Bebek Gelişimi | 1 Aylık Bebek

0
0-1 aylık bebeğin gelişimi nasıldır? Persentil, Ay Ay Bebek Gelişimi ve Bebek Gelişim Tabloları,ay ay bebek gelişimi boy kilo tablosu,Ay ay bebek gelişimi nasıl olur,,Ay ay bebek gelişimi nasıl olur,Bebek Gelişimi, Kilosu ve Boyu | Persentil Hesaplama,AYLARA GÖRE BEBEK GELİŞİMİ,Bebeğin ay ay boy ve kilo gelişimi ,Bebek büyüme ve gelişimi,Bebeğinizin boyu ve kilosu yaşına/cinsiyetine göre normal mi,Persentil Hesaplama,Bebek Boy Kilo Gelişimi,1 aylık bebek,1 Aylık bebek ,Ay ay bebek gelişimi ,1 Aylık Bebek Gelişimi,1 aylık bebeğiniz mi var? Uzmanlardan 1 aylık bebek gelişimi ile ilgili aradığınız her şey,0-1 Aylık bebek gelişimi,0-1 aylık bebeğin gelişimi nasıldır,1 aylık bebek kaç kilo olmalı,1 aylık bebek kaç kilo almalı,1 aylık bebek neler yapabilir,1 aylık bebek gelişimi boy kilo,bir aylık bebek ne kadar emer,1. Ayda Bebek Gelişimi,1. AYDA BEBEĞİN BESLENMESİ,Bebek gelişimi 1. ay,1 Aylık Bebek Gelişimi,Ay Ay Bebek Gelişimi 1 Aylık,Bebeklerin aylara göre ideal boy ve kilo ölçüleri.

Yenidoğan bebeğin ilk ayı Bebeğim 1 aylık

0-1 aylık bebeğin gelişimi nasıldır?

9 aylık uzun bekleyiş nihayet bitti. Cennet kokulu minik meleğinizi kucağınıza aldınız. Artık mucizelere tanıklık etme zamanı. Minik meleğiniz her gün her dakika gelişecek ve sizi sürprizlerle şaşırtıp keyiflendirecek.

1 Aylık Bebek Gelişimi | Yenidoğan bebeğinizin ilk haftası

Bebeğinizin hayatının ilk haftasında gününün büyük çoğunluğunu uyuyarak ve 2-3 saatte bir beslenerek geçirir. Bebekler dünyaya onları hayatta tutacak bir çok yaşamsal refleks ile gelir. Çenesine dokunduğunuzda otomatik kafasını çevirip emmeye hazırlanır. Bebeğinizin doğumsal refleksleri birkaç hafta içinde kaybolur.

Bebeğiniz sık sık emmek istiyor değil mi? Bunda bir terslik yok çünkü mini minnacık mide kapasitesi güç geçtikçe büyüyor..

Yenidoğan Bebeğimi Ne Sıklıkta Emzirmeliyim emzirme bebek emzirme emziren emziren annelere emziren anne yenidoğan bebek emzirme yeni doğan bebeği emzirmek emzirme dönemiyeni doğan bebeği ne kadar emzirmeli yeni doğan bebekleri ne kadar emzirmeli yeni doğan bebeğimi ne kadar emzirmeliyim

Bebeğinizin 2. haftası

Koca bir hafta geçti. Geçen hafta bir ömürlük gibi geldi değil mi? Siz bebeğinizi beslerken az uykuyla idare etmeye alışmaya çabalarken, bebeğinizde yeni dünyasına uyumlanmaya çalışıyor.

Bebeğiniz kısa uykular uyuyup, beslenmeye uyanıyor, uykuya dalmadan etrafı azıcık anlamaya çalışıyor. Bebeğinizin görme mesafesi sizin bebeğinizi kucakladığınızda karşı karşıya geldiğiniz mesafe ile yüzünüz kadar, yani bebeğiniz 20-30 cm mesafeleri net görmekte. Bebeğinize bir şeyler anlatmak, mırıldanmak istiyorsanız çok yakınına gelmelisiniz. Yüzüne iyice yaklaşın ve tatlı tatlı mırıldanın. Bebeğiniz sizi doğduğu gün sesinizden tanımıştı ve sesiniz ve yüzünüz en önemli mutluluk kaynağı.

Mumsy Natural Göğüs ucu yaralarının oluşumunu önlemeye yardımcı Doğumdan önce ve sonra Mumsy Natural® emzirme ürünlerini kullanan anneler göğüs ucu yaraları ve ağrılarını yaşamadan bebeklerini daha uzun süre emziriyor.

Bebeğiniz hayatının birinci ayında birçok konuya aynı anda uyum sağlamak zorundadır. Bebeğin doğumdan sonraki ilk günlerinde ciğerleri ile nefes almak, anne sütünü hazmetmek, dış dünyanın ısısına uyum sağlamak gibi konularda ortama uyum sağlaması gerekiyor. Bu dönemde bebeğin uyku ve uyanıklık dönemleri arasında kesin sınırlar yoktur. Günde 18-20 saat uyuyabilir. Uykusunda gözlerini oynatır, sesler çıkarabilir, emme hareketini düzenli tekrar eder. Bebeğinizin birinci ayında hareketlerinde refleksler hakimdir. Anne karnındaki pozisyonuna dönmek ister şekilde hareketler yapar. Boyun kaslarının gelişimi tamanlanmadığı için başını henüz dik tutamaz. Yüzüstü yatırıldığında başını ancak birkaç saniye kaldırabilir. Bu yüzden bebeği kucaklarken boynuna elinizle destek vermelisiniz.

[Makale Önerisi: Yenidoğan bebeğimi nasıl giydirmeliyim?]

Bebeğinizin elleri çoğunlukla yumruk biçiminde durur. Doğuştan kavrama refleksi ile doğduğundan avucunun içine çıngırak verildiğinde çıngırağın sapını kavrayabilir ama tutma ve oynatma becerisi yoktur. Her yeni uyaran bebeğinizi heyecanlandırır, dikkatine çeker. Işığa, zil sesine, çıngırağa tepki verir. Tüm vücudu ile tepki verdigi gözlenir. İnsan sesine dikkat eder, hafif ritimli seslerle sakinleşir. Annesinin sesini doğduğu andan itibaren ayırt edebilir. Bebeğinizle konuştuğunuzda bebeğinizin hareketleri yavaşlar, ve annesinin geldiği yöne bakarak dikkatine annesine verir. Yenidoğan bebeğinizi görme duyusu tam olarak gelişmemiştir. Ancak 20-30 santimetre mesafedeki objeleri net olarak görebilir. Bu meme emerken annesiyle arasında olan mesafe kadardır. Hareket halindeki cisimleri orta çizgiye kadar takip edebilir. Bebeğinizin ilk aylarında göz kasları birlikte eşzamanlı hareket etmeyebilir, bu da yeni anneyi bebeğinde şaşılık olup olmadığıyla ilgili endişelendirir. Bebeğiniz gözlerini kullanmayı öğreniyor ve göz kaslarını kuvvetlendiriyor. Bebeklerin başı vücuduna göre orantısal olarak büyüktür. Bebeğinizin dolaşım sistemi tam olarak tamamlanmadığından bebeğinizin cildinde renk değişimleri gözlenebilir. Birinci ayında bebeğinizin gülümsemesi de refleks bir harekettir. Bebeğiniz 2-3. aylarda bilinçli olarak gülümseyebilir, gülümsemelerinize karşılık verebilir.

2 Aylık Bebek Gelişimini okumak için tıklayınız


gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
Ay Ay Bebek Gelişimi Aylık Bebek Gelişimi Persentil Ay Ay Bebek Gelişimi ve Bebek Gelişim Tabloları 1 Aylık bebek gelişimi ‎1 Aylık bebek ‎2 Aylık bebek ‎4 Aylık bebek Ay Ay Bebek Gelişimi Boy Kilo Gelişim Tablosu ve Bebek Beslenmesi Bebeğiniz 1 aylık ‎Bebeğiniz 2 aylık ‎Bebeğiniz 1 Aylık Bebek Ay ay bebek gelişimi Bebek gelişimi bebeğimin gelişimi
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz