Gölgenin Ustaları çok yakında Beylikdüzü Migros AVM’de!

0

Gölgenin Ustaları Carlo ve Simona çok yakında Beylikdüzü Migros AVM’de!

Gölgenin Ustaları Carlo ve Simona çok yakında Beylikdüzü Migros AVM’de!
Gölgenin Ustaları Carlo ve Simona çok yakında Beylikdüzü Migros AVM’de!
İki usta gölge tiyatro sanatçısı Carlo Truzzi & Simona, modern ve eğlenceli bir şekilde gölge oyunlarını yeniden canlandırmak adına 23 Şubat Cumartesi günü saat 16.00 , 17.00 ve 18.00 ’da Beylikdüzü Migros AVM’de olacak..

Müzik, beceri ve mükemmel bir koreografi ile beyaz bir yüzeyin üzerinde çıplak ellerle ünlü kişilerin ve hayvanların siluetleri yaratılacak, izleyenlerin büyüleneceği bu otantik ve espirili şov Türkiye’de ilk kez Beylikdüzü Migros AVM’de gerçekleşecek.

Almanya Super Talent 2012 ( Yetenek Sizsiniz) finalistleri Carlo Truzzi ve Simona Lasagna’nın yenilenmiş ve modern bir şekilde yeniden ortaya koydukları bu antik sanatın (Shadowgraphy) muazzam görüntülerini izlerken büyüleneceksiniz.

Çıplak Elleriyle Yarattıkları Ünlüler: Atatürk, Charlie Chaplin, John Lennon, Humphrey Bogart, Freddie Mercury, Fidel Castro, Barack Obama, Vladimir Putin, ve daha fazlası….

Carlo Truzzi & Simona Lasagna Biyografisi

18 yaşında ABD’de ünlü bir ilüzyonist olan kuzeni Patrick Martin’in ziyaretine giden Carlo Truzzi kuzeninin yaptığı illüzyon şovlarının büyük etkisi altında kalarak İtalya’daki öğrenim yılları boyunca hem bateristlik yapar hem de illüzyon gösterileri için ellerini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenir.

Sürekli orjinal fikirlerin peşinde olan Carlo Truzzi, bu sırada ellerinin gölgelerinden oluşan şekillerden öyle çok etkilenir ki, tüm zamanını bu şekilleri geliştirmeye adar. Antik gölge sanatının etkisinde, bu sanatı modernize etmek için çabalar ve çıplak ellerini kullanarak tanınmış insanların siluetlerinden tutun da, türlü hayvanların figürlerini uygulamaya başlar. Truzzi’nin sihirli ellerinden çıkan ünlü profilleri gören izleyicilerin ilgisi, Truzzi’yi o kadar mutlu eder ki, daha komplike gölgeleri de uygulayabilmek ve izleyicileri daha da şaşırtmak adına Simona Lasagna ile işbirliğine başlar.

Sanat çalışmalarının yanı sıra Carlo ve Simona eğitimlerini de devam ettirmektedir. Carlo hayvanlara olan tutkusu sebebiyle Veterinerlik eğitimi alırken, Simona sosyoloji okur. Eğitimlerine devam ederken sanat şovlarını da sürdürmektedirler, 1990 yılı onlar için bir dönüm noktası olmuştur.
1990 yılında ünlü İtalyan televizyoncu Pippo Baudo’nun ilgisini çeken ikili, Baudo’nun sayesinde “Gran Premio” (Büyük Ödül) adlı genç ve yetenekli artistlerin yarıştığı televizyon yarışmasına katılırlar. Carlo ve Simona’nın performansı jüri tarafından en yüksek oyu alır ve 11 milyondan fazla izleyici oylaması toplarlar.
Bu geceden sonra Pippo Baudo ile televizyon gösterileri daha da sıklaşır ve bu benzersiz gölge şovu için hem İtalya’dan hem de yurtdışından talepler sürekli artar. Carlo ve Simona için yaptıkları gölge şovu 1990’dan günümüze kadar bir yaşam biçimi haline alır. Yetenek ve özgünlükleri onlara pek çok televizyon programında ve neredeyse tüm dünyada şovlarını gerçekleştirme imkanı sağlamıştır.

Uluslararası sahnede bugün Carlo ve Simona tamamen yenilenmiş ve modern bir şekilde yeniden ortaya koydukları bu antik sanatın (Shadowgraphy) en önemli ve olağanüstü tercümanları kabul edilir. Kullandıkları benzersiz ileri teknoloji sayesinde, bina cephelerinin yanı sıra ekranları başındaki binlerce izleyici elleriyle yarattıkları muazzam görüntüleri izleyerek büyülenir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz