Pipet Roket, Oyuncak Müzesi’nden Havalanacak

0

Engineering For Kids atölye çalışması ile Oyuncak Müzesi’nde

Pipet Roket, Oyuncak Müzesi’nden Havalanacak

Engineering For Kids atölye çalışması ile Oyuncak Müzesi’nde  Pipet Roket, Oyuncak Müzesi’nden Havalanacak

Çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) workshop eğitimlerine devam ediyor.Engineering For Kids, çocukları bu kez Oyuncak Müzesi’nde ağırlıyor. Uzay ve Havacılık Mühendisliği kapsamında 20 Aralık günü saat 11:00’da Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek eğitimde, 7-11 yaş arası çocuklar kendi roketlerini tasarlayarak kullanma heyecanını yaşayacak.

Workshop eğitimini bu kez Oyuncak Müzesi’ne taşıyan Engineering For Kids, 20 Aralık günü düzenlenecek atölye çalışmasıyla çocuklara yaparak öğrenme ve “neden” sorusunu deneysel yönden yanıtlayabilme fırsatı sunacak.

Pipet Roket Heyecanı

EFK’da verilen Uzay ve Havacılık Mühendisliği eğitimi kapsamında yapılacak workshop, 7-11 yaş arası çocuklar için saat 11:000’da gerçekleştirilecek. Oyuncak Müzesi’ndeki workshopta çocuklar kendi pipet roketlerini sıfırdan tasarlayıp üreterek kullanma heyecanını yaşayacak. Çocuklar aynı zamanda uçuş mantığını anlayarak mesafe algısını da gözlemlemiş olacak.

Katılım ücreti 60 TL olan etkinlik hakkında hakkında detaylı bilgiye   “http://www.engineeringforkids.com/location/turkey” adresinden ve 0216 576 80 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz