Türkiye İş Bankası Gelecek Bizim Fotoğraf Yarışması

0
Türkiye İş Bankası Gelecek Bizim Fotoğraf Yarışması

İklim değişikliğine dair farkındalık oluşturmak amacıyla FOTON (Fotoğraf Organizasyonları Derneği) ve habitat TV iş birliğiyle düzenlenen yarışmaya; orman yangınları, deniz kirliliği, atık sorunu, kuraklık ve su krizi konu başlıklarında fotoğraf çeken, #DünyaBizimGelecekBizim diyen 7-17 yaş grubundaki herkes davetli!

Sera gazlarının miktarının artması, ormanların azalması veya yok olması, üretimden ulaşıma birçok ihtiyacımız için fosil yakıtlardan üretilen enerjinin kullanılması gibi birçok faktör, iklimin hızla değişmesine neden oluyor. İklim değişikliğine bağlı olarak dünyamızın giderek ısınması, buzulların eriyerek deniz seviyesinin yükselmesi, fırtına, sel, kuraklık gibi aşırı hava olaylarının sıklığının artması dünyamız için büyük tehdit oluşturuyor.

Bu sorunların farkında olup hayat tarzımızda bir takım değişiklikler yaparak hem insanların hem de diğer canlıların yuvası olan dünyamızı koruyabiliriz. Siz de farkındalık yaratmak için:

– Orman Yangınları

– Deniz Kirliliği

– Atık Sorunu

– Kuraklık ve Su Krizi

başlıklarında, iklim değişikliğinin yarattığı etkileri gözlemleyerek fotoğraflarını çekip yarışmamıza katılabilirsiniz.

ÖDÜL-SERGİLEME

  • 1.lik ödülü: Insta360 ONE RS Twin
  • 2.lik ödülü: Insta360 One X2
  • 3.lik ödülü: Insta360 GO2
  • 7 adet Mansiyon ödülü: Mini 40 | instax

Son Katılım Tarihi: 25 Haziran 2022 23.00

Yarışmanın şartnamesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

7 – 17 yaş arası katılımcıların yarışmaya katılmak için Muvafakatname Belgesini indirip, imzalayıp, fotoğrafını çekip yarışma sayfasında bulunan forma yüklemeleri gerekmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz