Türkiye Zeka Vakfı’nda çocuklar için eğlenceli bilim ve matematik atölyeleri başlıyor

“Eğlenceli Bilim ve Eğlenceli Matematik” atölyelerine okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilecek.

0
Türkiye Zeka Vakfı’nda çocuklar için eğlenceli bilim ve matematik atölyeleri başlıyor

Türkiye Zeka Vakfı, yaz tatilinde çocukların bilişsel gelişimlerini destekleyen; düşünme, algılama, problem çözme, hayal kurma ve sorgulama becerilerini zenginleştirecek bir atölye programı hazırladı.

“Eğlenceli Bilim ve Eğlenceli Matematik” atölyelerine okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilecek. Alanında uzman eğitmenlerle yapılacak olan atölyeler 1-4 Temmuz 2019 tarihlerinde ODTÜ Teknokent’te gerçekleştiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatı’nın kazanım ve göstergeleri temel alınarak, yaş gruplarına göre ayrı hazırlanan atölyelerde; çocuklar bilim ve matematiği örneklerle deneyimleyecek, yeni ilgi alanları keşfedecek, zevkle hayatlarına dâhil edebilecekler. Türkiye Zeka Vakfı’nın bu programla amacı; çocuklarımızın düşünme becerilerini geliştirmek, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmaya yardımcı olmak.

6 saatlik atölye çalışması… 20 kişilik sınıflar… MEB Dönem Sonu Gelişim Karnesi…

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyelerine ayrı ayrı hazırlanan atölyeler sonunda; kazanım ve göstergelerin yer aldığı gelişim karnesinin yanında; 6 saatin tümüne katılan çocuklara, Türkiye Zeka Vakfı tarafından “Atölye Katılım Belgesi” verilecektir. Verilen bu belgenin Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu’nda geçerliliği vardır. Belgedeki tarih ve sayı numarasının bahsi geçen formla beraber e-okul sistemine girilmesi ile öğrencinin okul başarı puanına etki edecektir. 

Sınırlı sayıda kontenjanla gerçekleştirilen atölyelere başvuru ve katılım için;
market.tzv.org.tr adresini ziyaret ediniz.

Detaylı Bilgi için: 0312 210 00 20

http://market.tzv.org.tr/#/products/418

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz