Pera Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonuyla Kutluyor!

0
Pera Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonuyla Kutluyor! ücretsiz etkinlik. 23 Nisan, 23 nisan çocuk etkinlikleri, 23 nisan etkinlikleri, 23 nisan gösterileri, 23 nisan kutlama etkinlikleri, 23 nisan kutlamaları, 23 nisan neşe doluyor insan, 23 nisan ücretsiz etkinlik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aile için ücretsiz etkinlik, anadolu yakası 23 nisan etkinlikleri, anne çocuk etkinlikleri, anne etkinlikleri, Anneler ve Babalar için Ücretsiz Etkinlik, Annesinin Meleği, çocuk etkinlik, çocuk etkinlikleri, çocuk şenliği, Çocuklar için eğlenceli eğitim programları, çocuklara yönelik etkinlikler, etkinlik çocuk, istanbul çocuk etkinlikleri, tüm çocuklar davetlidir,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

Pera Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonuyla Kutluyor!

 

16 Nisan Cumartesi / saat 10:30, 14:00

23 Nisan Cumartesi / saat 11:00, 13:00, 15:00

Pera Eğitim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 16 Nisan Cumartesi günü “Tik Tak Sanat” başlıklı bir atölye ile kutluyor. 7-12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan atölyelere katılan çocuklar, yaratıcı drama ve beden perküsyonu etkinlikleriyle müzeyi yaşayan bir mekan olarak deneyimleyecek.

Pera Eğitim, Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Çocuk Akademisi işbirliğiyle, 16 Nisan Cumartesi günü, “Tik Tak Sanat” başlıklı yaratıcı drama atölyesi düzenliyor. Bu atölyelere KeKeÇa grubu da beden perküsyonu tekniği ile eşlik ediyor. Çocuklar yaratıcı drama atölyelerinde oyun oynayarak ve doğaçlama yaparak bir yandan eğlenirken bir yandan da Pera Müzesi’ndeki tüm sergileri ziyaret edebilecekler.  Yaratıcı drama sayesinde çocuklar kendilerini daha iyi ifade edebilme ve müzeyi daha etkili bir biçimde, duyularıyla keşfetme olanağına sahip olacaklar.

Atölyelerin başında ya da sonunda, Pera Café’de bir araya gelen katılımcılar KeKeÇa grubu eşliğinde, beden perküsyonu da yapacaklar. Ellerin ve ayakların birlikte vurmalı bir enstrüman olarak kullanıldığı, müzik ve hareketin tam ortasında duran beden perküsyonu ile çocuklar bedenleriyle müzik yapacaklar. Bu etkinlikte çocuklar, bedenlerinin farklı bölgelerini kullanarak, hafif dokunuşlarla ses çıkararak nasıl ritim tutabileceklerini öğrenecekler.

23 Nisan’a özel ücretsiz rehberli tur

Çocuklar, 23 Nisan Cumartesi günü “Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi” ve “Anı ve Süreklilik: Huma Kabakcı Koleksiyonundan Bir Seçki” adlı süreli sergileri Pera Eğitim’in rehberleri eşliğinde gezebilecek.

16 Nisan Etkinlik Programı

10:30 – 13:00 (Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonu)

14:00 – 16:30 (Beden Perküsyonu ve Yaratıcı Drama)

16 Nisan’daki atölyeler ücretsiz olup kontenjanları 48 kişiliktir. 23 Nisan’da yapılacak rehberli turlar ise saat 11:00, 13:00 ve 15:00 olmak üzere üç seans halinde gerçekleşecektir. Turların kontenjanı 10 kişiliktir. Başvuru ve detaylı bilgi için [email protected]

 

PERAkart aile ve Pera Müzesi artshopundaki tüm çocuk ürünleri 16 – 23 Nisan tarihleri arasında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel %20 indirimli! 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz