fbpx
Ana Sayfa Annesinin Meleğinden Kutlama Öğretmenler Günü Kutlu Olsun | 2014

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun | 2014

0

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması | Atatürk Baş Öğretmen | Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun baş öğretmenimizi ve şehit öğretmenlerimizi de saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Milletleri Kurtaranlar; Yalnız Ve Ancak Ögretmenlerdir. Ögretmenden, Eğiticiden Yoksun Bir Millet; Henüz Millet Adını Almak Kabiliyetini Kazanmamıştır.

Atatürk

Bana tek bir harften Beckett’e, Kare kökten Nebula’ya, laviden Pompei kırmızısına, ters takladan fırça tutmaya, kısaca bildiğim ne varsa herşeyi öğreten gelmiş geçmiş bütün öğretmenlerimin  ve kendini öğretmeye adamış arkadaşlarımın gününü kutlarım..

Ben çok şanslı bir ailenin çocuğuyum, ailemde birkaç nesil öğretmen yetişmiş ve hala da yetişmeye devam ediyor. Ben öğretmenlerin arasında ideallerle yetiştirildim. Hepsi de Anadolu’da idealleri uğruna öğretmenlik yapan, fakir halkın evlatlarının en iyi okullarda okuyabilmesi için, sınavlarda başarılı olabilmesi için haftasonlarını bu milletin çocuklarına adayan vefakar kocaman bir ailenin evladıyım. Ne mutlu ki, annem, büyükannem, dayım, teyzem, amcam vicdanları rahat, başarılı birçok öğrenci yetiştirmenin gururuyla emeklililiklerini de öğreterek geçirdi, geçiriyor. Öğretmenlik benim tarafımdan bakıldığında çok zor meslek, üniversiteden sonra annemin ısrarı ile pedagojik formasyon ve akabinde stajını tamamladım. Çok zordu, onca çocuk, onca gürültü, çaba, çok ama çok ağır bir iş. Stajım süresince başımın ağrımadığı, yorgunluktan bitap düşmeden geçen bir günüm olmadı. Hele de bunun karşılığında ki elde edilen gelir.. Doğrusu, ben ailem kadar öğretmenlik konusunda inatçı olmadım. Elimde bir yetenek var, daha iyi olanaklar istiyorum dedim.. Elbette bunun için pişman değilim ama bugün yaşadığım hayatı onlara borçluyum, bugün benimde minik kızımın da elinden kitap düşmüyorsa, yaşımın kaç olduğunun önemi olmaksızın eğitimi hayatımın bir parçası olarak görebiliyorsam onların sayesinde.

Başta 37 yıldır bana bu hayatta kılavuzluk etmekle uğraşan, benden daha çok çocuklarımın da eğitimleriyle uğraşan sevgili annem ve bugün özgür bir insan, anne, kadın olmamı sağlayan Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere tüm değerli öğretmenlerimin gününü kutluyor, ellerinden saygıyla öpüyorum..

Değerli öğretmenlerim iyi ki varsınız, bana verdiğiniz emekler için sonsuz teşekkürler

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz