Çocuklar İçin Kitap Okuma Atölyeleri Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde

0

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde
Çocuklar İçin Kitap Okuma Atölyeleri

Aralık 2011  Programı

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde Aralık ayı boyunca farklı yaş grupları için yaratıcı drama yöntemiyle kitap okuma atölyeleri gerçekleştirilecektir.

 

03 Aralık 2011 Cumartesi   Saat: 11.00-12.00

Boyacının Penguenleri  ( 8-12 yaş )

Hayvan sevgisi üzerine, bir ailenin dayanışma ve sevgi dolu hikâyesi…

Bu keyifli kitap, boyacılık yaparak ailesini geçindiren Bay Popper’a günün birinde Güney Kutbu’ndan kocaman bir paket içinde penguen gönderilmesiyle başlar. Kutuplara çok meraklı olan Bay Popper bu hediyeden çok memnun kalır ve buzdolabını yuvaya dönüştürür. Bir süre sonra başka penguenler de gelince, onları bodruma koyduğu kocaman buzdolabında beslemeye başlar. Yine de toplam 12 pengueni beslemek zar zor geçinen aile için hiç de kolay değildir. Zamanla penguenlerin ünü tüm ülkeye yayılır, Popper ailesi penguenleri gösteri için özel olarak eğitir ve penguenler ülkenin en meşhur sahnesinde gösteri yapmaya başlarlar, gösteriler pek çok kentte tekrarlanır. Penguenler için bu kadar çok seyahat ve gösteri fazla yorucudur, Bay Popper’ın gösterileri bırakıp, çok sevdiği penguenleri için en iyi çözümü bulması gerekmektedir.

“Popper’dan öğrenecek çok şey var” diyen eğitmen Özlem Seller ile problemleri birlikte çözmeye ne dersiniz?

10 Aralık 2011 Cumartesi  Saat: 11.00-12.00

Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde ( 7-9 yaş )

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde Çocuklar İçin Kitap Okuma Atölyeleri : Hezarfen'in izinde.. Gökyüzünde
Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde Çocuklar İçin Kitap Okuma Atölyeleri : Hezarfen'in izinde.. Gökyüzünde

Arslan Sayman, Yapı Kredi Yayınları’nın yayımladığı Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde adlı kitabında, büyük-küçük hepimizin bu ortak ve belki insanlık kadar eski düşünü, küçük kahramanımız Onat üzerinden anlatıyor. Hezarfen Ahmed Çelebi’ye ve Vecihi Hürkuş’a selam etmeyi de unutmuyor. Kitaptaki kahramanlar ise Cansu Kaykaç’ın güzel resimleriyle varlık kazanıyor.

Uçmak… Hepimizin düşü değil mi? Gökyüzünde kuşlar kadar özgür, bulutlar kadar hafif, yıldızlar kadar parlak olmak ister misiniz?

17 Aralık 2011 Cumartesi  Saat: 11.00-12.00

Ayıcık İle Farecik’in Maceraları – Yılbaşı Ağacı ( 4-6 yaş )

Belçikalı yazar ve çizer Gabrielle Vincent’ın 1980’li yılların başında yarattığı Ayıcık ile Farecik’in Maceraları sizi bambaşka dünyalara sürükleyecek… Özgün adı Ernest et Célestine olan ve yayımlandığı dönemde Avrupa’da büyük bir ilgiyle karşılanan Ayıcık ile Farecik, çocukların duygusal gelişimine önem veren hikâyeler anlatmasıyla dikkat çekici bir başyapıt…

Birbirinden heyecanlı altı maceraya  “merhaba” demeye hazır mısınız?

17 Aralık 2011 Cumartesi  Saat: 12.15-13.15

Pirinç Lapası ve Küçük Ejderha ( 5-7 yaş )

Bir sabah uyanıp da her gün yaptığınız şeyleri tekrar etmekten sıkılırsanız ne olur? Her gün pirinç lapası yiyen, bir gün bundan sıkılan küçük ejderha, yeni keşiflerde bulunmak üzere yollara düşer. Sonunda, akşama sofrada yine pirinç lapası vardır karşısında… Hayatında pirinç lapasının yerini değiştiremese de, yeni dostlarıyla belki de hayatını değiştirecek küçük ejderhanın hikâyesi…

Küçük Ejderha’nın sevimli maceralarını dinlemeye ve oynamaya hazır mısınız?

24 Aralık 2011 Cumartesi  Saat: 11.00-12.00

Hayalet Gişe – Milo’nun Akıl Almaz Serüveni ( 9-14 yaş )

Canı sıkılan ve yapacak hiçbir şey bulamayan Milo’yu okuldan eve geldiğinde mavi bir paket beklemektedir. Göndericisi bilinmeyen pakette gidilmesi önerilen yolun girişine yerleştirilecek bir gişe, bir harita ve yolda lazım olabilecek birkaç parça şey vardır. Milo kutunun kendisine geldiğinden emin olamasa da direktifleri yerine getirip gişeyi ve yolu kuruyor, sonra da Sözcükkent’e doğru yola çıkıyor. Yolunun üzerinde önce Beklentiler Diyarı, sonra Bungunluk Diyarı var. Her biri ona Sözcükkent’e gitmeden önce edinmesi gereken tecrübeleri sunacaktır.

Kelimeler üzerine kurulmuş düşündürücü, öğretici ve eğlenceli bir masal dünyasında, canı çok sıkılan bir çocuğun serüveni. Tüm çocuklar bu keyifli tecrübeye davetli!

Etkinlikler 24 çocuk ile sınırlıdır ve eğitmen Özlem Seller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Özlem Seller, kurucusu olduğu Gelişim Atölyesi’nde genel müdür ve eğitmen olarak çalışmaktadır. Gelişim Atölyesi, çocuk ve yetişkinlere yönelik eğitimler düzenlemekte, çocuk alanında  ağırlıklı olarak ebeveyn-çocuk iletişimi etkinlikleri ve çocuk sanat atölyeleri gerçekleştirmektedir.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için:  0 212 252 47 00 ( Dahili :503) 

Yapı Kredi Kültür Merkezi
İstiklal Caddesi No: 161-161A Kat: 4
Beyoğlu İstanbul

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz