Bebeğinizi beslerken yatırmayın

0
bebek beslenmesi,bebek gelişimi,bebek blog, bebek bakımı,Bebek Beslenmesi, Bebeğinizi yatırarak beslemeyin,6 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı, 7 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı, ay ay bebek beslenmesi, yenidogan bebek beslenmesi, 1 yas bebek menusu, 4 aylık bebek beslenme tablosu, 7 aylık bebek gelişimi, 10 aylık bebek gelişimi,Bebek beslenmesi, yeni doğan bebek, 1-2 ve 2-3 yaş çocuk beslenmesi, ay ay bebek beslenmesi, emzirme önerileri, bebek çorbaları ve mamaları,Bebeğinizi beslerken yatırmayın, bebek beslenmesi,bebek gelişimi,bebek blog, bebek bakımı, bebekler nasıl beslenmeli,anne bebek blog,anne blogger

Bebeğinizi beslerken yatırmayın

Bugün vapurda 9 aylık bebeğini biberonla besleyen bir anne beni şaşırttı ve bu yazıyı yazmama sebep oldu. Bebeğim doğduktan sonra doktorumuz emzirmekle ilgili olarak çok dikkatli davrandı ve detaylı bilgiler verdi. Benim kızımın doğuştan özel bakım gerektiren ihtiyaçları olması sebebiyle emzirmek bizim için çok kritikti ama emzirmekten de önemlisi beslenmesi sırasında gereken özenin gösterilmesiydi.

Lafı uzatmadan doktorumun bebeklerin doğru emzirilmesi ve beslenmesi ile ilgili en önemli bilgilendirmesini aktarayım:

Yapılan araştırmalar anne rahmindeki bebeğin emme yutma hareketlerinden yola çıkarak, anne memesini emerken bebeğin östaki borusunun kapandığını görülmüştür.

Bebek biberonla beslenirken ise östaki borusunda bu kapanma olmuyor ve süt orta yutağa giderek östaki borusunda birikebiliyor. Dolayısıyla, nasıl ki yetişkinlikler oturarak dik bir pozisyonda beslenir, bebeklerin de bu şekilde beslenmesi gerekir. Yatarak beslenen bebeklerde gıdalar genze kaçar ve tedavisi zor kulak iltihabı vb. kronik meselelere zemin hazırlar. Bu bakımdan bebeğinizi yatırarak beslememelisiniz. Biberona ve ek gıdaya geçen bebeğinizi asla yatırarak beslemeyin.

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.
Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz