Ücretsiz Çocuk Oyunu: ETİ Çocuk Tiyatrosu, “Çizmeli Kedi” ile 21 Ekim 2012’e kadar Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde

0
Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu'dan
Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu'dan

ETİ Çocuk Tiyatrosu, “Çizmeli Kedi” ile 21 Ekim 2012’e kadar Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde

Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu'dan
Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu'dan

ETİ Çocuk Tiyatrosu, “Çizmeli Kedi” adlı oyunu  21 Ekim 2012 tarihine kadar Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahneleyecek. 29 Eylül 2012 tarihinden itibaren her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri sahnelenecek olan oyun, dinamik temposu, kurgusu ve müzikleri ile çocuklar tarafından geçen sezon olduğu gibi bu sezon da ilgiyle izlenecek.

Fransız yazar Charles Perrault’un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Çizmeli Kedi” oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor. Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara, hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor.

DAVETİYELİ GÖSTERİM PROGRAMI:

Tarih: 29-30 Eylül, 6-7-13-14-20-21 Ekim 2012

Yer: Terakki Vakfı Kültür Merkezi, Ebulula Mardin Caddesi, Levent-İstanbul

Saat: 12.00 ve 14.30

Davetiyeler salon kapasitesi ile sınırlı olup gösteri tarihinden bir hafta önce gişeden temin edilebilir. Detaylı bilgi için 0 212 351 00 44 no.lu telefonu arayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz