Teb’den Çocuklara Karne Hediyesi: Çocuklar “Rüzgar’ın Kumbarası” ile birikimi öğreniyor

0

Teb’den Çocuklara Karne Hediyesi

Çocuklar “Rüzgar’ın Kumbarası” ile birikimi öğreniyor

EB’DEN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ  Çocuklar “Rüzgar’ın Kumbarası” ile birikimi öğreniyor

Sorumlu Bankacılık anlayışıyla çalışan TEB, finansal okuryazar bir nesil için “Rüzgar’ın Kumbarası” adlı müzikli çocuk oyunuyla çocuklarla ücretsiz buluşmaya devam ediyor… TEB Aile Akademisi ile finansal okuryazarlık eğitimi veren TEB, yeni projesi TEB Çocuk Tiyatrosu’yla çocuklara ücretsiz olarak sanat yoluyla tasarrufun önemini ve birikimin yollarını anlatıyor. İlk oyunu “Rüzgar’ın Kumbarası” ile gösterilerine devam eden TEB Çocuk Tiyatrosu, 14 ve 21 Haziran, Cumartesi günü Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde çocukları ağırlayacak

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Sorumlu Bankacılık anlayışıyla finansal okuryazarlığa odaklanarak başlattığı TEB Aile Akademisi kapsamında kurduğu TEB Çocuk Tiyatrosu ile sanat yoluyla çocuklara ulaşarak birikimin önemini aşılamayı hedefliyor. TEB Çocuk Tiyatrosu “Rüzgar’ın Kumbarası” oyunuyla 14 ve 21 Haziran, Cumartesi günü Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

TEB Çocuk Tiyatrosu “Rüzgar’ın Kumbarası” oyunu ile 5 yaş ve üzeri çocuklara birikimin önemini vurgulayarak akıllı harcama, harçlık biriktirme gibi kavramları anlamalarına yardımcı oluyor. Sanat yönetmenliği ve koreografisi Anadolu Ateşi’nden Emre Çelik, müzikleri ise Selim Atakan tarafından yapılan, İstanbul Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Rüzgar’ın Kumbarası”nda ana karakter Rüzgar’ın tüm parasını harcadığı için gitmek istediği sualtı sergisine gidemeyişi, gerekli parayı toplamak için okulun düzenlediği kermeste limonata satıp para biriktirmesi ve bu süreçte yaşadığı maceralar anlatılıyor. “Rüzgar’ın Kumbarası” finansal okuryazarlığı çocukların anlayacağı şekilde basit ve eğlenceli bir dille aktarırken, çocuklara harçlıklarını biriktirmenin hayallerine ulaşmada yardımcı olacağı anlatılıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz