Harika Matematik Gaziantep’te çocuklarla buluşacak

0

Harika Matematik Gaziantep’te çocuklarla buluşacak

Harika Matematik Gaziantep’te çocuklarla buluşacak    Hayatın her alanında var olan matematiği çocuklara sevdiren interaktif sergi “Harika Matematik’’, Türkiye turnesi çerçevesinde GAZİANTEP’te…

Hayatın her alanında var olan matematiği çocuklara sevdiren interaktif sergi “Harika Matematik’’, Türkiye turnesi çerçevesinde GAZİANTEP’te…

‘’Harika Matematik’’ Sergisi, IEG& 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla Gaziantep’te çocuklarla buluşuyor.

Harika Matematik Sergisi; 20 farklı ünite ile bilgilendiren, analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmaya cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuk. Sergide çocuklar, Ortaokul Matematik Dersi Öğretim Programı’na uygun hazırlanmış ünite ve konu istasyonlarında, bilgilerini pekiştirebiliyor ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebiliyor.

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği sergi, özel olarak hazırlanan Harika Matematik Tırı ile Finansbank sponsorluğunda Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor. İlk olarak Erzurum’da, devamında Adana ve Kahramanmaraş’ta çocuklarla buluşan Harika Matematik Tırı, 16 Aralık’ta Gaziantep’te olacak. Çocuklar 16-20 Aralık 2015 tarihleri arasında Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi’nde10:00-18:00 saatleri arasında sergiyi ücretsiz gezilebilecek.

Sergi ilerleyen günlerde de Antalya ve Soma’da çocuklarla buluşacak. Sergi, gezici modüllerde; Brahma Kulesi, Mükemmel Vitruvis, Aynalar, Sesin Geometrisi ve Gemiyi Batmaktan Kurtar ile matematiği eğlenceli haliyle çocuklarla buluşturuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz