‘Bebeklerin kendini sakinleştirme becerisini geliştirin’

0
Anne ile bebek arasındaki bağın ilk aylarda sağlam ve kesintisiz olarak kurulması önemli. annenin ilk aylarda emzik, kundak, sallama, sarmalama ve emzirme metotları ile bebeği sakinleştirdiğini söylüyor ve ekliyor; “Bebeğin kendini sakinleştirme becerisini geliştirmek doğumdan 4-5 ay sonra odaklanılması gereken bir konu”. uyku alışkanlığı ,uyku eğitim metotları,Bebek ve Çocuklarda Uyku Düzeni,Akbatı AVYM,Yaşam Akademisi,emzik, kundak, sallama, sarmalama, emzirme metotları ,Uyku metot,Ebeveyn Akademisi.

Aile ve çocuklara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sürdüren Tansu Oskay, çocukların uyku problemleri ve yapılması gerekenleri Yaşam Akademisi’nde paylaşıyor. Oskay, 16 Şubat Perşembe günü saat 14.00-16.00 arasında Akbatı AVYM’de ebeveynlerle buluşacak.

Uyku metotlarını anne-bebek psikolojisi ile birleştirdiği ‘Anneler için Bebeklere Uyku Eğitimi Programı’nın kurucusu ünlü pedagog Tansu Oskay ‘Bebek ve Çocuklarda Uyku Düzeni’ başlıklı söyleşisiyle 16 Şubat Perşembe günü saat 14.00-16.00 saatleri arasında Yaşam Akademisi’ne konuk olacak. Oskay söyleşide; uyku eğitim metotları, uyku alışkanlığı ve hangi yaşta ne kadar uyunması gerektiği ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatacak.

Anne ile bebek arasındaki bağın ilk aylarda sağlam ve kesintisiz olarak kurulmasının önemine değinen Oskay, annenin ilk aylarda emzik, kundak, sallama, sarmalama ve emzirme metotları ile bebeği sakinleştirdiğini söylüyor ve ekliyor; “Bebeğin kendini sakinleştirme becerisini geliştirmek doğumdan 4-5 ay sonra odaklanılması gereken bir konu”.
Tansu Oskay Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirerek eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar çeşitli kurumlarda çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School”  adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ni kurdu.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz