Ücretsiz Etkinlik: Çocuklar KIDS’ LAB ile Kimyayı eğlenerek öğreniyorlar!

0

Eğlenceli Kimya Deneyleri İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Sanat Müzesi‘ndeki kimya laboratuarımıza davetlisiniz.

Herkesi kimyayı keşfetmeye bekliyoruz.

Çocuklar için Ücretsiz Etkinlik:  Çocuklar İstanbul Modern'de KIDS' LAB ile Kimyayı eğlenerek öğreniyorlar!
Çocuklar için Ücretsiz Etkinlik: Çocuklar İstanbul Modern'de KIDS' LAB ile Kimyayı eğlenerek öğreniyorlar!

Dünyanın pek çok ülkesinde ilgi gören BASF Kids’ Lab projesi, İstanbul Modern’de çocuklarla buluşuyor. 6-12 yaş grubuna hayatın içinden deneylerle kimyayı sevdirmeyi amaçlayan bu eğlenceli projede, çocuklar özel eğitmenlerin gözetiminde suyla interaktif deneyler yapıyor.
Su kaynaklarının korunması temasına odaklanan BASF Kids’ Lab, çocukların okulda öğrendikleri bilgileri eğlenceli deneylerle pekiştirebilecekleri bir oyun ortamı sağlıyor ve çocukların etkileşimli olarak kimyayı öğrenmelerine aracı oluyor.
Gerçekleştirdikleri deneylerle, yaşam kaynağımız olan suyun kullanımı ve korunması konusunda farkındalıklarını geliştiren Kids’ Lab katılımcıları ayrıca kimyanın hayatımızdaki yerini, hayatımıza kazandırdıklarını hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir şekilde öğreniyorlar.
BASF Kids’ Lab, her ayın iki haftası İstanbul Modern’de düzenleniyor. Programa Pazartesi hariç hafta içi her gün okul grupları, hafta sonu ise çocuklar katılabiliyor. Deneyler 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 ve 15.00 saatlerinde düzenleniyor. Deney süresi ise 45 dakikadır. BASF Kids’ Lab atölyelerine katılım ücretsizdir.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik için rezervasyon gerekmektedir. Bilgi ve Rezervasyon: (0212) 334 73 32

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz