostaljik atlı karınca, oyun parkı gibi aktiviteler ile çocuklar müzede eğlenceli bir gün geçirecek.

 

Büyüklere nostalji çocuklara eğlence

Rahmi M. Koç Müzesi’nde herkesi dolu dolu bir gün bekliyor. Atlıkarınca ile aileler kendi çocukluklarını anarken, çocuklar da anne-babalarının bu heyecanına ortak olacak. Yaz tatilini İstanbul’da geçiren çocuklar ayrıca müzenin oyun parkında da eğlenebilecek.

Renkli Matematik Dünyası

Rahmi M. Koç Müzesi’nde yer alan “Renkli Matematik Dünyası” bölümü interaktif deney setleri ile çocuklara matematiği sevdiriyor. Bölümde bulunan 32 adet deney seti çocuklara, matematik ve fen bilimlerini “anlaşılmaz ve erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir ve sevilebilir” kılmayı hedefliyor. Hazırlanan deney masalarında çocuklar ve öğretmenler bir arada oyunlar oynayabiliyor, renkli ve eğlenceli cisimlere dokunarak keyifle deney yapabiliyorlar. Mimar Sinan’ın köprülerinin sırrından, Leonardo da Vinci’nin Haliç için tasarladığı köprüyü tekrar kurmaya; Pisagor teoreminin ispatından, olasılığı bir beste yaparak öğrenmeye kadar çeşitli eğitimlerin yer aldığı bu bölümde çocuklar sadece keyifli değil aynı zamanda kaliteli vakit geçirme şansı yakalıyor.
Hafta sonu tren seferleri

Rahmi M. Koç Müzesi, hafta sonları şehrin karmaşasına ve zamansızlığa alışan herkes için ulaşılacak yerin değil yolculuğun kendisinin keyifli olduğunu hatırlatan nostaljik tren turları düzenliyor. 1965 Ruston & Hornsby dizel lokomotif ve 1970’lerden kalan Baguley-Drewry ile çekilen tarihi vagonlarla Hasköy-Sütlüce Demiryolu turları için bilet gişesinde rezervasyon yaptırmak yetiyor.

Rahmi M. Koç Müzesi, pazartesi hariç her gün, hafta içi 10.00-17.00, hafta sonu ve resmi tatillerde ise (1 Ekim – 31 Mart) 10:00-18:00 (1 Nisan – 30 Eylül) 10:00-19:00 saatlerinde ziyaret edilebilir. Müzeye giriş ücreti yetişkinler için 15 TL, öğrenciler için ise 6 TL’dır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz