Mucitler Atölyesi hafta sonu atölyeleri başlıyor!…

0

Mucitler Atölyesi hafta sonu atölyeleri 

Annesinin-Melegi-Mucitler-Atolyesi-programlari-2013--ucretsiz-etkinlik-rehberi-aktiviteler

Küçük bir laboratuvar… İçinde yaşadığı evreni anlamaya çalışan ve yeni icatlar peşinde koşan birkaç bilim adamı deneyler yapıyor. Biri üflemeden balonun nasıl şiştiğini gösteriyor; diğeri üzerinde çalıştığı robotun uçurumu bir insan gibi algıladığını… Ama bu laboratuvarda bir farklılık var. Haftanın belirli günlerini burada geçiren bilim adamları, aklımızdan geçtiği gibi ne akademisyen ne de bir bilim merkezinin görevlileri. Onlar, yaşları 5-14 arasında değişen daha ilköğretim seviyesindeki öğrenciler. Amaçları üniversitede fen bilimleri okuyan eğitmenlerin eşliğinde, merak ettikleri soruların cevaplarını bulmak. Mesela havayı neden göremediğimizi, renkli sabundan neden sarı, pembe, mavi değil de beyaz köpük çıktığını öğrenmek gibi…

SORU SORABİLME GAYRETİ
Bir bilim adamı anlatıyor: Okuldan eve gelince annem bana hep “Bugün öğretmenine hiç güzel bir soru sordun mu?” diye sorardı. Güzel soru sorabilme gayreti beni bir bilim insanı yaptı.

Bilim, en temel anlamıyla etrafımızdaki dünyayı anlamak için gösterilen, mantık çerçevesinde organize bir çabadır. Bilime yönelme ise “merak” duygusunun beslenmesiyle başlar – ki bu duygu, çocukluk döneminin en önemli özelliğidir.- “Bu nedir?”, “Neden böyle?”, “Nasıl yapılır?” sorularıyla hayatı algılamaya başlayan çocuklar, 4 yaşına geldiğinde nelere ilgi duyacağını çoktan keşfetmiştir. Bu yaşlarda bireysel gelişimin temeli olan “çocuk – aile – okul” üçlüsünün ilk bölümü tıkır tıkır çalışır. Peki, bu kadar meraklı, adeta küçük birer bilim insanı hâline gelmiş çocuklarımız nasıl olur da ilerleyen yaşlarında “bilim” ya da “bilimsel çalışma” denildiğinde o ortamdan hızla uzaklaşmak ister?

Çocuklarınızın sorularını cevaplamakta zorlanıyorsanız onları Mucitler Atölyesi’ne götürün. Şimşeğin neden çaktığı, aynanın ne olduğunu, peynirin üzerindeki deliklerin nedenini eğlenceli deneylerle kendileri öğrensin.

EĞLENCELİ DENEYLER (4-6 yaş) + (7-12 yaş)

Eğlenceli Deneyler Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar,baloncuklar sizleri bekliyor! Ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi konuların işlendiği eğlenceli ve eğitici bir program. Sütte ebru, buzdan kolye, avucumuzdaki delik, suyu kaynatan buz, kar oluşturalım, kristal yapımı, havada uçan top, sihirli kumbara ve daha pekçok ilgi çekici deney…
Ayrıca öğrenciler atık malzemeler ve karton kullanarak bilimsel oyuncaklar tasarlayacak, yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.

MATEMATİK& ZEKA OYUNLARI (4-6 yaş) + (7-12 yaş)

Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların zihinsel gelişimini desteklemeye yönelik etkinlikler.
Bu atölyede çocuklar matematiğin şaşırtıcı dünyasına giriyor, sıra dışı problemler çözüyor, matematik tarihine yolculuk yapıyorlar.

ROBOT ATÖLYESİ (7-14 yaş)

Robot Atölyesi’nde legolar, sensörler, özel devreler ve parçalar kullanarak öğrenciler kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler. Öğrenciler sadece robot yapmayacak, aynı zamanda robotların çalışma prensiplerini de öğrenecekler.
Robot nedir, robotlar nasıl çalışır, sensörler ne işe yarar, temel bilimsel prensiplerin uygulamaları, problem çözümü ve robot hareketlerini programlama gibi konularda bilgi sahibi olacaklar. Uygulanacak temel eğitimler, çocukların kendi hayal gücünü kullanarak yepyeni robotlar tasarlamasına olanak sunacaktır.

CUMARTESİ PROGRAMI:

2 Mart 2013-18 Mayıs 2013

10.00-10.50 Eğlenceli Deneyler (7-9 yaş)
11.00-11.50 Matematik ve Zeka Oyunları (7-9 yaş)
10.00-10.50 Matematik ve Zeka Oyunları (10-12 yaş)
11.00-11.50 Eğlenceli Deneyler (10-12 yaş)
13.00-14.30 Robot Atölyesi (7-14 yaş)
13.00-13.50 Eğlenceli Deneyler (4-6 yaş)
14.00-14.50 Matematik ve Zeka Oyunları (4-6 yaş)

ÜCRET:
Deney Atölyesi: 80 TL/ay
Matematik ve Zeka Oyunları:80 TL/ay
Robot Atölyesi: 140 TL/ay

 

Başvuru formu için tıklayınız

 

Mucitler Atölyesi Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon

Bulgurlu Mah. Libadiye Cad.No:13/1 1.kat Üsküdar/İstanbul 

tel:0 216 650 89 50 / 0 505 394 58 44

web:www.mucitleratolyesi.com

e-mail: [email protected]

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz