Müzikli tiyatro “Sezuş’ un Hikâyeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey’e karşı” Türkiye turnesine İstanbul’dan başlıyor

0

Hayvanların İnsanlardan Korunmaya İhtiyaç Duymayacağı Bir Mahalle İçin; Çocuklar İle Hayvanlar Elele…

Müzikli tiyatro “Sezuş’ un Hikâyeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey’e karşı” Türkiye turnesine İstanbul’dan başlıyor

Müzikli tiyatro “Sezuş’ un Hikâyeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey’e karşı” Türkiye turnesine İstanbul’dan başlıyor
İstanbul Entertainment Group- IEGFamily’nin oyunlaştırdığı, çocuklara yönelik müzikli tiyatro oyunu “Sezuş’ un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e karşı’’, Finansbank ana sponsorluğunda sahneleniyor.

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı ifadeleri ile “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey’e karşı”, çocukların hayal hayatına yepyeni kahramanlar kazandırmaya ve oyunu seyredecek herkesi büyülemeye hazırlanıyor.

Çok renkli oyun karakterlerini bir araya getiren olduğu müzikal, bir mahallede geçiyor. Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıların da yer aldığı oyun, tüm sokak hayvanlarının dostu Efe’nin mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu dostlığın hikayesini izleyicilerle buluşturuyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat şeklinde önemli mesajlar içeren öykü, günlerden bir gün Bulut’un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor ve aslolan öykü bundan sonrasında başlıyor.

Çakkıdı, Şarkı Söylemek Lazım, Adem Olan anlamış olur, Tiki Tak gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının oyuna özel sözlerle uyarlandığı, çocuklara özel düzenlenenmesine rağmen büyükler için de hayli eğlenceli olan müzikal oyun “Sezuş’ un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e karşı’’, 24-25 Ekim tarihlerinde Mall of İstanbul-MOI Sahne’de sahnelenecek ve bu gösterimin ardından Türkiye turnesi kapsamında; Rize, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Ankara ve Erzurum’da izleyicilerle buluşacak.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz