Borusan Contemporary 2024 Yarıyıl Tatili Çocuk Atölyeleri

0
Borusan Contemporary 2024 Yarıyıl Tatili Çocuk Atölyeleri

Borusan Contemporary 2024 Yarıyıl Tatili Çocuk Atölyeleri

Borusan Contemporary’nin farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik hazırlanan atölyeleri küçük sanatseverlere, hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri bir ortam sunuyor.

Neon asamblaj çalışması yapacaklar

28 Ocak Pazar günü saat 11.00’da 6-8 yaş grubundaki çocuklar için tasarlanan Karanlıkta Gizlenen Renkler başlıklı atölye, “Dijital Mitolojiler” sergi turuyla başlayacak. Atölyede çocuklarla Keith Sonnier’nin “Balo Salonu Avize Yerleştirmesi” isimli eseri üzerinden renk, ışık ve şekil kavramları hakkında sohbet edilecek. Ardından çocuklar, kendilerine verilen malzemeyi diledikleri gibi kesecek, renklendirecek ve tuvallerine yerleştirecekler. Atölyenin sonunda her çocuk, gün ışığında ve karanlıkta farklı gözüken, farklı katmanlarla oluşturduğu neon asamblaj çalışmasını üretmiş olacak.

mumsy natural doğal balm stick BOO BOO stick herşeyin en doğalını tercih ettiğimiz çocuklarımızın günlük olarak kuruyan dudakları, sinek ısırıkları, minik sıyrıklar ve çizikleri için...

Bilim, sanat ve tasarım bir araya geliyor 

28 Ocak Pazar günü saat 13.00’da 8-12 yaş grubuna yönelik düzenlenecek olan Meraklı Gözler başlıklı atölye, “Dijital Mitolojiler” sergi turuyla başlayacak. Seçili sanat eserleri üzerinden ışığın yansıma prensipleri ve çeşitli görüntülerin oluşumu üzerine çocuklarla sohbet edilecek. Atölyenin üretim aşamasında ise bilim, sanat ve tasarım bir araya gelecek; çocuklar boya, karton, ayna gibi çeşitli malzemeler kullanarak kendi periskoplarını üretecekler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz