Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nden Çocuklara Hediye Kitap

0
Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi'nden Çocuklara Hediye Kitap
Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi'nden Çocuklara Hediye Kitap

Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nden Çocuklara Hediye Kitap

Cumhuriyetimizin 100.yılına armağan olarak 29 Ekim 2023 tarihinde ziyaretçileri ile buluşan Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi, çocukları Müzede Gör – Kahraman Hayvanlar kitabı ile karşılıyor. Sanat eleştirmeni ve yazar Ayşegül Sönmez’in kaleme aldığı kitap Türkiye İş Bankası Sanat Eserleri Koleksiyonu’ndan yola çıkarak, İş Sanat’ın katkılarıyla hazırlandı.

mumsy natural en iyi pişik kremi

Müzede Gör – Kahraman Hayvanlar kitabı çocuklarımıza hediye

“Hadi burada tanışın. Yakında gün ışığına çıkacaksınız.” diyerek başlayan kitap, çocukları Melahat Üren’in tavşanlarıyla, Orhan Peker’in güvercinleriyle, Fikret Otyam’ın eşeğiyle, Şeref Bigali’nin horozuyla, Şemsi Arel’in kedileriyle, Ömer Uluç’un kargasıyla ve Cihat Burak’ın balinasıyla tanıştırıyor. Eserlerin resmedilme süreçlerini anlatmaları çocukların hayal dünyasında kocaman bir çiftlik kurarken, Türk ressamları ve resimleri hakkında da bilgi sahibi yapıyor.

Eserlerde yer alan hayvanları kendi aralarında konuşturan kitap, çocuklara bir tiyatro sahnesi kuruyor. Ayrıca kitabın çocuklara ayrılan bölümlerinde resim çizebilecekleri bir alan da bulunuyor. Böylece çocuklar bu hikâyenin hem okuyucusu hem yazarı oluyor.

Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’ni ziyaret eden tüm çocuklara ücretsiz olarak sunulan kitap, tüm okurlarını bu büyülü dünyanın bir parçası yapmak için bekliyor. Müze, Pazartesi günleri hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

mumsy natural doğal balm stick BOO BOO stick herşeyin en doğalını tercih ettiğimiz çocuklarımızın günlük olarak kuruyan dudakları, sinek ısırıkları, minik sıyrıklar ve çizikleri için...

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz