Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi “1. Bilim Şenliği”

2

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi “Bilim Şenliği”

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi | 3 – 4 Aralık 2013, 10:00
Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan Bilim Şenliğinde, ilk ve ortaokul öğrencisi olan çocukları zengin bir içerik bekliyor.
anne-sinin-melegi-com-baglarbasi-kultur-egitim-merkezi-bilim-senligi-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi

Eğlenirken öğrenelim

UZAYA SEYAHATİN İLK DURAĞI ve PLANETARYUM
Gerçekleştirmiş olduğu Kütüphanede Bilim Var ve Uluslararası Robot Zirvesi gibi etkinliklerle genç zihinleri bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştıran Üsküdar Belediyesi bu alandaki çalışmalarına geleneksel hale getireceği “Bilim Şenliği” ile devam ediyor. Robotların mekanik dünyasından dinozor kalıntılarına, sonik seslerden kuru buz deneyine kadar birçok etkinliğin yer alacağı şenliğin ilk adımı Uzaya Seyahat olacak. Ziyaretçilerini, Uzay ve Astronomi Sergisi ile karşılayacak olan bilim şenliği, ay yüzeyi, güneş sistemi, takımyıldızlar haritası, Hubble Uzay Teleskopu bölümlerinden oluşan harika bir sergiyle uzay seyahatini gerçekleştirecek. Ziyaretçiler ayrıca planetaryumda uzayla ilgili eğlenceli ve şaşırtıcı yansımalardan oluşan filmleri seyredebilecek.

DİNOZORLAR DÜNYASININ KAPILARI ARALANIYOR
Bilim şenliğinin geçmişe aralanan kapısı ise ziyaretçilerini dinozorların gizemli dünyasına taşıyacak. Dinozorlar Dünyası adını alan etkinlikte ziyaretçiler, özel olarak tasarlanan bölümde çağlar öncesi bir yaşamın izlerini sürecek. Dinozor maketi ve heykelleri, dinozor yumurtaları, yaşam alanları gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilecek olan ziyaretçiler katılacakları dino kazısı ile de fosiller ve fosil bilimciler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

ROBOTLAR ARAMIZDA
Gerçekleştirdiği Uluslararası Robot Zirvesinde, gençlerle robot dünyasını buluşturan Üsküdar Belediyesi Eğitim Destek Birimleri, bilim şenliğinde de bilime meraklı Üsküdarlı çocukları robotlarla tanıştıracak. Şenliğin etkinliklerinden bir bölümü oluşturacak olan robot standında ziyaretçiler, Humanoidrabotlar ile futbol turnuvası, çizgi izleyen robotlarla Boğaz Köprüsü turu ve Mindstroms adlı robotlarla robotik eğitim programına katılabilecek.

SONİK SESLER, KURUBUZ DÜNYASI ve DAHA NELER NELER! HEPSİ DENEY STANDINDA
Bilim Şenliğinin bir diğer eğlenceli bölümü ise deney standı olacak. Bilgi Evleri ve Çocuk Akademilerinde gerçekleştirilmiş olan Kütüphanede Bilim Var etkinliği ile bilimin eğlenceli yönünü keşfeden Üsküdarlı çocuklar, bilim ve deneylerle ilgili meraklarını bilim şenliğinde gidermeye devam edecek.  Sonik sesler, polimerler, kuru buz, terleten sıcaklık, mikroskobik canlılar, uzayda yaşam ve uzay teknolojisi gibi farklı başlıklarda gerçekleştirilecek olan deneylere katılacak ziyaretçiler bilim adamlığına ilk adımlarını atmış olacak.  Ziyaretçiler ayrıca çılgın bilim sahne gösterileri ile de bilimin sınırları zorlayan dünyasında eğlenceli vakit geçirecek.

Üsküdar Belediyesi Eğitim Destek Merkezleri bünyesinde yer alan Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Çocuk Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Geleneksel Bilim Şenliği 3-4 Aralık 2013 tarihinde Bağlarbaşı Kültür Merkezinde 10.00 – 17.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

2 YORUMLAR

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz