Boğaziçi Köprüsü prematüre bebekler için bu yıl da mor renk…

0

Boğaziçi Köprüsü prematüre bebekler özel bu yıl da mor renk…

 Boğaziçi Köprüsü prematüre bebekler için bu yıl da mor renk...

Boğaziçi Köprüsü bu yıl da prematüre doğumlara dikkat çekmek ve prematürelik hakkındaki farkındalığı artırmak amacıyla 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinlikleri çerçevesinde dünyadaki önemli sembol yapılarda olduğu gibi 17 Kasım tarihinde prematüre bebekleri temsil eden mor renge bürünüyor.

Dünyada her  on bebekten biri prematüre (zamanından önce, erken) doğuyor. Ülkemizde ise  son 5 yılda bebek ölüm sebepleri arasında, erken doğumlara bağlı nedenlerin ilk sırada yer alıyor. Ülkemizde prematüre doğumlarda yaşanan sorunlara dikkat çekmek, prematürelik hakkında farkındalığı artırmak ve  bu problemlerin çözümü için politikaların oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan PremaTürk: Prematüre Bebek Koalisyonu, 2012 yılından bu yana Dünya Prematüre Günü etkinlikleri kapsamında Boğaziçi Köprüsü’nün mor renkle aydınlatılmasını sağlıyor.  Bu yıl da bu çerçevede Boğaziçi Köprüsü, prematüre bebeklere ve yaşadıkları sıkıntılarına dikkat çekmek için 17 Kasım tarihlerinde mor renge bürünüyor.

Boğaziçi Köprüsü’nün ışıkları, dünyadaki pek çok önemli yapının mor renkte ışıklandırılmasının uluslararası bir gelenek haline geldiği Dünya Prematüre Günü kapsamında, 17 Kasım tarihinde 18.00 itibariyle üçüncü kez prematüre bebeklere destek olmak için mor renkte yanıyor olacak.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz