İş Sanat’tan Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

0

Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

HANDE KÜDEN

14 Ocak 2015 20:00

 Parlayan Yıldızlar ücretsiz konser serisi, bu ay ülkemizin gurur veren yeteneklerinden keman sanatçısı Hande Küden’i konuk ediyor. 14 Ocak’taki konser için yerinizi ayırmayı unutmayın.

Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar HANDE KÜDEN

HANDE KÜDEN keman

Piyanist: Thomas Hoppe

J. S. Bach Solo Sonat Sol Minör No.1 Adagio-Füg

C. Debussy Keman Sonatı Sol Minör

F. Kreisler Tambourin Chinois

L. van Beethoven Keman Sonatı No. 7, Op. 30 No. 2

M. Ravel Tzigane

Parlayan Yıldızlar serisine bu ay ülkemizin gurur veren yeteneklerindenHande Küden konuk oluyor. Keman eğitimine 9 yaşında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Daniya Kaynova ile başlayan Küden, 2012 yılında mezun olarak çalışmalarına Prof. Stephan Picard’ın öğrencisi olarak Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin’de devam etti. 2006 yılından günümüze kadar aralarında II. Ulusal Gülden Turalı Keman Yarışması, 14. Edirne Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması, Ankara Ulusal Keman Yarışması, III. Ulusal Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması ve 10. International Independent Music Competition gibi önemli yarışmalarda birincilikleri bulunan genç kemancı, ayrıca Bilkent Senfoni, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, İzmir Devlet Senfoni, İstanbul Devlet Senfoni, Bursa Bölge Devlet Senfoni gibi ülkemizin önde gelen orkestralarıyla verdiği konserlerle solistlik kariyerini sürdürmektedir. 2012 yılında Berlin Konzerthaus ve Beethovenfest Bonn’da Hüseyin Sermet ve Efe Baltacıgil ile birlikte Beethoven’ın Triple Konçerto’sunu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası eşliğinde seslendiren Küden, 2013’te İKSV tarafından yapılan seçmeler sonucunda “Aydın Gün Teşvik Ödülü”nün verildiği ilk isim oldu. Borusan Filarmoni Orkestrası’nın yanı sıra Alman Senfoni Orkestrası Akademisi’nde görev yapan sanatçı, 2014 yılından itibaren de Berlin Filarmoni Karajan Akademisi’nde çalmaktadır.

Parlayan Yıldızlar Meriç Soylu Ödülü

İstanbul’un kültür ve sanat hayatına 14 yıldır yön veren İş Sanat, ülkemizin gururu genç sanatçılarımızı müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Gelecek vaat eden sıra dışı yeteneklere ışık tutan Parlayan Yıldızlar serisi, genç yıldızların sahne deneyimini artırarak onları ait oldukları dünya sahnelerine kazandırmayı amaçlıyor. Parlayan Yıldızlar serisinde geçtiğimiz sezon ilk kez verilen “Meriç Soylu Ödülü” bu yıl da sezonun en parlak yıldızıyla buluşacak. Parlayan Yıldızlar’ı Soylu ailesiyle bir araya getirme görevini ise İş Sanat üstleniyor. Kültür sanat dünyasında sevgi ve saygıyla anılan Meriç Soylu, 2006 yılında başladığı İş Sanat Yönetmenliği görevini vefat edene kadar başarıyla sürdürmüş, vizyonu ve müzik tutkusuyla her sezon İş Sanat sahnesinde birçok önemli konsere ve yenilikçi projeye imza atmıştı.

Millî Reasürans Konser Salonu | Maçka Caddesi No: 35 Şişli – İstanbul

Rezervasyon İş Sanat’ın [email protected] e-posta adresinden ya da (212) 316 10 83 numaralı telefonundan yapılabilir. Yerler numarasızdır ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz