Çocuklar için Sanata Bakma Eğitimi

0

Çocuklar için Sanata Bakma Eğitimi

anne-sinin-melegi-com-mixer-sanat-cocuklar-icin-sanata-bakma-egitimi-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi-620

  • Tarih: 09, 23 Mart 2014 Pazar
  • Saat: Grup 1: 11:00-12:30, Grup 2: 14:00-15:30
  • Yer: Mixer

Sanat galerisi ne demektir? Sergi nedir? Sanatçı kimdir? Bir sanat eseriyle karşılaştığımızda kendimize soracağımız sorular neler olmalıdır? Sanata eleştirel bakma nasıl olur? Bir eseri beş duyumuzla keşfe çıkmamız mümkün müdür?

Mixer’in, 7-11 yaş aralığında olan çocuklara yönelik hazırladığı 90 dakikalık Sanata Bakma Eğitimi bu sorulara cevap arıyor. Sanat alanındaki önemli konseptlerin tanıtılmasıyla başlayacak olan eğitim, güncel serginin tanıtımı ve gezilmesiyle devam edecek. Çocuklar eğitmenleriyle beraber sanat değerlendirme ve eleştirel bakma aktivitesine katılarak bir sanat eseriyle karşılaştıklarında ona nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğrenecekler. Eğitim, küçük sanatseverlerin bu adımda tartışılan duygu ve düşünceleri çeşitli malzemeler kullanarak bireysel bir sanat eserine dönüştürmesiyle sonlanacak.

Eğitim kontenjanı 15 kişi ile sınırlıdır ve eğitim ücreti 50 TL’dir. Eğitim dili Türkçe’dir.

Eğitmen Naz Cuguoğlu, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu ve aynı departmanda yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Çocukların duygusal ve psikolojik gelişimiyle ilgilenen Cuguoğlu aynı zamanda yarı zamanlı olarak psikolojik danışmanlık ve sanat terapisi uygulama süreçlerinde yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:

[email protected]

+90 212 243 54 43

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz