“Acemi Gladyatör” Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde

0

Acemi Gladyatör

22 – 23 Mart 2014, 14:00

"Acemi Gladyatör" Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde

Timo’nun aşkı

Küçük Timo pek de gladyatör olmayı düşünmemektedir, arkadaşlarıyla takılmak daha eğlencelidir. Ama bir gün güzel Lucilla ortaya çıkınca her şey değişir.

Roma İmparatorluğu döneminde geçen filmde, Pompeii’yi yıkıma uğratan korkunç patlamanın ardından bir başına kalan küçük Timo, General Chirone tarafından evlat edilinilir. Timo zamanla Roma’nın en meşhur gladyatör okulunda eğitim almaya başlar ve önü açık bir gladyatör olması için babası Chirone elinden geleni yapar. Fakat bu hayat tarzı Timo’ya göre değildir, çünkü onun tek gayesi arkadaşları ve Ciccius Mauritius ile birlikte olmaktır. Bu nedenle de ders saatleri geldiğinde eğitimlere uğramamaya başlar. Bu durum Chirone’nin kızı Lucilla’nın Yunanistan’dan dönmesiyle değişir. Timo şimdi güzeller güzeli çocukluk arkadaşının gönlünü fethetmek, babasını da gelecekteki oğlu olacağına inandırmak zorundadır.

Winx Club çizgi film serisinin yönetmeni olan ve ardından sinema uyarlamalarını da gerçekleştiren Iginio Straffi’nin yönettiği filmin senaryosu, Ice Age filminin senaryosunda imzası bulunan Michael J. Wilson’a ait.

Rezervasyon 0216 589 36 00

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz