Pera Eğitim “Nesnelerin İnterneti” ile Tanıştırıyor

0
Pera Eğitim “Nesnelerin İnterneti” ile Tanıştırıyor.Pera Müzesi, eğitim programları kapsamında “Nesnelerin İnterneti” başlığıyla teknoloji üzerine bir atölye düzenliyor. Microsoft iş birliğiyle gerçekleştirilen atölye ile katılımcılar, IoT sistemleri hakkında bilgi ediniyor.

6 Mayıs Cumartesi

Pera Müzesi, eğitim programları kapsamında “Nesnelerin İnterneti” başlığıyla teknoloji üzerine bir atölye düzenliyor. Microsoft iş birliğiyle gerçekleştirilen atölye ile katılımcılar, IoT sistemleri hakkında bilgi ediniyor.

Pera Eğitim farklı yaş grupları için hazırlanan programlarıyla katılımcılara pek çok farklı disiplinde atölyeler vermeye devam ediyor. Mayıs ayında gerçekleştirilecek “Nesnelerin İnterneti” (Internet of Things) isimli atölye, nesnelerin internet erişimi ile birbirleriyle veya daha büyük sistemlerle bağlantılı olduğu IoT’ye odaklanıyor ve ne tür donanımlarla akıllı nesneler ortaya çıkartılabileceği hakkında bilgi veriyor. Atölye ile katılımcıların hangi teknolojileri kullanmalıyım, parçaları nereden bulabilirim, kod yazmaya nasıl başlarım, ilk prototipimi nasıl oluştururum gibi soruları modern teknolojiler ile yanıt buluyor.

13-17 yaş grubuna yönelik düzenlenen “Nesnelerin İnterneti” (Internet of Things) atölyesi, 6 Mayıs Cumartesi günü 14.00 – 16.00 saatleri arasında ücretsiz gerçekleşiyor.

“Nesnelerin İnterneti” etkinliği için laptop gerekmemektedir.

Detaylı bilgi için: [email protected]

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz