Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler: Dalmaçyalılar ve benekleri..

0
Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler: Dalmaçyalılar doğduklarında süt kadar beyazdırlar
Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler: Dalmaçyalılar doğduklarında süt kadar beyazdırlar

Dalmaçyalılar Bembeyaz doğarlar

Dalmaçyalılar doğduklarında süt kadar beyaz birer minik olarak dünyaya gelirler ve büyüdükçe benekleri ortaya çıkar. Beyaz bir yavru köpeğe bakarak ileride benekleri olacağını kestirmek oldukça zor… Dalmaçyalıların benekleri siyah veya kahverengidir.

Dalmaçyalıların bir çok güzel ve ilginç özellikleri var… Buyrun:

Dalmaçyalılar yıllarca itfaiyeci köpeği olarak bilindiler. Yıllar önce dalmaçyalılar itfayeciler tarafindan istasyonlarındaki fareleri kovalamalari icin tutulmuşlardır. (Dalmaçyalılar kedi gibi fare kovalamaları ile ünlenmişlerdir)

2.Dünya savasi sirasinda gizli mesaj ve tibbi malzeme tasimak icin kullanildiklari bilinmektedir.

Atlarla aralarinin iyi olmasından dolayı ayni zamanda itfayeciler yangın söndürmeye giderken at arabalarina eslik etmis ve yollarını açmışlardır. İngiltere’de halen bazi modern itfaiye istasyonlarinda Dalmaçyalılar bulundurulmaktadır.

Dalmacyalilar en insancil sicakkanli kopeklerden biridir. Onlar icin hayatta onemli olan sey insanlarla birlikte olup oyun oynamaktır. (Gun icerisinde insana ihtiyac duyarlar ve yanliz kalmayi sevmezler)

Tüm köpeklerin (Dalmaçyalılar dahil) renkleri göremedigini biliyormuydunuz?

Bu demek oluyor ki bütün köpekler siyah ve beyaz görürler. Renkleri bilmedikleri halde çok keskin ayırt edebilme güdüsüne sahiptirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz