Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yeni sezon açılışını Iğdır’da yapıyor

0

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yeni sezon açılışını Iğdır’da yapıyor | 2014

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yeni sezonunda Türkiye’nin 12 ilini gezerek, on binlerce miniği tiyatro ile buluşturmaya devam edecek

Bosch Çevre Tiyatrosu 2014

2008’den bu yana yaklaşık 90 bin çocuğa ulaşarak, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini Iğdır’da açıyor. Ardından Kars, Ardahan, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale’yi geziyor, kapanışı ise Ankara’da yapıyor. Yeni sezon boyunca toplamda 12 ili gezecek olan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu sayesinde 10 binlerce çocuk ve aileleri, “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyun ile eğlenirken öğrenmeye devam ediyor.

Ücretsiz olarak 12 ili geziyor, on binlere ulaşıyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini ilk olarak Iğdır’da açıyor. 20 Eylül’de saat 12.00 ve 14.00’te, 21 Eylül’de ise 11.00 ve 13.00 saatlerinde Iğdır Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek sezonun ilk gösterimlerinde, minik tiyatroseverler “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu ile eğlenirken öğrenecek. Turnenin bir sonraki durağı ise Kars olacak. Ardından Ardahan, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale’yi gezen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, kapanışı ise Ankara’da yapacak. Böylece La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu boyunca toplamda 12 il gezmiş, toplam 18 hafta sonu ve 72 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

 

Türkiye’nin her köşesinde on binlerce çocukla buluşacak

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun yeni sezonun heyecanını yaşadıklarını ifade eden Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, “Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla, 2008’den bu yana altı yılda, yaklaşık 90 bin çocuğumuza çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılamaktan gurur duyuyoruz. Açılışını Iğdır’da yapacağımız 2014-2015 sezonunda da toplamda 12 il gezerek, Türkiye’nin farklı köşelerinde on binlerce çocuğumuzla buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyor.

 

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

 

2008’den bu yana oyunları yaklaşık 90 bin çocuk izledi

Bosch Ev Aletleri, toplumu çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde, tiyatronun evrensel dilini kullanarak çocuklara ulaşmaya da büyük önem veriyor. Bu anlayışla Türkiye genelinde çocuklara çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, “Çevreci Nasreddin Hoca Kukla Oyunu” ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle hazırladığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu ile 2008 yılından bu yana toplamda yaklaşık 90 bin çocuğa çevre koruma bilinci aşıladı.

 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Yeni Sezon Turne Takvimi

20 – 21 Eylül  |   Iğdır
11 – 12 Ekim  |   Kars
18 – 19 Ekim  |   Ardahan
1 – 2 – 15 – 16 Kasım  |   Erzurum
22 – 23 Kasım  |   Bayburt
6 – 7 Aralık  |   Gümüşhane
20 – 21 Aralık / 10 – 11 Ocak  |   Erzincan
17 – 18 Ocak / 14 – 15 Şubat  |   Sivas
14 – 15 Mart  |   Yozgat
28 – 29 Mart  |   Kırşehir
4 – 5 Nisan  |   Kırıkkale
25 – 26 Nisan / 16 – 17 Mayıs / 30 Mayıs – 1 Haziran / 7 – 8 Haziran  |   Ankara

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz