14. Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçları Açıklandı

0
Bilimkurgu Öykü Yarışması 2012
Bilimkurgu Öykü Yarışması 2012

14. Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçları Açıklandı

Annesinin Meleği ekibi olarak yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm genç yetenekleri tebrik eder, başarılarının artarak devamını dileriz.

Bilimkurgu Öykü Yarışması 2012
Bilimkurgu Öykü Yarışması 2012

Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği 14. Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda Birinci Gelen Öykü “SOSYAL (ve ilahi) (ko)MEDYA

TBD Bilişim Derneği’nin (TBD) düzenlediği bu yıl on dördüncüsü düzenlenen Bilimkurgu Öykü Yarışması’da birinciliği Murat Başekim’in “SOSYAL (ve ilahi) (ko)MEDYA” adlı öyküsü ile kazandı.

Yarışmaya katılan iki yüz elli yedi (257) öykünün ön jüri tarafından belirlenen altmış sekiz tanesini değerlendiren Nazlı Eray, Özcan Karabulut, Sibel K. Türker, Sadık Yemni,  Meltem Vural, Nezih Kulleyin, Ali Özenci ve Koray Özer’den oluşan jüri, gelecek zamanda internet ve sosyal medya teknolojilerinin insanları “sözün bittiği” yeni bir çağa taşıyacağını eğlenceli, yaratıcı ve eleştirel bir dille anlatan Murat Başekim’in “SOSYAL (ve ilahi) (ko)MEDYA” adlı öyküsünü birinci seçti.

Şartname gereği bin dört yüz karakteri geçmeyen çok kısa öykülerin değerlendirildiği yarışmada jüri ikinciliğe Tevfik Uyar’ın “Son Mektup” ve Bülent Özgün’ün “SSSZ” adlı öykülerini aynı anda değer buldu.

Yarışmada üçüncülük derecesini de Özgür Hünel’in “Olmak ya da Olmamak” ve Emrah Koçak’ın “Çember” adlı öyküleri paylaştı.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz