Yeni doğum yapan anneye hediye

Yeni doğum yapan anneye hediye seçerken hediyenin anne için olduğundan emin olun :)

2
Yeni doğum yapan anneye hediye seçerken genelde anneye değil bebeğe hediye alırız da anneyi unuttuğumuzu pek nadir farkederiz

Yeni doğum yapan anneye hediye seçerken genelde anneye değil bebeğe hediye alırız da, anneyi unuttuğumuzu pek nadir farkederiz… Hakeder haketmez hiç tartışmayacağım. Şu apaçık bir gerçek; anne adayının hayatını kısıtlayan çeşitli zorluklara rağmen 9 aylık sabırla bekleyiş, zor gerçekleşmiş ya da kolay oluvermiş bir doğum travması, ardından yepyeni bir hayata kollarında bakıma muhtaç minnacık bir bebekle devam etmek demek, zorlu bir sürü aşamayı geçmek demek. Bu sürecin sonunda, her anne özel olduğunu hissettiren bir hediye ile mutlu edilmeli.

Ben yeğenlerime hediyeler alsam da en özel hediyeyi kızkardeşim için araştırdım. Yeni doğum yapan anneye hediye seçerken benim ilk önerim: Bebeğin ve annenin ismi yazan bir kolye ucu, bebeğinin sevgisini bir ömür boyu kalbinde taşıyacak anne için güzel bir hediye.

Yeni doğum yapan anneye hediye seçerken diğer önerilerim ise;

Eğer arkadaşınız, kardeşiniz yakınınız bütçesine göre bazı önceliklendirmeler yaptıysa, daha bütçeli aşağıdaki olmazsa olmazları düşünebilirsiniz:

 • Emzirmek isteyen anneyi doğumdan sonra en fazla yoran, canını acıtan sorun göğüs ucu yaraları oluyor. Birçok ürün kullanıp meme yarasından kurtulamayan anneler emzirmeyi bırakıp, emzirememenin vicdan azabını yaşamaya başlıyor. Ben de çok farklı ürün denemesinden sonra Mumsy Natural göğüs ucu yarası kremi ve Mumsy Natural meme ucu temizlik losyonu ile meme ucu yaralarından kurtuldum. Bence yeni anneye alınacak en iyi hediye seçeneklerinden biri.
 • Emziren anneye güzel görünümlü her türlü giyim eşyası. Özellikle doğumdan sonra hamilelik kıyafetlerini kesinlikle giymek istemiyor, bir an önce eski hayatına dönmek istiyorsun
 • Bebeğinin hızla büyüdüğü bu dönemden elinde güzel fotoğraflar kalması için iyi bir fotoğraf makinesi (telefon demiyorum ama bu kısmı siz değerlendirin)
 • Emzirme danışmanından minimum 1 seans emzirme danışmanlığı
 • Bebek hemşiresi ev ziyareti
 • En az 1 masaj, sauna, spa hizmeti
 • Eve kuaför, manikür ve pedikür hizmeti yollamak
 • Normal doğum anneler daha kolay bir şekilde egzersiz yapmaya başlayabiliyor. En az 1 aylık bir pilates yoga eğitimi hediye etmek anneye çok iyi gelecek. Daha fazla mutluluk hormonu salgılarken
 • Bütçesi yüksek gelebileceğinden henüz satın alınmamış sterilazatör, bebek dönencesi, biberon ısıtıcı, park yatak
 • Evdeki anneanne, babaanneler için büyükanne eğitimi ayarlamak. Yok canım dediğinizi duyar gibiyim, ama böyle eğitimler var, eğitim önerisi isterseniz, yazın hemen önereyim, bu arada sitede ücretsiz büyükanne, büyükbaba oluyorum eğitimleri var.

2 YORUMLAR

  • Gülderen Hanım merhaba,
   Tebrik ederim. Central Hospital’ın düzenlediği büyükanne ve büyükbaba eğitimleri var. Ücretsiz yararlanabilir, kızınıza lohusalık döneminde daha fazla yardımcı olabilirsiniz. Benim nacizane ricam şu: kızınıza kendi devrinizden bahsetmeyin. Eminim iyi bir anneydiniz, şimdi de harika bir büyükanne olacaksınız. Central Hospital’ın önerdiğim eğitimi çok güzel bir eğitim. Büyükanne oluyorum eğitimlerini incelemek için tıklayın: Anneanneler, dedeler ve babaanneler için “Torunum Geliyor” Eğitimi Central Hospital’da annesininmelegi.com web sitemde kızınız için de bir çok ücretsiz doğuma hazırlık eğitimi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Sevgiler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz