fbpx
Ana Sayfa Bebek / Çocuk Bebek Bakımı Sünnet için Hastane Çantası

Sünnet için Hastane Çantası

Sünnet için hijyen koşulları ve her tür müdahalenin gerçekleştirildiği tam teşekküllü hastanelerin tercih edilmesini öneririz.

0
Sünnet için hastane çantası

Sünnet için Hastane Çantası

Sünnet için hijyen koşulları ve her tür müdahalenin gerçekleştirildiği tam teşekküllü hastanelerin tercih edilmesini öneririz. Biz özellikle hijyen koşullarını ne kadar yerine getirdiklerinden emin olamadığımız hiç bir klinik ortamını operasyon için önermiyoruz

Sünnet için ülkemizde çocuğun operasyon sırasında korkular yaşayarak travma yaşamaması ve ruhsal sağlığını korumak amaçlı genel anestezi ile yapılmaktadır. Çocuğun bu operasyonu korkuyla hatırlamaması için tıp çevrelerinde genel anestezi ile sünnet operasyonlarının yapılması genel kabuldür.

Bu arada iyileşme hızı bakımından, doğumdan sonra ilk 2 hafta içerisinde anestezisiz sünnet seçeneğini mutlaka değerlendirmenizi öneririz. Fakat bu kararı verirken çevrenizde anestezisiz ve anestezili olarak sünnet operasyonu geçirmiş çocukların ailelerinden ve deneyimlerinden de faydalanın. Bu arada her bebeğin/çocuğun farklı bir ağrı eşiği ve iyileşme kapasitesi olduğunu da unutmayın. Bir başkasının çocuğu geç iyileşirken sizin çocuğunuz çabucak iyileşebilir. Kıyaslamaya girmeden genel deneyimleri öğrenmek size iyi gelecek…

mumsy natural en iyi pişik kremi

2-7 yaşındaki çocukların, travma yaşamamaları için sünnetin bu yaş dönemlerinde yapılması önerilmiyor. Yenidoğan sünneti için 1 hafta beklenmesi ve bebeğin beslenmesinin, emmesinin oturması öneriliyor. Yenidoğan bebeğinizin yeni hücre üretme kapasitesi ile doğumdan sonra geçireceği sünnet operasyonu sonrası çabucak iyileşecektir. Yenidoğan sünneti ile ilgili doktorlar arasında görüş farklılıkları bulunmaktadır. Her gün tespit edilen yeni verilere dayanarak birçok çocuk ürologu cerrah yenidoğan sünnetini desteklememektedir. Bu bakımdan detaylıca araştırmanı son derece önemli.

Sünnet için hastaneye giderken yanınıza temiz çamaşırlar, bebek bezi, alt silme mendili, mümkünse steril su ile ıslatarak steril pamuk ile alt temizliği yapın.  Yanınıza çocuğunuz için pijama ve sevdiği oyuncaklar ile daha önce hiç oynamadığı yeni oyuncaklar alın. Hastanede bulunduğunuz sürede rahat hareket etmesini sağlayacak kıyafetleri hem bebeğiniz hem de kendiniz için alın. Bu arada bebek bezli sünnet külotları da var, doktorunuzla konuşarak böyle bir alışverişi önerir mi mutlaka danışın. Eğer bebeğiniz 2 yaşından büyük ve tuvalet eğitimi tam ise yanınıza sünnet bölgesini koruyan aparatı bulunan külotlardan alabilirsiniz.

Sünnet operasyonu maksimum 1 saatlik bir operasyon, genel anestezi ile yapılırsa ayılması ve yemek yemesi için hastane de bir süre zaman geçirseniz de akşam taburcu oluyorsunuz.

 

Sünnet bölgesine nasıl bakım yapılmalı?

  • Sünnetten sonra birkaç gün içinde sünnet bölgesi şişmiş ve kırmızı görülebilir. Damla şeklinde hafif bir kanama da olabilir. Sünnet bölgesinde sarı/yeşil renkli bir kabuk oluşabilir.
  • Sünnet bölgesinde dikişler olacak. Bunlar en fazla 2 hafta içinde kendi kendine eriyecek
  • Banyo yapabilir. Aktivitelerinde herhangi bir kısıtlama yok.
  • Sünnet edilen bölgeye herhangi bir gazlı bez vs. sarılmayacak. İlk iki gün antibiyotikli krem sürülecek. Sonraki günlerde vazeline geçilecek.
  • Normal bebek bezlerini kullanabilir. Alt değiştirirken ıslak mendil kullanılabilir.
  • Ağrıyı kesmek için doktorun önerdiği ilaçlar kullanılabilir.
  • Bebeğin özellikle ilk günlerde huzursuz olması normaldir. Sakin kalmaya ve onu rahatlatmaya çalışın.

Genelde kızarıklık 4 günde geçirip yerini şişkinliğe bıraksa da ilk haftadan itibaren dikişler dökülüyor ve kısa sürede iyileşiyorlar.

Çok geçmiş olsun sevgiler.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü meme başı çatlağı en iyi göğüs kremi gogus ucu catlaklari

“Yukarıda yeralan metin bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.”

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.  

All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz