Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun Oyunu: “Goril”

0
Akbank Çocuk Tiyatrosu yarıyıl tatilinde yeni oyunu Goril ile Akbank Sanat'ta yarıyıl çocuk etkinliği yarıyıl çocuk etkinlikleri 2018 yarıyıl çocuk aktivite önerileri yarıyıl çocuk atölyeleri yarıyıl çocuk eğitim programları yarıyıl çocuk etkinlikleri 2018 sömestr 2018 sömestr da aktiviteler çocuklara sömestr etkinlikleri 2018 Sömestr Atölyesi ücretsiz sömestr etkinlikleri sömestr tatili için öneriler Sömestr Etkinliği sömestrde ne yapsak

Akbank Çocuk Tiyatrosu, İngiltere’de halk oylaması ile “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesine seçilen Goril’i izleyici ile buluşturuyor. Polka Theatre ve Akbank Sanat işbirliği hayata geçirilen oyun, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’nin başarılı rejisiyle çocuklara eğlenceli saatler vaad ediyor.

2000 yılında Hans Christian Andersen Ödülünü kazanan, 2009-2011 yılları arasında çocuk edebiyatına verdiği hizmetlerden ötürü Children’s Laureate seçilen ünlü yazar Anthony Browne’un aynı isimli kitabından uyarlanan Goril, Mehmet Ergen’in çevirisi ve Lerzan Pamir’in yardımcı yönetmenliği ile sahneleniyor.

Etkinlik: Akbank Çocuk Tiyatrosu – Goril (6 yaş ve üstü çocuklara tavsiye edilir)

Yer: Akbank Sanat

Tarih: 10 Kasım 2018, Cumartesi             saat: 11.30

17 Kasım 2018, Cumartesi             saat: 11.30

Bilet Fiyatı: Tam: 10 TL / Çocuk: 5 TL

 

Goril

Yazan: Anthony Browne

Uyarlayan: Rachel Barnett

Çeviren: Mehmet Ergen

Yöneten: Roman Stefanski

Oyuncular: Mert Aydın, Ayşen Baransel

Yardımcı Yönetmen: Lerzan Pamir

Dekor: Laura McEwen

Kuklalar: Nick Ash

Müzik: Julian Butler

Kostüm: Gül Sağer

Kukla Eğitimi: Ayşıl Akşehirli

Reji Asistanı: Özge Elif Yeşilyurt

 

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kız çocuğudur. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde gorilleri ile oynar. Goriller oyun oynamayı çok sevdiği için, keşke babam da goril olsa diye düşünür. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz