Sömestir tatilinde Cam Ocağı Etkinlikleri

0

Sömestir tatilinde Cam Ocağı Etkinlikleri

Sömestir tatilinde Cam Ocağı Etkinlikleri
Sömestir tatilinde Cam Ocağı Etkinlikleri

Beykoz’un harika doğasının içinde, çocukları eğlendirirken yepyeni bir sanat ile tanıştırmak isteyen Cam Ocağı Vakfı, tarihimizden günümüze kadar gelen cam sanatını çocuklar ile birlikte keyifle öğrenmeye ve öğretmeye çağırıyor. Hergün  3 ayrı alanda çalışmalarına katılım sağlayacak sanat atölyleri, üç saat sürecek olup çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmak için farklı bir deneyim sunacak. Anne ve babaların çocukları ile katılabileceği, istenirse doğa harikası Beykoz’da konaklanabileceği gibi  eğlenirken öğreten bu deneyim için  sömestir tatilinden önce rezervasyon yaptırarak katılabilirsiniz.

Tüm yaş grubu çocuklarının katılabiliceği füzyon, boncuk ve alevle çalışmalarının bulunduğu Cam Ocağı Vakfı sömestir tatili boyunca çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak farklı alternatifler sunuyor.  Füzyon çalışmaları çocuklara çiçek, hayvan yada kalp şekilli duvara asılabilen çerçeve seçenekleri sunarken  boncuk çalışması yaparak kolye, bilezik, mekan süsü ve benzeri objelerle becerilerini de geliştirmelerine fırsat veriliyor. Riva deresi kıyısında kurulu sanat merkezi okul  gezileri için de ideal bir mekan sunuyor. Camın eşsiz renkleri ruhu aydınlatırken yaratıcılığın sınırlarının zorlanacağı bu fırsat kaçırılmamalı.

Sömestir tatilinde eğlenmek, eğlenirken öğrenmek, yaratıcılıklarının farklı yanlarını ortaya çıkarmak için çocuklarınıza tanıyacağınız harika bir fırsat.

Cam Ocağı bu sömestirde okul gezilerinde ve haftasonları verdiği atölyelerin daha detaylısını sunarak çocuklara kendilerini geliştirme fırsatı yaratıyor. Cam üfleme, füzyonve boncuk yapımından oluşan atölyeler, kek ve limonata molası ile toplam 3 saati buluyor. Sömestir atölyeleri daha uzun ve detayli olmasının yanında farklılıklar içeriyor. Örneğin füzyon çalışmasında çocuklara kare panonun yanı sıra çiçek, kalp ya da hayvan şekilli pano seçenekleri de sunuluyor. Birkaç boncuk yaparak kolye, bilezik, mekan süsü ve benzeri objelerle becerilerini de sunmalarına fırsat veriliyor.
Çocuklara eğlenceli ve heyecanlı bir gün geçirterek yepyeni bir keyif ve farklı bir deneyim yaşatmak için bu fırsatı değerlendirin! Cam Ocağı’nın Riva deresi kıyısında kurulu kampüsü küçük geziler için de ideal bir mekan. Yeşiller içindeki, dinlendiren yolu şehrin göbeğinden bile sadece 40 km.

Alevle çalışma
Renkli cam çubuklar, masa üstü ocak alevinde (şalumo) eritilip bazen çelik tellere, bazen diğer cam çubuklara sarılarak, eklenerek camdan yepyeni şekillere dönüşüyorlar. Bu yöntemle boncuklar, figurler ve çeşitli objeler yaratılıyor.

Cam Üfleme
Pipo adı verilen çelik çubuklar ile akıcı halde fırından alınan sıcak cam üflendikten sonra ısıya dayanıklı çeşitli aletler yardımıyla çekilip, uzatılıp, kesilip, şekillendiriliyor. Küçüklü büyüklü, farklı bezeme ve renklerde bir çok forma dönüştürülebiliyor. Bal kıvamında bir camla uğraşabildiginizi fark edince
duyduğunuz haz, aldığı şekilden çok daha tatmin edici olabiliyor.

Cam Füzyon
İki veya daha fazla cam parcası istenilen komposizyonda yerleştirildikten sonra, füzyon fırınları içerisinde, sıcaklık yardımıyla tek bir cam parçaya dönüştürülüyor. Isı yardımıyla istenirse düz istenirse rölyefli olacak
şekilde panolar, tablolar yaratıcılığınıza bağlı olarak sınır tanımaksızın şekilleniyor.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için:
[email protected] www.camocagi.org 0216 4333693

 

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz