Pınar Çocuk Tiyatrosu’ndan ‘Yaşasın Büyüyorum’

0

Pınar Çocuk Tiyatrosu “Yaşasın Büyüyorum” her cumartesi ve pazar saat 11.30’da, Profilo Alışveriş Merkezi’nde

Yaşasın Büyüyorum oyunu her cumartesi pazar Profilo Alışveriş Merkezi'nde
Yaşasın Büyüyorum oyunu her cumartesi pazar Profilo Alışveriş Merkezi’nde

Ülkemizin her bölgesinde çocukları tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu yeni sezona hazır… Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun bir çocuğun doğumdan ergenliğe kadarki renkli dünyasını gözler önüne seren oyunu “Yaşasın Büyüyorum”, her cumartesi ve pazar saat 11.30’da, Profilo Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz olarak miniklerle buluşuyor.  

Bugüne kadar Türkiye’nin her bölgesinde, yaklaşık 3 milyon çocuğu tiyatro ile buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, yeni sezon için perdelerini açıyor. Pınar Çocuk Tiyatrosu, Yaşasın Büyüyorum oyunuyla 31 Mart tarihine kadar her cumartesi ve pazar günü Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde minik izleyicileri ile buluşacak.

Yaşasın Büyüyorum oyunu, bir çocuğun doğumdan ergenliğe uzanan çok özel ve keyifli sürecini sahneye taşıyor. Oyunun başkahramanı Can, sahnede doğumdan ergenliğine dek büyüme macerasını izleyicilerle paylaşıyor. Ona bu yolculukta, oyun boyunca sahnede anlatıcı görevini de üstlenen, iyi şans ve hayatın olumlu yanlarını temsil eden Pofi ile kötü şans ve olumsuzlukları yansıtan Gofi eşlik ediyor. Bir çocuğun doğumu ve hayatla tanışması, anaokulu macerası, okulu, öğretmenleri, arkadaşları, büyüme halleri ve gelecek hayalleri Can’da hayat buluyor. Hayallerinin peşinden giden Can’ın bu eğlenceli ve serüvenlerle dolu yolculuğunu izleyen çocuklar, Can’ın dünyası ve kendi hayatlarının birçok ortak noktası olduğunu görecek.

Sergilediği oyunlarla, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı da hedefleyen  Pınar Çocuk Tiyatrosu;   bugüne kadar  42 eser ve geleneksel köy seyirlik oyunları sahneleyen, turneler ile Türkiye’nin her bölgesinde perdelerini açarak kesintisiz 25 yıl boyunca çocuklarla buluştu.

(Ayrıntılı bilgi 0212 216 43 69 numaralı telefondan alınabilir.)

Yaşasın Büyüyorum Künyesi

Yazan             : Özden İnal

Yöneten          : Veysel Sami Berikan

Oynayanlar     : Betül Efe, Ömer Fırat Köker, Çiğdem Aygün, Işık Yönt, Cansın Bezircilioğlu,S. Cem Şener

Dans               : Rusudan Savanlli

Müzik              : Gürhan Yüksel

Dekor              : Şakir Demirpehlivan

Kostüm           : Onur Özcan

Sahne Amiri    : Münevver Tepe

Işık Tasarım    : Mustafa Türkoğlu

Ses Tasarım   : Erkan Karabulut

Dekor Teknisyenleri: Arslan Yılmaz, Erdoğan Saday

Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz