1,3 milyar ton gıda çöpegiderken, 10 milyon bebek açlıktan ölüyor

0

1,3 milyar ton gıda çöpe giderken, 10 milyon bebek açlıktan ölüyor

Bebekler Aç’lığa Dayanamaz

 1,3 milyar ton gıda çöpe giderken, 10 milyon bebek açlıktan ölüyor  Bebekler Aç’lığa Dayanamaz

1-   Her yıl dünya nüfusunun tamamını besleyecek kadar gıda üretilse de buna karşın 1,3 milyar ton gıda israf ediliyor. Yalnızca ABD’de israf edilen 222 milyon tonluk gıda Sahraaltı Afrika’da üretilen bütün gıdaya eşit.

2-   Sınırsız israf karşısında dünya yüzünde açlıkla savaşan yüzbinlerce bebek.  Dünya Sağlık Örgütü’ne göre yılda 10 milyonu aşkın bebek açlıktan ölüyor.

3-   Şu an yeryüzünde birçoğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 870 milyon insan yetersiz beslenme ile yüz yüze yaşıyor.

4-   Birleşmiş Milletler’in bir numaraları sağlık sorunu olarak ilan ettiği yetersiz beslenme ile mücadele için Yeryüzü Doktorları “Bebekler Açlığa Dayanamaz” kampanyası ile açlıkla savaşan yüzbinlerce anne ve bebeğe gıda ve sağlık yardımları yapıyor.

5-   Bugüne dek Yeryüzü Doktorları; Kongo DC, Kenya, Çad, Gana, Somali, Gazze, Nijer gibi yoksul coğrafyalara tonlarca gıda yardımında bulundu ve sağlık çalışmaları gerçekleştirdi.

6-   Dünya yüzünde aç uyuyan bir insan bile kalmayıncaya dek dünyanın dört bir yanına insan ayırmaksızın yardım ulaştıran Yeryüzü Doktorları, Bebekler Açlığa Dayanamaz kampanyasıyla yardımseverlerin bağışlarını anne ve bebeklerine ulaştırıyor.

7-    ‘Bebekler Aç’lığa dayanamaz kampanyası ile 90 TL bağışlayarak bir bebeğin 100 günlük tıbbi besin ihtiyacını karşılayabilmek mümkün. 180 TL’li bağışla ile hem anne hem de bir bebeğin beslenme ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Kampanyaya destek olmak isteyenler www.yyd.org.tr adresinden online bağış yapabilir ya da MAMA yazıp 6612’ye SMS atarak 5 TL bağışlayabilirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz