Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri Çocukları Sanatla Dolu Atölyelere Davet Ediyor

0

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri Çocukları Sanatla Dolu Atölye Çalışmalarına Davet Ediyor

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri Çocukları Sanatla Dolu Atölye Çalışmalarına Davet Ediyor

Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi, S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi ve Ankara Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri yeni eğitim – öğretim döneminde çocukları sanat etkinliklerine çağırıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Astronomi Atölyesi; Güneş Sistemi’ne seyahat’

Yer: Fenerbahçe Vapuru

Tarih: 10 Ekim Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 9 – 12 Yaş Arası

 

Etkinlik teferruatı: Çocuklar, bu hafta sonu Güneş Sistemi’ne doğru bir yolculuğa çıkıyor ve çıplak gözle bile görülebilen gezegenleri ve öteki gök cisimlerini daha yakından tanıyor. Etkinlik sonunla katılımcıları sürpriz bir armağan bekliyor. Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi kapsamında gerçekleşen etkinliğe katılım için biletler www.Biletix.Com üzerinden temin edilebilir. Atölye için fert başı katılım ücreti 60 TL.

 

 

Pera Müzesi

 

Etkinlik: ‘Doğayı Kabart’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 10 Ekim Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik teferruatı: Çocuklar, havayla çabuk kuruyabilen hamur ile kabartma tekniğini keşfediyor ve farklı dokularla renkli rölyef çalışmalarını tasarlıyor. Bu çalışmada çocuklar “Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisinde görmüş oldukleri heykel sanatının bir parçası olan rölyef sanatını, dokular arasındaki farkı ve iki boyut üzerinde biçimleri elle düzenleyerek farklı dokular yaratmayı öğreniyor. Atölye başına katılım bedeli 45 TL’dir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

 

Etkinlik: ‘Geri Dönüşümle Kolaj’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 10 Ekim Cumartesi

Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası

 

Etkinlik teferruatı: “Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisini gezen çocuklar bu atölye çalışmasında 3 boyutlu materyalleri, yazı ve farklı dokuları kompozisyonda nasıl kullanacaklarını öğrenerek, tipografik kolaj çalışmaları yaratıyor. Görsel sanatlarda kullanılan karışık teknik, asamblaj, kolaj, enstalasyon hakkında informasyon sahibi oluyorlar. Atölyeye katılım bedeli 45 TL’dir. Katılım PERAkart aile ile %50 indirimlidir!

 

 

Etkinlik: ‘Şekillerle Kes Yapıştır’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 11 Ekim Pazar

Saat: 12.20 – 14.20

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik teferruatı: Bu Pazar, çocuklar kare, daire, üçgen şeklinde geometrik biçimler oluşturarak renkli fon kartonları üzerinde boyutlu kolaj çalışması yapıyor. Çocuklar “Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisinden esin alarak kolajlar oluşturulurken kesme, yapıştırma, şekillendirme şeklinde teknikler kullanarak becerilerini geliştiriyorlar. Imalathane başına katılım bedeli 45 TL’dir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Etkinlik: “Portren Kutuda”

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 11 Ekim Pazar

Saat: 15.00 – 17.00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası

 

Etkinlik teferruatı: Çocuklar önce “Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar” sergisini geziyor ardından “karışık teknik” yöntemini kutulara uyarlıyor, leke baskı ve portre çizim yöntemlerini öğreniyor, iki boyutlu yüzey üzerinde derinlik tesirini keşfediyor. Tasarladıkları renkli kutuları çanta yada çerçeve gibi hatıra eşyaları haline getiriyor. Atölyeye katılım bedeli 45 TL’dir. Katılım PERAkart aile ile %50 indirimlidir!

 

S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

 

Etkinlik: ‘Sınırsız Tuval; Yeryüzü ve Gökyüzü’

Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 10 Ekim Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 2007- 2008 doğumlular

 

Etkinlik teferruatı: Uçsuz bucaksız bir çöl ve alev alev parlayan bir güneş arasına nasıl girersiniz? Heinz Mack’ın “ışığın ve uzamın yeni hayaletleri” olarak adlandırdığı objelerini inceleyecek çocuklar, onlar için kum havuzundan hazırlanan alanda kendi objelerini tasarlıyor. Geleceğin sanatı iyi mi olmalıdır sorusunun cevapını arıyorlar. Detaylı informasyon için 0216 550 97 62 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Etkinlik: ‘Işık, Madde ve Hayal’

Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 10 Ekim Cumartesi

Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 2005 – 2006 doğumlular

 

Etkinlik detayı: Cam, metal, taş, bitki, su, ayna benzer biçimde malzemeler ve ışık yan yana gelirse ne olur? Bu atölye çalışmasına katılan çocuklar, etkileşimsel ve deneysel bir eserin yaratıcısı olmak için kendilerini özgür bırakıyor. Detaylı bilgi için 0216 550 97 62 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Etkinlik: ‘Işığın Sonsuz olasılıkları’

Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 11 Ekim Pazar

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 2003- 2004 doğumlular

 

Etkinlik detayı: Işığın ana araç-gereç olduğu eserlerin inceleneceği eğitimde çocuklar kendi seçecekleri bir eseri yeniden yorumluyor. Çocuklar kendi ışık değirmenlerini, anıtlarını, toplarını, kürelerini, sütunlarını, tarlalarını oluşturuyor, sınırı olmayan eserlere imza atıyor. Detaylı data için 0216 550 97 62 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Etkinlik: ‘Göz Kamaştıran Heykeller’

Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 11 Ekim Cumartesi

Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 2009- 2011 doğumlular

 

Etkinlik ayrıntıları: Çocuklar, Heinz Mack’ın Işık Sütunları’na gönderme yaparak, eserin gerçek malzemesine benzer materyallerle Işık Sütunları tasarlıyor. Ortaya çıkan bu yeni sütunların ışıkla en güzel buluştuğu yerde, sergilenmesi ve izlenmesi göreviyle atölyeden ayrılıyorlar. Detaylı informasyon için 0216 550 97 62 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Ankara Rahmi M. Koç Müzesi

 

Etkinlik: ‘Çalışsın Parmaklar; Sanat Atölyesi’

Yer: Ankara Rahmi M. Koç Müzesi

Tarih: 10 Ekim Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.00

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik ayrıntıları: Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi kapsamında düzenlenen atölyede çocuklar rengârenk parmak boyaları ile kendi sanat eserlerini yaratıyor. Imalathane için kişi başı katılım bedeli 25 TL’dir. Katılım için rezervasyon yapılması gerekmektedir. 0 312 309 68 00 no’lu telefondan rezervasyon yapılabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz